BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

Вельмишановний Пане Президенте!

У Києві пролилася людська кров. В ім’я чого? Щоб тільки покласти квіти? А чи морально це?

Невже Ви, Пане Президенте, хочете увійти в історію по кривавій дорозі? Цього та ж історія, майбутні покоління Вам не простять. Та дорога веде не до слави, не до храму, а до ганьби. То нащо вона? Такого за десять років незалежності ще, здається, не було.

Було би краще, Пане Президенте, коли б Ви захистили пам’ять Шевченка від О. (рука не піднімається написати Олесь, бо ж Олександр Олесь, Олесь Гончар) Бузини та іже з ним. Його писанина має такий стосунок до Т. Шевченка, як бузина, що росте в городі до дядька в Києві. Його словоблудство – це не ознака демократії, не свобода слова. Це плювок в обличчя Україні, плювок “і мертвим, і живим, і ненародженим землякам...”.

Захистити честь Поета – це захистити честь України. А це Ваш святий обов’язок, Пане Президенте. І це буде найвищий вияв любові, шани й поваги до Тараса Шевченка.

З повагою, шаною та найкращими побажаннями
Гнат МОВЧАЗНИЙ, Львів.

Головному редакторові газети “Поступ” Олегові Ониську

У відповідь на публікацію у вашій газеті (вівторок-середа, 13-14 березня 2001 року №40) матеріалу під назвою “Львівські студенти оголосили масовий страйк”, зокрема рядків, у яких йдеться про відрахування 8 студентів Дрогобицького державного педагогічного університету “начебто за участь у політичних акціях” 9 березня, заявляємо, що наведені факти вигадані, документально не підтверджені.

У зв’язку з тим вимагаємо негайного спростування викладених фактів і вибачень за завдання моральної шкоди через Вашу газету.
Ректор В. СКОТНИЙ

Ко всем “товарищам”

В связи с последними событиями в Киеве хочу обратиться ко всем “товарищам” (ибо ни “господа”, ни “пан” не прижилось), носящим на своих плечах погоны милиции, армии, СБУ, от рядового до генералов.

Вспомните недавнее прошлое – события в Тбилиси, Сумгаити, Баку, Вильнюсе и других горячих точках бывшего СССР – как сначала ваши коллеги исполняли приказы по “наведению порядка”, как невозможно было установить, от кого же исходили приказы, зато виноватые находились – “стрелочники” – непосредственные исполнители – от генерала Радионова в Тбилиси до капитана ОМОН в Вильнюсе. И как этих непосредственных исполнителей проклинал народ, как возбуждались против них “дела”, а заказчики остались за кадром.
Не повторяйте ошибок! Ибо правители приходят и уходят, а народ остается. А ведь вы – часть этого народа.
Ольга СТЫХАР,
капитан мед. службы запаса,
судебно-медицинский експерт
с.Стрелки Старосамборского района.

З Іллічем, а не з Чорноволом

Громадськість Житомира так і не домоглася від міського голови Анатолія Фесенка протягом двох років внести до порядку денного сесії міськради питання про перейменування однієї з вулиць міста на ім’я В.Чорновола.

Схоже, не вдасться це зробити і до 25 березня, дня трагічної загибелі Героя України. Колізія полягає в тому, що ця вуличка всього ... 200 метрів і на ній кілька будівель: колишній обкомівський номенклатурний будинок, кілька приватних та бібліотека Житомирського педагогічного університету.

В’ячеслав Чорновіл при житті був частим гостем на Житомирщині, користувався неабиякою популярністю серед житомирян. Певне, тому обласні спілки архітекторів, журналістів, письменників, обласна асоціація інтелігенції, міська громада “Житомир”, ряд інших партійних та громадських організацій звернулися до Житомирської мерії із пропозицією перейменувати одну із вулиць обласного центру на ім’я Чорновола.

Місцеві краєзнавці, враховуючи скруту міського бюджету, рекомендували перейменувати саме вулицю Чернишевського, яка є в історичному центрі міста.
Організація Народного Руху України взялася виготовити барельєф із зображенням Героя України, громадські організації та приватні особи – організувати збір коштів на впорядкування вулиці та зміну адрес у паспортах її мешканців.

У топонімічній географії Житомира назва вулиці Чернишевського вважається невмотивованою. Це скоріше данина колишній радянській традиції, бо сам Чернишевський у Житомирі не бував і ніякого стосунку до нашого міста не мав.

Схоже, житомирянам доведеться зустрічати 10-ту річницю незалежності України з Іллічем, а не з Чорноволом. Бо пам’ятників по Житомиру і Житомирській області комуністичному вождеві близько 200 і їх, здається, ніхто зачіпати не збирається.
Юрій КОЛОКОЛЬЦЕВ
Керівник прес-служби Житомирської крайової організації НРУ

Борітеся-поборете

Хлопці! Ви помістили статтю: “Спецкора “Поступу” Дмитра Шурхала кинули за ґрати на 15 діб”. Проте ви подали тільки факти. А треба було б помістити фаховий огляд дій суддів та влади, їхніх порушень конституції, інших законодавчих актів та міжнародних зобов’язань уряду про свободи на зібрання, мирне виявлення протесту та інше.

Давно пора називати імена суддів-посібників кучмівського режиму й оприлюднювати їх у спосіб, щоб якомога більше людей знало про “героїв”. Влада зміниться, і ниці люди повинні знати, що вони поплатяться, якщо не волею за знущання над людьми, то своєю кар’єрою.

Я певний, що така перспектива змусить їх подумати про наслідки і бажаність жорстких присудів нашій прекрасній молоді. Не можна зупинятися на півдорозі і бути беззубими, коли вас б’ють!

Анатолій

Батярознавство

З превеликим вдоволенням прочитав у “Поступі” за 24-25.02.2001 статтю Ольги Харчишин “Батяри українського Львова”. Тішуся, що моя праця “Славні львівські батяри” (“Поступ” 11-17.01.2001) привернула увагу фахівця, котрий, як це можна здогадуватися, спеціально займається дослідженнями в галузі “батярознавства”. Проте чимало висловлених Вами думок видаються дискусійними, а декотрі вимагають спростування.

Щодо слабкості моїх аргументів про наявність батярських традицій у радянському Львові. Слабкі не мої аргументи, а самі традиції. Втім, знаємо про них однаково небагато. Не розумію, чому “райони” радянських часів не можна порівняти з “районами” Львова міжвоєнного? Адже перші також мали свій етос, в наш час безжалісно розчавлений імпортованою з Росії культурою “блатних”. Чи може, ігнорувати це явище потрібно тому, що це були “совдепівські часи”? Але ж тоді збудовано цілі мікрорайони (серед них – моя Наукова) і там виросло кілька поколінь, котрі мали свою духовність, навіть у “совдепівські часи”.

Доречним є Ваше спостереження, що бійки між підлітковими угрупованнями притаманні й іншим радянським містам. Від себе додам, що батярів (пролетарів з настільки потужною субкультурою) не було у жодному польському місті!
Потребує уточнення твердження, що в 1920-30-і рр. батярство стало “шляхетнішим, інтелектуальнішим чи навіть елітнішим (у його лави влилися студенти та вихідці з інтелігентних львівських родин)”. Ні, просто львівська інтелігенція у той час взялася засвоювати й розвивати вуличний фольклор. Чи, може, С.Людкевича теж грабували “вихідці з інтелігентних родин”? Натомість твердження, що батярство ошляхетнилося завдяки посиленню у Львові українських впливів – з тієї ж серії, що й українські піраміди в Стародавньому Єгипті чи запорізький козак Христофор Колумб. Про яке посилення українських впливів у 20-30-і рр. можна говорити, коли лише за голосні розмови українською у трамваї били в писок, а володіти магазинами у центрі було неможливо, бо поляки, що становили абсолютну більшість міщан, такі магазини просто бойкотували (раніше цього не було).
Але пишімо. Пишімо про побут львів’ян хоча б у “Поступі”. Бо жодний інший часопис подібні матеріали не друкує.
Ігор ЧОРНОВОЛ

“Мешканці запрагли вимог”

Не змiг не вiдреагувати на замiтку “У питну воду потрапили нечистоти” (“Поступ” ч. 37 за 6.03.2001). Справді, багато мешканцiв за власнi кошти зробили собi свердловини, якi стали основним джерелом постачання води. Але лише тих особнякiв, власники яких зробили собi свердловини. Тобто кожен власник (хто хотiв) зробив собi автономне водопостачання. Тепер щодо системи водовiдведення та каналiзацiї. У всiх мешканцiв цього району вона однакова – вигрiбна яма на власному подвiр’ї. Тобто нечистоти потрапляють у спецiальну яму, з якої їх регулярно вичерпують за допомогою спецiалiзованих машин за власний кошт. Правда, цi машини скеровують у наш район не комунальнi служби, а бажання водiїв заробити.

Наш район обладнаний також i трубопроводами загального водопостачання, по яких поступає вода за графiком двiчi на день – уранцi та ввечерi. До речi, нечистоти виявленi саме в тiй водi, яка поступає по цьому трубопроводу.

Вода з крутих схилiв, на яких розташований гаражний кооператив “Сокiл”, стiкає вулицями району (руйнуючи при цьому мiсцевi вулицi, якi утримуються в належному станi виключно завдяки зусиллям мешканцiв району), потрапляє в мiську каналiзацiю на вул. Варшавськiй поблизу мiсцевої церкви. Особняки мешканцi району звели за власний кошт у той час, коли маса мешканцiв ближнiх сiл отримували квартири у Львовi за рахунок держави. I всi вигоди роблять собi самостiйно, за власний кошт.
З повагою, мешканець вул. Холмської А.ХОДАНЬ

“Такі випадки є типовими для більшості державних установ”

В обласному управлінні Пенсійного фонду побачене мене просто шокувало. Прийом громадян проводили у невеликій кімнаті відразу чотири заступники начальника.
У черзі задушливого вузесенького коридору, що нагадувала переповнений трамвай, побачив інваліда на візочку без обох ніг. Хотів звернутися до начальника, щоб показати йому цю жахливу картину, та жінка-сторож, якій наказано не пускати нікого, роботу свою виконувала сумлінно. Обурення переважної більшості літніх людей викликало доволі значний галас, на який з’явився начальник. Обуреним присутнім пояснив, що такі ситуації виникають через недостатню кількість персоналу , запобігти цьому важко, бо такі випадки є типовими для більшості державних установ і спокійнісінько пішов у свій кабінет, у який мені потрапити так і не вдалося.

Трохи краща ситуація в УКРТЕЛЕКОМі, що на вулиці ген. Чупринки, 70, де в задушливій кімнаті натовп відвідувачів, ніби у період надзвичайного стану, намагається з’ясувати різні непорозуміння, які часом виникають не з їхньої вини. Інша картина у розкішних кабінетах керівництва, в які можна потрапити тільки з їхнього дозволу, два рази на тиждень з 10-12 год, і в яких не отримаєте, зрозуміло чому, задовільної відповіді.

Цілком інша картина спостерігається у кабінетах державної влади. Тут панує дивний спокій, який нагадує затишний буйок відпочинку. Завітавши у деякі кабінети, можна побачити, як відповідальні особи зосереджено за комп’ютерами вирішують розв’язання кросворду або розкладки пас’янсу, хоча у деяких цих кабінетах прийом громадян ведеться також протягом чотирьох годин на тиждень.
Чим чиновник зайнятий решту робочого часу, можна тільки здогадуватися, бо, створивши для себе умови розважальницько-виробничого характеру, не розуміє, що тим самим погубить сам себе.

На вул. Липинського, де колись розміщалися райвиконком та райком партії, сьогодні вже тісно районній адміністрації. Хоча не так давно звідси переселилася районна податкова інспекція, тому для роздування штатів зайняли ще будинок навпроти. Добитися чогось зрозумілого у багаточисельного чиновницького апарату надзвичайно важко.

Мені, щоб здати документи для оформлення спадщини, яку отримав ще 1987 року, довелося побувати у восьми кабінетах і тільки після втручання голови райадміністрації клопотання моє задовольнили. Тому виникає питання – навіщо створювати таку багаточисельну чиновницьку надбудову, коли вона не здатна навіть усвідомлювати, що входить до її прямих обов’язків.
Б.ГОРЧИНСЬКИЙ,
вул. Старознесенська

Можна попереджати землетруси

Мені дуже боляче слухати повідомлення про те, що через землетруси, виверження вулканів та різні стихійні лиха дуже страждають люди в той час, коли можна наперед передбачити такі катастрофи. Можливо наперед визначати, якою буде величина світлотеплової потужності енергії Сонця в заданому космічному просторі поля орбіти Землі.

Перепади такої енергії спричинюють зміни погоди, впливають на процеси в надрах землі, зрушують земні платформи, провокуючи землетруси, виверження вулканів, епідемії хвороб та різні стихійні лиха, впливають на біологічне формування і здоров’я людей. Величини потужностей динамічних перепадів сонячної енергії можна обчислювати у світлотеплових одиницях. Кожна мить часу має свою кількісну світлотеплову характеристику простору космічного поля орбіти Землі.

Проходячи з Сонцем по екліптиці, обертаючись навколо Сонця і обертаючись навколо своєї осі, Земля постійно під різними кутами до своєї поверхні намотує на себе проекції динамічних перепадів світлотеплової енергії Сонця.
Вона також намотує на свою поверхню проекції холодної космічної енергії, яка спрямована до Сонця. Це створює потужну динамічну боротьбу двох стихій: тепла і холоду.

Цю динамічну боротьбу стихій, яка припадає на космічний простір поля орбіти Землі, Земля мусить брати на себе. Величини динамічних потужностей цієї боротьби можна визначати наперед. Сонце несе на собі диктат Всесвіту щодо часу і величини своєї теплової активності. Такі знання дають можливість визначати, яким буде клімат на Землі, з великою точністю і наперед прогнозувати погоду, стихійні лиха, епідемії хвороб, час, місце і руйнівну силу майбутніх землетрусів.

Кожне стихійне лихо має космічне походження, яке в певному часі має спроектуватися на відповідну площину земної поверхні. В мій регіон, який мої давні предки назвали “ВОЛИНЬ” (ВО – вказівний вектор, напрям, ЛИНЬ – линути, передавати, поширюватися) надходить космічна інформація про стихійні лиха на майбутнє для всієї Землі. Наші давні предки вміли зчитувати цю інформацію і користуватися нею в межах своїх регіонів.

При сучасному інформаційному прогресі такі знання дають можливість створити міжнародний інформаційний центр попередження стихійних лих, технології клімату, попереднього прогнозування погоди і епідемій хвороб, а також виготовляти прилади, які подаватимуть сигнали тривоги при наближенні стихійного лиха. Такі знання можуть добре прислужитися всьому людству.
Стефанія ПОКОТИЛО
Львівська обл., с. Гірник,
вул. Грушевського, 17/17


POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди