BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Велике "переселення народів" у Ванкувері

ФІГУРНЕ КАТАННЯ

Катерина СЛІПЧЕНКО

Учора в канадському Ванкувері стартував чемпіонат світу з фігурного катання. Він повинен не лише визначити найсильніших спортсменів планети у цьому виді спорту, а й встановити розкладку сил перед наступним, олімпійським, сезоном.
Тож що може очікувати спортсменів – та й нас із вами – у Ванкувері? Скидається на те, що концентрація інтриг робить цей чемпіонат одним із найбільш непередбачуваних.

Російський чинник

Голова Міжнародного союзу ковзанярів Оттавіо Чінкванта у позаминулому сезоні, коли Росія вперше в історії фігурного катання зібрала все “золото” світу, так сказав про підсумки сезону: “Я схиляюся перед майстерністю росіян, але мені хотілося б, щоби перемагали представники різних країн”. Здається, російська першість, хоч вона усе ще залишається незаперечною, вже дещо похитнулася. Однак авторитет цієї школи, яка довгі роки зберігала гегемонію в фігурному катанні, рятує спортсменів якщо не від падінь, то принаймні від суворості суддів.

Канадський чинник

Ще на Олімпіаді в Нагано світ фігурного катання заговорив про кризу в найпрестижнішому виді – танцях на льоду, а також про загрозу вилучення їх із олімпійської програми. Причиною скандалу стала не так розмитість критеріїв оцінки в танцях на льоду, як “російська мафія”, що окупувала цей вид спорту.
Мова йшла про тренерів – Тетяну Тарасову, Олену Чайковську і Наталію Лінічук, самі лише імена яких є синонімом приреченості на перемогу. Рушійною силою скандалу стали канадські танцюристи Ши Лін Бурн та Віктор Краатц, які залишилися за межею олімпійських призерів. Цього сезону інтрига в танцях досягне піку. Канадці не мають наміру залишатися без медалей: срібний призер двох Олімпіад Елвіс Стойко після травм активно тренується, а тому якщо росіянин Євген Плющенко цього року і виглядає поза конкуренцією, то позиції Олексія Ягудіна після чемпіонату Європи вже не видаються аж настільки міцними. Канадці Джемі Сейл та Давід Пеллетьє у фіналі Гран-прі перемогли лідерів цього сезону – Олену Бережну та Антона Сіхарулідзе, яких від поразки на європейській першості великою мірою врятували судді. Уже згадувані Бурн та Краатц мають цікаву програму, тож постараються посунути Ірину Лобечеву та Іллю Авербуха принаймні з “бронзової” сходинки.

Французький чинник

“Російська тренерська мафія” має ще одну особливість: вони постійно переманюють один в одного учнів. Тарасова переманила від Лінічук скандально знамениту Пашу Грищук. Але на цьому халепи не закінчилися. Колись, виставляючи за поріг свою ученицю Марину Анісіну, Лінічук порадила їй знайти партнера-іноземця. Тепер “француженка” Анісіна у парі з Гвендалем Пейзерою стала чемпіонкою світу. Чи зможе Тетяна Тарасова зупинити їх тріумф – разом з італійцями Барбарою Фузар Полі та Мауріціо Моргаліо? Тарасова відома тим, що з безнадійних “вічно других” за один сезон робить олімпійських чемпіонів і чемпіонів світу. Талановиті італійці як ніколи близькі до світового п’єдесталу. Але їх перемогу на чемпіонаті Європи не можна вважати “чистою”, адже французький дует упав, що є безпрецедентним випадком у танцях на льоду.
Між ними боротьба буде дуже напруженою, хоча більшості все ж таки подобається більш елегантний стиль французів. Французи, а саме – Станік Жене та Венсан Рестанкур, претендують на медалі у чоловічому катанні, а спортивну пару Сару Абітболь та Стефана Бернаді судді у Братиславі несправедливо “засудили” на третє місце. Звичайно, їх програма є цілком конкурентноспроможною і на світовій першості.

Американський чинник

США інвестують у фігурне катання більше від інших. Усі престижні турніри фігуристів закінчуються змаганнями дівчат – і не в останню чергу через вимоги американських телеканалів. У цьому виді майже завжди домінували американки. Мішель Квана та Сара Х’юз, безперечно, намагатимуться повернути баланс, який в останні роки порушила Росія. Проте, судячи з виступів Марії Бутирської, американки зберігають усі шанси повернути собі пальму першості. Американці не пастимуть задніх і в чоловічому катанні. На чемпіонаті Європи росіянкам максимально допомогли судді, які буквально зіпхали нашу Олену Ляшенко з п’єдесталу, але вже на американську школу вони зважатимуть.
Настає ера французів, італійців і канадців, які й поведуть між собою суперечку за місця на п’єдесталі пошани.

Український чинник

На жаль, останні роки засвідчили відвертий спад української школи. Проте виступи наших спортсменів – пари Олени Савченко та Станіслава Морозова, а також дівчат Олени Ляшенко та Галини Маняченко, виконавця “почетвірного стрибка” Віталія Данильченка – показали, що не все у нас втрачено. Це – з одного боку, а з іншого – стало очевидним, що судді аж ніяк не прагнуть допускати до розподілу “льодового пирога” ще одну країну-конкурента. Тож відверто занижені оцінки, а крім того – психологічна нестабільність спортсменів (чого вартий бодай братиславський зрив минулорічного “бронзового” Дмитра Дмитренка!) поки що не дають нам насолодитися, окрім вдалих виступів наших спортсменів, ще й їх втіленням у медалях. Проте фігурне катання – спорт, який вимагає не лише майстерності, але й терпіння. Принаймні у цьому сезоні ситуація у нашій команді виглядає більш оптимістичною, ніж минулого року. Що ж, побажаймо нашим успіху!

POSTUP - ПОСТУП
№44 (702),
20-21 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Таємнича відставка
·Андрій Шевченко залишає "Мілан"

ПОГЛЯД
·Фіаско Степана Сенчука
·Існуюча влада протримається лічені місяці?
·Суспільство де ти є?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Франківські ЖЕКи опиняться на лаві підсудних?
·Хочеш лежати в могилі? Плати за оренду землі
·Відкриється Українсько-Польський Університет
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ситуація із захворюванням на кір залишається складною
·Тарифи на водопостачання можуть зрости
·Директор "Райдуги" обіцяє віддати борги

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львів"яни невдоволені пасивністю НАТО
·З"явилися перші політв"язні

ПОСТУП З КРАЮ
·Урядово-парламентська торгівля портфелями
·Повінь уже забрала життя 8 осіб
·Лазаренко не став американцем
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Албанці - європейські таліби
·Болгарія виганяє російських дипломатів
·Таліби спокутують свою провину
·Канадські українці проти Кучми

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна - на межі дефолту
·Італійська поліція також б"є студентів
·Українська карамель в облозі
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Пристрасті за Аджані
·Переклад давніх віршів
·Астерікс і Латравіата
·Десять років тому помер Серж Генсбур

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиги ветерана
·Львів готується до чемпіонату Європи
·Шевченко і Ребров знову забивають
·Велике "переселення народів" у Ванкувері
·І знову нічия з Києвом
·Переповнені трибуни не врятували "Карпати"
·Тропічна злива на фоні беззаперечної переваги "Феррарі"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вінні-Пуха продали Діснею
·Кілери моди