BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Існуюча влада протримається лічені місяці?

На початку квітня у столиці опозиція проведе масштабну акцію на підтримку уряду Ющенка

ОПОЗИЦІЯ

Тетяна НАГОРНА

“За останні тижні розкладка сил у країні дуже змінилася, і тому тепер уже можна говорити про те, що до кінця весни діючий режим упаде й опозиція досягне своєї мети”, – заявив учора народний депутат, один із лідерів Форуму національного порятунку Тарас Чорновіл.

Така впевненість опозиціонера ґрунтується насамперед на тому, що київські події 9 березня, замість очікуваного владою результату (а влада своїми вчинками, на думку народного депутата, прагнула залякати учасників протестних акцій з тим, щоби їм більше не хотілося відкрито виступати проти неї), спричинилися до кардинально протилежного – опозиційні настрої охопили широкі маси населення і тепер антикучмівські організації користуються серед загалу значно більшою популярністю, аніж сама влада. До того ж, у ситуацію в Україні почав активно втручатися Захід і, на переконання Чорновола, очевидним став жорсткий тиск на Кучму з боку Європи.

“Щойно я повернувся з Польщі, де був у складі офіційної української делегації з боку опозиції. Несподівано навіть для нас ця поїздка переросла в державний візит і, окрім розмов із депутатами Сейму та шефом Бюро національної безпеки Мареком Сівецом, ми мали зустріч із Президентом Польщі Алєксандром Кваснєвським. При цьому він сам зініціював цю зустріч і вона відбулася на день раніше, ніж з Кучмою, що вже саме по собі є симптоматично”, – розповідає Чорновіл. Він каже, що Алєксандр Кваснєвський запевнив представників української опозиції в тому, що у переговорах із Кучмою він виступає як посередник Заходу й має намір пред’явити останньому документ ультимативного змісту. “Те, як поводив себе Кучма на прес-конференції після розмови з Кваснєвським, доводить, що його шокували вимоги Заходу. Європа показала йому, що не допустить ще одного Лукашенка”, – говорить Чорновіл. Він також переконаний, що зараз іде активна підготовка до організації круглого столу, за який сяде чинна українська влада та опозиція. “Єдиною темою цих переговорів буде вироблення механізму мирної і цивілізованої передачі влади”, – каже він.

Що ж стосується планів опозиції, то, за словами ще одного з лідерів Форуму національного порятунку, нардепа Тараса Стецьківа, до кінця весни регіонами країни пройде низка протестних акцій, а ближче до 10 квітня (планований день звіту Уряду у Верховній Раді) антикучмівці знову поїдуть до столиці. “Це буде масштабна акція, спрямована насамперед на те, аби перешкодити олігархам розпочати реалізацію плану з узурпації влади в Україні, першим кроком в якому є усунення з посади прем’єр-міністра Віктора Ющенка”, – говорить Стецьків.
Організатори планованої акції обіцяють докласти зусиль, аби не повторилися події 9 березня. Зокрема, охорони маніфестації не здійснюватимуть сили УНА-УНСО, як це було попереднього разу, адже мирнопротестуючі, як видно, не можуть покладатися на холоднокровність праворадикалів, які легко піддаються на провокації. Окрім цього, аби демонстрація не мала шансів перетворитися на некерований натовп, її дії координуватимуть своєрідні “регулювальники”, себто люди з гучномовцями, які повідомлятимуть маршрут колони й застерігатимуть її учасників від дій, які можуть дати небажані ефекти.

“Опозиція, мусимо визнати, справді робить помилки, але навіть попри це, ми зараз здобуваємо все більшу підтримку народу. Переконаний, що наші зусилля здатні поставити заслін змові олігархів, які спершу хочуть відправити у відставку Ющенка, потім здати самого Президента і, насамкінець, тотально узурпувати владу у країні”, – оптимістично налаштований Тарас Стецьків.

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди