BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Байдужість держави призведе до екокатастрофи

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ

Остап ДРОЗДОВ, Іванка ПОПОВИЧ
© ПОСТУПУ понеділок Новояворівськ з 10 до 19 години пережив легкий шок – було відключено електроенергію абсолютно всьому місту. Шестеро осіб застрягли у ліфтах, а щонайгірше, зупинилося устаткування в лікарнях, пологових будинках, школах та усіляких установах. Подібного варто чекати й 23 числа. І, як зазначають новояворівські енергетики, така маленька “диверсія” є відлунням досить гострого конфлікту між “Міськими електричними мережами” і “Львівобленерго”.

Причиною конфлікту є борги, через що, як завше, страждає населення. На думку ВАТ “Львівобленерго”, яке постачає струм у Новояворівськ, вони складають 1 мільйон 882 тисячі гривень. “Нам не відомо, на якій підставі МЕМ продають електроенергію і взагалі, за які гроші вони живуть? – запитує заступник голови правління ВАТ “Львівобленерго” Олексій Андрощук. – Вони у нас купують електрику, споживачі її проплачують, але гроші до нас не доходять”.

Власне, це критичне протистояння було темою вівторкової розширеної зустрічі усіх сторін конфлікту, включаючи міську раду, райдержадміністрацію і прокуратуру. Натомість новояворівські енергетики сприймають ці умови як спробу перебрати досить ласий шматок енергоринку, адже це єдине місто в області, де рівень проплати населення є стовідсотковим. “На нараді “Львівобленерго” поставило єдине питання – віддайте нам за борги це підприємство. Яка ж це співпраця?” – обурюється заступник директора “Міських електричних мереж” Ігор Станько. Тим не менше, у патовій ситуації, яка із судів має всі шанси стати відкритою сутичкою, створено спеціальну комісію, яка опрацьовуватиме проблему, що виникла.

За словами головного інженера МЕМ Петра Рудковського, МЕМ дійсно винні “Львівобленерго”, в суму боргу входять 447 тисяч гривень, що завинило ДГХП “Сірка”, яка ще до появи МЕМ минулого року забезпечувала Новояворівськ струмом. У той же час борг перед новояворівськими енергетиками з боку споживачів-організацій сягає 1 мільйона 312 тисяч гривень. Суттєвим є те, що МЕМ вважають себе не споживачем “львівської” електрики, а енергопередавальною організацією, посилаючись на ліцензію Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13 грудня 2000 року. Буквально сьогодні Новояворівські МЕМ можуть зуміти укласти договір із ДП “Енергоринок” на купівлю в них електрики, оминаючи “Львівобленерго”.

А тим часом вимкнення технічними працівниками ВАТ “Львівобленерго” електроенергії 15 березня такому еконебезпечному підприємству, як Яворівське ДГХП “Сірка”, було не останнім. Одразу після вимкнення директор ДГХП “Сірка” Петро Булавка у коментарі “Поступові” наголосив на тому, що незважаючи на те, що вимкнення тривало лише годину, збитки від вимкнень будуть значними. На сьогодні стало зрозумілим, що одну свердловину вже не вдасться відновити.

“Нарешті потрібно визначитись і вирішити, що робити з колишнім кар’єром відкритого видобутку сірки, – говорить Степан Лукашик. – Чи держава виділить необхідні 200 мільйонів гривень і ми проведемо рекультивацію кар’єру, чи ми будемо щороку виділяти по 10 мільйонів гривень на підтримку екологічної рівноваги”.

Степан Лукашик пояснив журналістам, що Державний бюджет України передбачає витрати на утримання екологічної рівноваги в зоні діяльності Яворівського ДГХП “Сірка” в сумі 6,155 млн. грн. Проте щорічні витрати складають 24,6 млн. грн. Найбільшою статтею витрат підприємства є витрати на утримання внутрішнього водовідливу сірчаного кар’єру та примусову відкачку поверхневого річкового стоку. Тільки на оплату за спожиту електроенергію за цими статтями необхідно 6,279 млн.грн.

На думку Олексія Андрощука, проблему забезпечення необхідними коштами, щоби утримувати екологічну рівновагу на Яворівській “Сірці”, необхідно вирішувати не на регіональному рівні, а на державному.

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол