BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Колишній міліціонери пікетували парламент

Близько 5 тисяч ветеранів МВС вимагали покращити їхнє соціальне становище

ПРОТЕСТИ

Ольга ЯЦЕНКО© ПОСТУПУ вівторок ветерани міністерства внутрішніх справ України пікетували приміщення парламенту. Головна вимога, яку декларували учасники акції (а налічувалося їх понад 5 тисяч осіб), – це повернення пільг, які Верховна Рада скасувала у 1999 році. Тобто пікетування, за словами організаторів, мало суто соціальний характер. Відтак не було ніяких ексцесів, хоча пізніше з’ясувалося, що колишніх міліціонерів вивело на вулиці не лише скрутне становище, але й наявність чіткої позиції щодо масових акцій 9 березня у Києві.

Нагадаємо, що в кінці 1999 року парламент призупинив дію пільг для працівників та ветеранів МВС та СБУ. До цього переліку входили пільги на оплату житла, на проїзд у різних видах транспорту, на санаторно-куротне лікування та інші, які фактично компенсували відносно невеликий розмір зарплатні та пенсії. Коли пільги було скасовано, Верховна Рада назвала це тимчасовим явищем і пообіцяла, що у 2001 році пільги відновлять, а в цей час незручності ветеранам мали б компенсувати у грошовому еквіваленті. Обурення, на перший погляд, було цілком справедливим і навіть доречним. Але дехто з аналітиків встиг заявити, що акція мала лише соціальний характер як прикриття, а насправді її організатори мали на меті підтримати в такий спосіб міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Представникові пікетників надали можливість виступити у Верховній Раді. Тож генерал-лейтенант міліції Петро Михайленко заявив із парламентської трибуни, що ветерани правоохоронних органів обурені поведінкою керівників опозиції під час акції 9 березня цього року, коли під час різних сутичок 59 працівників внутрішніх справ отримали, за його словами, важкі поранення. Натомість їх, правоохоронців, звинувачують у тому, що сталося, а справжні винуватці залишаються у тіні й досі не покарані. Особливе прохання ветеранів до Верховної Ради стосувалося і діяльності такої організації, як УНА-УНСО. Вона, за словами представника ветеранів МВС, не має права на існування. А вже в останню чергу мова зайшла про соціальні вимоги.

Як стверджували пікетники, сьогодні працівники міліції отримують найнижчу зарплатню серед усіх силових міністерств і відомств. Крім того, серед особового складу захворюваність на 42% вища, аніж серед чоловіків такого ж віку в цілому по Україні. Лише минулого року під час виконання службових обов’язків загинули 54 правоохоронці, 356 міліціонерів отримали поранення.

Навряд чи в когось може викликати сумнів потреба цих людей вийти на вулиці міста і вимагати дотримання своїх соціальних прав. Щоправда, серед учасників пікетування було помічено досить багато осіб далеко не пенсійного віку. До речі, як відомо, згідно з законодавством України, такі професійні верстви, як міліціонери і військові, не мають права на пікети чи будь-який інший вияв непокори.

Коментуючи ці події, народний депутат України, генерал-лейтенант міліції Віктор Король заявив, що організатори акції планували підтримати Юрія Кравченка, проте самі правоохоронці не підхопили цю ідею. Він також висловив жаль щодо негативного образу української міліції, і сказав, що вище керівництво робить усе можливе лише у власних інтересах, а рядові міліціонери залишаються сам на сам зі своїми злиднями. Тому Віктор Король висловився на підтримку відставки Кравченка, якщо така, за його словами, існує, і зауважив, що наступний міністр повинен почати з підняття авторитету міліції.

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол