BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Для чого Президентові кадрові чистки?

КОМЕНТАРІ

Сьогоднішню ситуацію зі звільненнями та новими призначеннями посадовців експерти “Поступу” трактують по-різному. Загалом, можна виділити три основні версії. Перша: Президент таким чином просто підшуковує надійнішу команду для боротьби з опозицією. Друга: відправивши у відставку одних людей і зволікаючи із призначенням на їх місце нових, Президент у такий спосіб випускає пару з котла політичних пристрастей і бере своєрідний тайм-аут в опозиції. Третє: кадрова чистка – наслідок протистояння олігархічних кланів.

“Інформація про відставку Кравченка ще досі не отримала підтвердження у вигляді указу, хоча справа йде до того і протягом тижня повинна вирішитися. На мою думку, розвиток скандалу унеможливлює його перебування на посаді, – вважає Лариса Івшина, редактор газети “День”. – І не так через наявність до нього деяких претензій як до глави відомства, а й з огляду на те, що за час скандалу не було зроблено жодних кроків, які підтвердили б, що Кравченко перебуває у хорошій формі і може виконувати свої обов’язки. Мені здалося, що цей скандал на нього дуже вплинув і певним чином деморалізував.

Низку інших звільнень можна розглядати як кроки для підсилення команди. Але влада може вигідно, умовно кажучи, продати опозиції звільнення чи перестановки у своїй команді за умови, що за цим є певна логіка. Поки такої логіки я не бачу, як також і послідовності у кадрових призначеннях. Щодо зміщення з посад губернаторів, то причина, яка лежить на поверхні, – це суміщення посад. Принаймні так заявив прем’єр. Але я думаю, що він не зовсім щирий. Адже не можна недооцінювати розмаху акцій у тому чи іншому регіоні, що були спрямовані проти глави держави. Цей аргумент мав, на мою думку, також вагоме значення при звільненні. Звичайно, слід вчасно визначатися, яку посаду людині займати, чи то народний депутат, чи глава обласної ради, чи губернатор. Словом, є підстави для звільнення, але є і підтексти.

Отже, якщо у Президента є якась логіка щодо вибудови нової команди, а не просто хаотичне зміщення тих чи інших фігур, то всі інші відставки можливі. Якщо ж це просто поодинокі кроки, то, думаю, Литвина це поки не стосуватиметься”.

“Ейфорія, яка охопила провідні кола структур антипрезидентського спрямування, немов їхні дії спричинили низку відставок, є великою помилкою, – це думка політолога В’ячеслава Піховшека. – У Сталіна колись була стаття “Головокружения от успехов”. Зв’язок між діями опозиції та напіввідставками-напівпризначеннями дійсно є, але його не можна прямо пов’язувати з опозицією. Кучма займається ротацією, шукає серйозніші кандидатури, іноді дійсно знаходить кращих.

Що стосується Степана Сенчука, то львівський губернатор правдою і вірою служив Президентові, був його людиною і багато зробив для Президента. Це система випуску політичного пару і політичної напруги, яка не має реального стосунку до дій опозиції. Дуже важливим є зараз, хто прийде на його місце.

Одночасно у відставку пішов і Запорізький губернатор Сергій Кучеренко, який останнім часом займався адміністративним забезпеченням приватизації Запорізького алюмінієвого комбінату. Всіх відставок, які співпали у часі, я не став би пов’язувати в один блок.

Ситуація з відставкою Кравченка важка і затягнута. Швидше за все, вона пояснюється дуже серйозною боротьбою груп впливу всередині оточення Президента. Прем’єр Ющенко належить до однієї із груп впливу. Зараз йдеться про формулювання в Указі, у зв’язку з чим Кравченко піде з посади. Для прикладу, коли підписувався Указ про відставку Леоніда Деркача з посади голови СБУ, не було формулювання взагалі, просто звільнено і все”.

Коментуючи звільнення з посад голів Запорізької та Львівської обласних держадміністрацій, голова Всеукраїнського політичного об’єднання “Єдина Родина” Олександр Ржавський підкреслив, що закон однаковий для всіх. “Люди, котрі
обіймали одразу дві державні посади, давно повинні були визначити для себе пріоритетне місце роботи. Сьогодні простежується певна тенденційність щодо тих посадових осіб, чиї імена так чи інакше пов’язують із Віктором Ющенком, оскільки список тих посадовців, які досі суміщають дві посади, не обмежується лише прізвищами Олексія Кучеренка та Степана Сенчука. Та звільнили, як бачимо, саме тих, хто відомий своєю лояльністю до діючого прем’єр-міністра”.

Підготувала Зоряна ОНИШКЕВИЧ

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол