BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"

ЕКСКЛЮЗИВ

Учора – вслід за вищою українською футбольною лігою – стартувала й перша, в якій виступають відразу чотири представники Західної України – ФК “Львів”, “Закарпаття”, “Волинь” та “Прикарпаття”. Саме остання команда має найбільш реальні шанси знову повернутися до класу найсильніших. А чи можливо це, розповідає головний тренер івано-франківців Сергій Турянський.

– До другого кола ми почали готуватися 10 січня. Хоча планували провести перший тренувальний збір іще в грудні, однак через фінансові труднощі цього зробити не вдалося. Загалом, у нас були два збори. Спершу два тижні ми перебували в Болгарії – поблизу Варни. Зіграли 6 контрольних ігор. Одну програли, дві нічиї, 3 виграші. Грали з румунськими, югославськими, болгарськими клубами, а також із одеським “Чорноморцем”. Саме одеситам ми й поступилися – 1:2. Загалом, першим збором я задоволений. Другий тренувальний збір ми провели в Угорщині. Він був коротший, ніж перший, і тривав лише тиждень. За цей час ми встигли провести дві контрольні зустрічі. Спершу перемогли угорський клуб першої ліги, а потім зіграли внічию з російським “Ураланом”.

– Чи відбулися в клубі кадрові перестановки?

– Відбулися, але незначні. Вдалося зберегти основний склад команди. Клуб залишили лише кілька гравців, які перебували в нас на оглядинах. Щодо нових придбань, то склад нашої команди поповнять 21-річний Вікарюк з ФК “Львів”, Васильєв, який
останнім часом грав у Вінниці, крім того, повернувся досвідчений Юрій Шулятицький.

– Що ви можете сказати про одеситів Жабченка та Гусейнова?

– Це хороші футболісти, на яких я розраховував, однак у нас є проблеми з коштами. Через те вони й не стали гравцями нашої команди.

– До речі, про стан фінансових справ. Ходили чутки, що в кінці минулого року банківські рахунки “Прикарпаття” були заморожені...

– Клуб свої проблеми нібито вирішив. Рахунки у нас зараз розблоковані, але треба, щоби на них були гроші. Їх, на жаль, немає. Так що фінансові проблеми в нас є, і то серйозні.

– Міська влада якось допомагає їх вирішувати?

– Мені важко сказати. Ми вчора (розмова велася 17.03. – З.Ф.) приїхали з Угорщини, а де ці три дні готуватися до першого матчу другого кола, я не знаю. Якщо не буде дощу, то нас пустять на центральний стадіон “Рух”, але коли буде дощ, то ми просто знищимо це поле ще до початку справжньої весни. А більше в нас футбольних полів немає...

– А чи, зважаючи на ці труднощі, не змінилося завдання на сезон?

– Амбіції у людей великі. І завдання виходу у вищу лігу вони з нас не знімають. Зрештою, ми й самі його з себе не знімаємо. Адже кожен тренер, кожен футболіст повин-ні прагнути до якихось вершин. А от як воно буде – це вже інше питання. Тут багато залежить від іншого – того, що є навколо команди, навколо футболу. Наприклад, проблеми матеріально-технічної бази: автобус, заміська база... Усі ці питання ще не вирішені.

– Ви запросили в команду кількох молодих футболістів. Чи означає це, що ви працюєте на омолодження колективу?

– Кожна команда з часом повинна пройти цей процес, хоча я не є прихильником різкого омолодження. Звісно, я хотів би бачити в команді досвідчених гравців. Було кілька кандидатур, та з ними не вдалося вирішити фінансові питання. Таким чином, нам треба брати дешевших молодих футболістів, які не є супергравцями, а радше “дешевою робочою силою”. Та на них треба розраховувати, бо кожна команда щороку повинна вливати в себе “свіжу кров”.

– Зважаючи на не дуже сприятливі умови роботи в “Прикарпатті”, чи можливий варіант, що ви залишите команду?

– Так, це можливо. Бо в такій обстановці, яка зараз панує у клубі, я не бачу сенсу мучити себе і футболістів. Я ВВАЖАЮ, ЩО ПРОСИТИ ФУТБОЛІСТІВ зіграти, як це було в першому колі, є неправильно і непрофесійно. Для того, щоб я залишився, потрібні позитивні зрушення.

– Які з команд першої ліги зараз можуть вийти і закріпитися у вищій лізі?

– Я думаю, що “Поліграфтехніка” – і, до певної міри, “Чорноморець”. Водночас, це може бути і “Прикарпаття”, “Закарпаття” чи “Миколаїв”. Зокрема, нам цього року, навіть при тій ситуації, що склалася, до снаги вийти і закріпитися у вищій лізі. Але для цього потрібно, щоби тренери, футболісти виконували свої завдання, а влада – свої. Щоби не сталося так, що от повернулися до “вишки”, а грошей як не було, так і нема.

– Як ви ставитеся до “лихоманки”, яку влаштувала ФФУ з кількістю команд у вищій лізі?

– Негативно. Це свідчення того, що в нас немає стабільності. Як у країні, так і в футболі. Тобто люди роблять, що хочуть. І це тоді, коли є календар, затверджений регламент, якого треба дотримуватися. Це ж стосується і переносів ігор. Збірна, “Динамо”, “Шахтар” – не має значення. В Європі ігри ніхто не переносить. Там грають по два матчі у тиждень і за збірну, і не виникає жодних проблем.

– А як, на вашу думку, те, що Сафіулін “розбавив” київську монополію у футбольній верхівці, вплине на стан справ у нашому футболі?

– Я не думаю, що це щось змінить. Поки що керує той, хто керує, і це, по-моєму, ще надовго. Поки влада в нас є саме такою, доти друга влада буде такою ж. Але це тільки моя думка.

– У цьому сезоні “Шахтар” уперше реально конкурує з “Динамо” за чемпіонство. Як ви думаєте, хто буде кращим у кінці цього сезону?

– Я б хотів, щоби “Шахтар” виграв чемпіонат. Було б просто цікаво...

Розмовляв Захар ФЕДОРАК

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол