BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Урядово-парламентська торгівля портфелями

КОАЛІЦІЙНИЙ УРЯД

Дмитро ЯЦЕНКО

У переговорах про підписання угоди між Кабінетом Міністрів та Верховною Радою знову з’явилася перепона. Три парламентські фракції – “Яблуко”, “Відродження регіонів” та СДПУ(о) – запропонували припинити роботу над документом. Учора цю пропозицію озвучив представник “Відродження регіонів” віце-спікер Степан Гавриш, за словами якого, працювати над угодою можна буде лише за умови, що уряд визначить чітку схему співпраці з парламентом.

Крім того, Степан Гавриш висунув черговий ультиматум Вікторові Ющенку: мовляв, якщо уряд не запропонує свій варіант документа, то таку пропозицію зробить парламент. Не виключено, що такий документ з’явиться вже сьогодні. За словами віце-спікера, якщо до 10 квітня (дата ймовірного урядового звіту у Верховній Раді) не буде підписана угода про співпрацю між урядом та парламентом, то це стане “мінусом” в оцінці роботи Кабінету Міністрів.
Інформацію про те, що парламентська більшість (або частина її фракцій) оприлюднить сьогодні документ про своє бачення співпраці з урядом, підтвердив і лідер СДПУ(о) – перший віце-спікер Віктор Медведчук. Він також додав, що не погоджується з думкою прем’єра про неможливість кадрових змін в уряді.

Отже, нинішній тиждень може стати вирішальним у справі підписання угоди між Кабміном та більшістю Верховної Ради. Нагадаємо, що розмови про підписання подібного документа виникнули в контексті створення коаліційного уряду. І хоча українська Конституція жодним чином не передбачає квотного формування уряду з представників фракцій більшості, процес розпочався. Спочатку прем’єр Віктор Ющенко погодився з цією ідеєю, висунутою представниками олігархічних фракцій. Оглядачі розцінили цей крок Ющенка як тактичну поразку після відставки віце-прем’єра Юлії Тимошенко, що вже й без того передбачала послаблення прем’єрських позицій Віктора Андрійовича.

На початку дискусій про коаліційний уряд дійсно здавалося, що перший український прем’єр-реформатор Віктор Ющенко ризикує втратити значну частку своєї самостійності. Однак упродовж останніх кількох тижнів глава уряду почав активно захищатися від висунутого Віктором Медведчуком ультиматуму – або коаліційний уряд, або відставка, а минулої п’ятниці він і взагалі перейшов від оборони до наступу. Зокрема, Віктор Ющенко заявив, що в СДПУ(о) та уряду різні інтереси, а відкриття кримінальної справи проти Юлії Тимошенко – відповідь на питання, як ці сили звикли вирішувати свої проблеми. На думку прем’єра, наразі не існує ні конфлікту соціал-демократичної ідеї з політикою уряду, ні конфлікту між урядом та фракцією СДПУ(о), бо насправді конфлікт виникнув між купкою осіб, які можуть реалізовувати свої плани лише у формі відносин із центральною владою. “Хочу підкреслити, що уряд – це не регіональна філія СДПУ(о)”, – наголосив Віктор Ющенко.

Поки що прем’єр запропонував своє бачення подальших подій: уряд та фракції більшості мають сісти за стіл переговорів, однак домовлятися треба не лише щодо розподілу портфелів, але й про пакет законів, який більшість була б зобов’язана прийняти. Ця заява Ющенка суттєво змінює ситуацію і свідчить про те, що прем’єр прагне і надалі залишатися впливовою фігурою. А от доля угоди про співпрацю між урядом та парламентом залежатиме також і від кінцевої мети опонентів Ющенка. Якщо нинішні дискусії – привід для пошуків компромісу, то не виключено, що результат з’явиться, а уряд та більшість таки підпишуть угоду. Проте якщо ці розмови мають на меті лише створити видимість процесу переговорів, то до 10 квітня годі чекати якихось домовленостей, а Верховна Рада спробує використати ситуацію, що склалася, для відставки Ющенка.

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди