BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Канадські українці проти Кучми

А Василь Базів згадав про своє колишнє покликання

ТОРОНТО

Петро ЛОПАТА, Іван ГОР

Незважаючи на сильний мороз та вітер, близько сотні осіб, в основному українці, відважилися пікетувати Генеральне консульство України в Торонто. Демонстранти вимагали відставки Президента України Леоніда Кучми та звільнення Юлії Тимошенко. На плакатах можна було прочитати “Ющенко президентом”, “Кучма кат”, “Кравченка в тюрму”, “Свободу пресі”.

Ніхто з офіційних представників консульства не вийшов до демонстрантів. Проте одному з організаторів, журналістці газети “Міст” Марті Онуфрів, було дозволено передати листа з вимогами пікетників.

У листі до Леоніда Кучми, зокрема, говориться: “Увесь світ напружено спостерігає за агонією Вашого режиму. Світове співтовариство продовжує закликати Вас до цивілізованого діалогу з опозицією, прозорого та неупередженого розслідування справи зі зникненням та вбивством журналіста Ґонґадзе, недопущення утисків та переслідувань політичної опозиції, незалежних ЗМІ та журналістів...

Однак, всупереч сподіванням, Ви відповіли терором! Якщо хтось припускав, що вбивство опозиційного журналіста – прикрий прорахунок Вашої команди, то вже наступні Ваші кроки переконали в протилежному. Вам було мало арешту Юлії Тимошенко та розгону наметового містечка у центрі Києва...

Ви вдалися до масових арештів студентства, наказали виключати з вузів за найменшу підозру в опозиційності. Ви залили вулиці старовинного Києва кров’ю молодих людей, які не можуть і не хочуть далі жити серед беззаконня, насильства, брехні... Ви поставили себе в один ряд із кривавими диктаторами: Піночетом, Мілошевичем, Лукашенком та іншими.

Ми, українці Торонто, протестуємо проти свавілля, беззаконня та терору, розв’язаного Вами, Пане Президенте!!! Пане Президенте, Ви ще маєте час очистити свою душу від усіх злочинів супроти українського народу. Пам’ятайте, що Ваш час від Вас безжально втікає”.

Генеральний консул Василь Базів прийняв цього листа і сказав, що “все передасть”. А напередодні В. Базів провів ділову зустріч із керівниками україномовних друкованих та електронних засобів масової інформації, розташованих у Торонто. Він висловив побажання, щоби місцеві україномовні ЗМІ запровадили постійний офіційний розділ “Від Посольства України у Канаді” та “Від Генерального консульства України”, в якому на безкоштовній основі та без купюр мають розміщуватися матеріали від українських “дипустанов”. Такі, як “Заява посольства України в Канаді №16”, у якій, зокрема, написано: “Спроби окремих груп унеможливити покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку вищими посадовими особами держави, ганебні акти глумління, що відбулися на святому для кожного українця місці, виходять за межі будь-яких норм моралі та політичної культури, суперечать праву громадян України на вияв поваги і любові до Великого Кобзаря. Водночас, дії української міліції біля Адміністрації Президента, де відбулися найбільш протиправні дії, були адекватними та стриманими і мали форму блокування”.

Журналісти ж сприйняли цю ініціативу В. Базіва як спробу втручатися, під прикриттям ідей співпраці, у життя українців найбільшого канадського міста, яким є Торонто.

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди