BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

КРАЙ

УКРАЇНА ЕКОНОМИТЬ НА БОРГАХ

Фактичні видатки державного бюджету на погашення і обслуговування державного боргу в 2000 році становили 7197 млн. грн., або 53,67% плану, повідомило Міністерство фінансів. При цьому частка виплат у рахунок погашення основної суми державного боргу становила 36,52%, а на обслуговування – 63,48%.

Згідно з даними Мінфіну, загальні надходження від державних позик становили 4,39 млрд. грн. (808,2 млн. доларів), з яких 46,41% припадають на надходження від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, а 53,59% – на зовнішні надходження. Загалом державний борг України в 2000 році скоротився на 3,14 млрд. грн., або майже на 1,2 млрд. доларів, і станом на 31 грудня становив 76,9 млрд. грн., чи 14,15 млрд доларів. Усього, за даними Мінфіну, Україна в 2001 році планує виплатити з держборгу 10,1 млрд. грн., у тому числі в рахунок погашення боргу – 4,3 млрд. грн., в рахунок обслуговування – 5,9 млрд. грн. При цьому із зовнішнього боргу буде виплачено 6,3 млрд. грн.: на обслуговування – 3,8 млрд. грн., на погашення – 2,5 млрд. грн. Обсяг державних позик, що плануються в нинішньому році згідно з держбюджетом-2001, не перевищує 3,6 млрд. грн., у тому числі на внутрішньому ринку – 2,1 млрд. грн., на зовнішньому – 1,5 млрд. грн.

УКРСОЦБАНК У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ

Укрсоцбанк збирається активізувати свою роботу на міжнародних ринках і з 19 по 23 березня проведе серію презентацій у країнах Західної Європи, повідомив заступник голови правління банку Микола Пасько.

За його словами, відбудуться зустрічі делегації Укрсоцбанку з банкірами у Відні, Женеві, Цюріху, Мюнхені, Франкфурті, Амстердамі, Брюсселі та Лондоні.
Під час презентацій банк представить свої пропозиції взаємного співробітництва щодо фінансування торгівлі, проектного фінансування та інвестиційних проектів.

Укрсоцбанк, який входить до вісімки найбільших українських банків, створений у 1990 році. Серед його найбільших акціонерів – дочірнє підприємство “Меркс-меблі” (24,4% статутного фонду), ЗАТ “Ферротрейдінг”(23%), ВАТ “Галактон” (22,6%). Укрсоцбанк має мережу коррахунків по всіх основних валютах у 25 іноземних банках, серед яких Bank of New York, Commerzbank, Deutshe Bank, ING Bank, Dresdner Bank, National Westminster Bank, Union Bank of Switzerland, Bank Brussel Lambert, Donau Bank, Bank National de Paris, Ощадбанк Росії. Фінансовий результат діяльності банку за підсумками 2000 року – 4,8 млн. грн.

59,3% УКРАЇНЦІВ ПРОТИ ІСНУЮЧОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ

Більше половини (59,3%) українців уважають, що нинішня система оподаткування в Україні веде до погіршення економічної ситуації, і лише 5,1% опитаних думають, що вона сприяє її поліпшенню.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова, які проводилися з 26 лютого по 7 березня 2001 року. Було опитано 2037 респондентів віком від 18 років. Опитування проводилося в рамках спільного проекту УЦЕПД і організації Freedom House. Ще 15,9% респондентів вважають, що система оподаткування практично не впливає на економічну ситуацію. При цьому 85,1% опитаних схиляються до думки, що “рівень інформування владою населення про використання коштів Державного бюджету” недостатній.

Як засвідчило опитування, якби податки платилися за кожною статтею видатків окремо, то лише 5,2% українців обов’язково платили б податки на утримання державних ЗМІ. Серед інших бюджетних статей, які українці не хочуть оплачувати, – фінансування миротворчих операцій за кордоном (обов’язково платили б цей податок лише 3,3% респондентів), будівництво енергоблоків АЕС (4,4%), будівництво пам’ятників (4,9%), виплата зовнішнього боргу України (7,1%). Серед статей, податки на які українці платили б обов’язково, – охорона здоров’я (67,4%), соціальна допомога та пенсії (63,9%), освіта (54,9%).

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди