BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Італійська поліція також б"є студентів

АНТИГЛОБАЛІСТИ

Ігор КУРПІТА

Минулої суботи в Неаполі противники глобалізації уже вкотре вирішили висловити свій протест. Цього разу – учасникам конференції “Глобальний форум”, на яку з’їхалися представники урядів, фінансових кіл, МВФ та Світового банку, а також компаній, що працюють в галузі сучасних технологій та Інтернету.

Запальні італійці довго з поліцією, яка охороняла форум, не церемонилися: у результаті сутичок між антиглобалістами і спецпідрозділами поліції було поранено 120 осіб, у тому числі – 70 демонстрантів і 50 поліцейських. Крім того, було побито чотирьох тележурналістів і пошкоджено їхні камери.

Італійську поліцію виступи “антиглобалістів” не застали зненацька: протягом тижня в місто прибули 4 тисячі “карабінерів” та саперів. Частина історичного центру Неаполя була обгороджена сталевим парканом. Італійські правоохоронці цього року уже набули вправності у “спілкуванні” з антиглобалістами, які збиралися на зустріч “Великої сімки” і Росії у Палермо. Щоб перешкодити демонстрантам наблизитися до будівлі конференції, поліція застосувала кийки, сльозоточивий газ і гумові кулі. “Антиглобалісти” відповіли камінням і залізними ланцюгами. До активістів руху проти глобалізації економіки приєдналися безробітні, а також декілька десятків курдів, які вимагають звільнення курдського лідера Абдулли Оджалана, що знаходиться в турецькій в’язниці. Бійка тривала майже годину. Напередодні демонстранти були значно миролюбніші – поліцію закидали салатом. Хто вони – антиглобалісти? Існує декілька міжнародних груп, які впродовж кількох останніх років організовують протести. Найвідоміші з них – People’s Global Action, Reclaim the Streets та The Ruckus Society. People’s Global Action – Глобальний рух народів – був створений
1 січня 1994 року в Південній Мексиці, щоб протидіяти Північноамериканському договору про вільну торгівлю. Гаслом People’s Global Action є іспанські слова ‘Ya Basta’ – “З нас досить!” People’s Global Action від початку своєї діяльності активно використовувала Інтернет, що допомогло їй координувати виступи в багатьох країнах світу і перетворитися в міжнародний антикапіталістичний рух, який нині
об’єднує багато організацій і груп.

The Ruckus Society був заснований у жовтні 1995 року в США Майком Роселлом, головним організатором ненасильних акцій Greenpeace. The Ruckus Society спеціалізується з навчання активістів інших організацій і груп ненасильним методам цивільної непокори. Заняття проводяться у спеціальних таборах, які належать товариству, або на базі замовника. Організація Reclaim the Streets (“Відродіть вулиці”) вперше заявила про себе у травні 1996 року, коли 10 тисяч демонстрантів окупували відрізок автостради в західному Лондоні й улаштували там імпровізоване святкування. Кілька учасників було заарештовано, але обійшлося без насильства. У травні 1998 року Reclaim the Streets провела першу всесвітню акцію, під час якої вулиці були перекриті в 17 містах у всьому світі. Для підготовки цих демонстрацій також було використано Інтернет. Активістів усіх антиглобалістських організацій об’єднує несприйняття сучасного капіталістичного ладу і впливу, який він має на життя людей і стосунки між ними.

Глобальні корпорації – такі, як McDonald’s, Nike, Levi’s, Gap – стали головними об’єктами уваги антиглобалістів. Активісти протестують проти фізичного і культурного засилля цих корпорацій. Активісти антикапіталістичних організацій підкреслюють ненасильницький характер своїх виступів, проте час від часу їм не вдається утримати молодь під контролем. Окрім того, до акцій протестів часто приєднуються члени інших угруповань, яких застосування сили цілком влаштовує.

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди