BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Чорноволу оголосили догану

КОНФЛІКТ

Тетяна НАГОРНА

Провід Львівської крайової організації Народного руху України не підтримав пропозиції свого голови Ярослава Кендзьора ініціювати процес виключення з партії народного депутата, одного із лідерів опозиції Тараса Чорновола.
Натомість, вислухавши пояснення сина легендарного українського політика, члени Проводу обмежилися оголошенням догани Тарасові Чорноволові за його поведінку під час подій 9 березня у Києві, яка, цитуємо: “проявилася у його зневазі до державної символіки”.

Нагадаємо, що тривале протистояння між Ярославом Кендзьором і Тарасом Чорноволом, як між представниками двох різних внутріпартійних середовищ, загострилося після того випадку, коли Тарас Чорновіл перед численними телекамерами зірвав жовто-блакитну стрічку із принесеного Кучмою до пам’ятника Тарасові Шевченку букета і намагався її підпалити. Цей необережний учинок, який було зроблено, за словами самого Чорновола, мало не в стані афекту, став ґрунтом для чергових звинувачень на його адресу з боку недоброзичливців. “Ми надто багато пробачали Тарасові: він вийшов з парламентської фракції НРУ – ми це проковтнули, він, фактично, відмежувався від роботи партії – ми мовчимо. Але зараз він перейшов усі межі, і я бачу за собою моральне право вимагати його виключення з партії”, – підтвердив свій намір Ярослав Кендзьор перед початком понеділкового засідання Проводу, на яке він вирішив не допускати преси, мотивуючи це тим, що, мовляв, Народний рух України – не прохідний двір. Більше того, лідер львівських рухівців мав бажання не пускати на засідання і самого Чорновола, бо вважав, що у його присутності партійці стримуватимуться у своїй критиці. “Спочатку ми маємо поговорити без нього – хай усі скажуть, що думають. А вже потім, на наступне засідання, запросимо Тараса, послухаємо його пояснення і приймемо рішення: або рекомендуватимемо крайовій конференції (вона відбудеться 22 квітня) виключити його з партії, або зробимо відповідні доручення районній організації НРУ”, – був категорично налаштований Кендзьор. Однак члени Проводу захотіли вислухати Чорновола одразу і по закінченні винесли уже згадане нами вище рішення.

Слід сказати, що не менш категорично напередодні засідання Проводу був налаштований і Тарас Чорновіл, який, як уже повідомляв “Поступ”, хотів домагатися виключення з партії Ярослава Кендзьора як людини з кардинально протилежними до нього поглядами, в силу яких його дії дискредитують Рух.
“Кендзьор демонструє свою прихильність до Президента Кучми і робить усе, аби наша партія відгородилася від опозиції. Те, що ми не можемо бути членами однієї партії – очевидно”, – говорив він. Однак на засіданні Проводу це питання вирішив не піднімати. Згодом, коментуючи “Поступові”, Тарас Чорновіл пояснив, що знаходити спільну мову з керівництвом львівського Руху йому важко і тому на цю тему він розмовлятиме з київськими провідниками. “Хоча і там зараз у таких розмовах немає сенсу. Є речі принциповіші – партійна верхівка, фактично, не визначилася, на чиєму вона боці: чи вона за діючий режим, чи за опозицію”, – сказав він.

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол