BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО

Україна наразі не має можливостей, першою чергою - фінансових, для вступу в НАТО

ЗУСТРІЧ

Вікторія ПРИХІД

Днями у Львівському національному університеті ім. І. Франка відбувся круглий стіл на тему “Українська безпека та стосунки України з НАТО”, зорганізований факультетом міжнародних відносин за участю представників політичного й економічного директоратів НАТО.

Утаємничені пов’язують їх приїзд лише з презентаційною метою. Львівський університет став наступним серед вищих навчальних закладів, яких натовці ознайомлювали зі своєю діяльністю. Основним їхнім завданням, як вони пояснювали свою місію, є виправлення вже існуючих стереотипів про НАТО, що залишилися з часів епохи “холодної війни”. Всі вони одноголосно заявляли, що “НАТО – це не просто військова спілка, це не Варшавський договір, не етносоюз на кшталт ООН. Це політична військова організація, яка не тільки воює”.
Голова Центру інформації та документації НАТО в Україні (кажуть, що це перший центр такого зразка у країні-партнері) Наталі Мельничук-Гулд сказала: “Солдат – це ґрунт, але це не світ війни. Нашою метою є не уникнення війни, а побудова мирних стосунків”.

Зважаючи на своє геополітичне розташування, Україна сьогодні, як уважають деякі фахівці, змушена відігравати роль так званої “буферної зони” між Заходом і Сходом. З плином часу, як виявилося, ця ситуація нітрохи не змінилася. Навіть більше: в теперішніх умовах, коли між НАТО і Росією склалися досить складні і заплутані відносини, Україна, як зле жартують деякі спостерігачі, просто “сидить на пороховій бочці”. Після конфлікту Росії і НАТО у врегулюванні Косовської кризи в їхніх стосунках виникла очевидна напруга і прохолода, що дозволило декому говорити навіть про розрив російсько-натовських стосунків. Одначе нині знову можна спостерігати, хай і слабке, але таки зацікавлення одне одним. Тому в таких умовах позиція України має бути особливо виваженою. Що, зрештою, і наштовхнуло декого з присутніх на круглому столі на думку, “що Росія і НАТО можуть спокійнісінько собі домовитися за плечима України, поставивши Україну тим самим в невигідне становище”. На що натовці диломатично відповіли, що готові до будь-яких зустрічних пропозицій.

Подібна стриманість і дипломатичність помітна загалом і в політиці НАТО стосовно України, що вельми не подобається деяким українським політикам.
Представник львівської облдержадміністрації Мирослав Тарнавський дорікнув натовцям: “Ви виглядаєте сторонніми спостерігачами, яких зовсім не цікавить, що буде далі з Україною. Дивно, що ви спокійно спостерігаєте, як Патріарх всєя Русі Алексій II намагається за будь-яку ціну не пустити Папи Римського до України. Дивною є ваша мовчанка і в інших питаннях. Ви мовчки спостерігаєте, як Україна все більше стає залежною від Росії. Не подумайте, я не прошу у вас допомоги. Я просто хочу, щоб ви поцікавилися майбутнім Європи, поцікавилися тим, яким воно може бути”.

Україні наразі Альянс запропонував програму “Партнерство заради миру” (її членами сьогодні є 25 держав), що, зрештою, не зобов’язує її до вступу. Це партнерство базується здебільшого на консультаціях, семінарах, спільних цивільно-військових навчаннях, проектах перепідготовки військових офіцерів, оборонного та цивільного планування на випадок надзвичайних ситуацій тощо.
Однією із функцій НАТО була і допомога у створенні українсько-польського миротворчого батальйону. Щодо вступу України до НАТО, то там, як розповів Мішель Дюрей, свідомі, що Україні наразі не по силі це завдання. Бо ж реально ні фінансових (що є дуже важливим для них), ні інших можливостей в України немає.

Себто очевидним є те, що України, попри усі дипломатичні запевнення, там не чекають. А загалом, було ще багато інших запитань, на які представники НАТО відповідали чемно і стримано, що, врешті, не додало жодної нової інформації ні студентам, ні викладачам. Єдине, чим можуть похвалитися студенти після зустрічі, так це невеличкими натовськими довідничками.

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди