BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Гладій знову очолить Львівщину?

Ажіотаж навколо крісла голови облдержадміністрації зростає. Ще ніколи на цю посаду не претендували стільки людей одночасно

ПРОГНОЗ

Тетяна НАГОРНА

Станом на вчорашній вечір інтрига з призначенням нового голови Львівської облдержадміністрації, замість звільненого з цієї посади 19 березня Степана Сенчука, зберігалася.

Засоби масової інформації з посиланнями на різні неофіційні джерела наперебій подають, відповідно, таку ж неофіційну і різну інформацію: передучора говорили про буцім уже підписаний Кучмою Указ про призначення львівським намісником начальника “Укрзалізниці” Георгія Кірпи, вчора вранці – голову обласної ДПА Сергія Медведчука, а вже ближче до обіду по місту розповсюдилася передана українською службою ВВC сенсація: до свого попереднього кабінету на Винниченка, 18 повертається Михайло Гладій, який ось уже більше року працює віце-прем’єром з питань агропромислового комплексу.

Однак жодну із цих версій ані в Кабінеті Міністрів, ані в Адміністрації Президента “Поступові” не підтвердили. Словом, якщо Кучма вже і підписав Указ про призначення нового обласного голови Львівщини, то ходу йому ще не дав – це точно. Більше того, на рівні чуток існує версія, за якою, через розгубленість та невпевненість у правильності прийняття того чи іншого рішення Президент підписав кілька ідентичних Указів, які різняться між собою прізвищем людини, котрій доручається керувати областю. Який з цих Указів набуде чинності, покаже час, нам залишається лише прогнозувати.

Слід сказати, що кількість потенційних кандидатів на посаду голови області, як ніколи, велика: називаються прізвища керівника “Львівлісу” нардепа Ореста Фурдичка, червоноградського мера Петра Олійника, колишнього заступника обласного голови Богдана Буци, нинішнього заступника голови Ярослава Гадзала, кажуть навіть про Ярослава Кендзьора, який, за твердженнями декого з однопартійців, виявляє неабияку лояльність до діючої влади, а остання за посередництвом цього рухівця зможе нейтралізувати вельми активну львівську опозицію. Однак справді серйозними кандидатами залишаються троє: Георгій Кірпа, Сергій Медведчук та Михайло Гладій. Перший з них користується репутацією схильної до жорстких рішень людини, яка має майже необмежений вплив на регіон – ці якості, з точки зору Леоніда Кучми, очевидно, й повинні бути притаманні людині, яка очолить неспокійну в опозиційному сенсі Львівщину. Натомість самому Кірпі ця посада навряд чи потрібна – кажуть, що він знайшов потрібні аргументи для Леоніда Даниловича, аби відмовитися від “щедрої” пропозиції. Натомість Сергієві Медведчуку наполегливо сватають посаду керівника Державного митного комітету і ще невідомо, чи стане йому духу відмовитися від таких перспектив.

Що ж стосується Михайла Гладія, то попри несподіваність появи його прізвища серед кандидатів на посаду голови Львівської ОДА, саме він зараз має найбільше шансів її посісти. Принаймні такий висновок можна зробити, керуючись вторинними ознаками. Хоча Михайло Гладій перебуває зараз у закордонному відрядженні, інформацію про його нове призначення журналістам підтвердили (неофіційно, звичайно) двоє членів уряду, які разом із Ющенком перебували вчора в Ужгороді. По-друге, сам Ющенко відмовився відповідати на прямо поставлене запитання про призначення Гладія – за словами утаємничених – це знак того, що Михайло Васильович вже знову губернатор.

Про звільнення з посади голови Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук дізнався, вочевидь, лише прибувши в Миколаїв, куди приїхав для участі у нараді прем’єра Віктора Ющенка з керівниками регіонів. Якщо б раніше – то не прийшов би. Зрештою, як це зробив колишній керівник Запорізької області.

Звичайно, настирливо розпитувати Степана Романовича про його відчуття після відставки якось не випадало, але кілька питань йому поставили. Скажімо, у відповідь на питання про причини відставки Степан Сенчук сказав: “Про це треба спитати Президента Леоніда Кучму, який підписав Указ”. При цьому екс-губернатор не втримався, щоб не похвалитися: мовляв, Львівщина далеко не серед найгірших областей, можливо, серед найкращих. У відповідь на питання щодо майбутньої роботи він оригінальністю не визначався – сказав, що буде очолювати обласну раду, оскільки є її головою.

Коли його спитали про те, кого він бачить своїм наступником, Степан Романович сказав, що поради в нього про це ніхто не питав, якщо спитають – то скаже.

Зовні Степан Сенчук тримався на нараді спокійно, хоча в очах світилася розгубленість і невпевненість. Звісно, посмішок теж не було.

P. S. 23 березня Степанові Сенчуку виповнюється 46 років. Редакція “Поступу” висловлює свої найщиріші вітання з нагоди дня народження.

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол