BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Українські "магазини" - перші кроки

ЖУРНАЛИ

Д.О.Свідник

Рік тому поза проектом Кулика-Кривенка на нашому україномовному ринку не було практично нічого того, що на Заході прийнято називати “магазинами”. Успіх “ПіКу” стимулював активність видавців та журналістів – і от ми вже маємо кілька українських кольорових часописів.

От тільки чи втримаються вони на ринку? Чи витримають конкуренцію з російсько-західними виданнями “в Украине”? Це залежить від трьох чинників: спроможності потенційних читачів купувати україномовні часописи, здатності видавців та редакторів забезпечити читацький інтерес та пристойну якість матеріалів і поліграфії – та, нарешті, терпіння спонсорів довести проекти до стану самоокупності.

З’явилася “ТОРБА”

Під день святого Валентина вийшло у світ перше число молодіжного журналу “Торба”. Цей видавничий проект здійснює Львівське Товариство “Просвіта”.
Точніше, його молодіжне крило – “Молода Просвіта”. Молоді автори (“майбутні депутати, прем’єри, президенти, бізнесмени...”) вважають, що у Королівському столичному місті Львові не вистачає “нормального чтива, класного журналу для нерагульської, нетупої та вар’ятської молоді”.

Тому вони і роблять “таку штуку”. Звичайно, не все у “Торбі” виглядає гладким і прилизаним: професійний редактор та вибагливий читач знайде чимало хиб та огріхів. Відчувається брак досвіду. Та водночас видно велике бажання створити щось своє – для себе та своїх ровесників. Бажання розбудити у них цікавість, потребу задуматись та відчути себе “реальною владою майбутнього”, а може, вже й досягнути того, “на що заслуговуємо”.

Перше число “Торби” – це своєрідний “коктейль”, до того ж не найкраще розмішаний, де поряд із чудовими “смачними шматочками” плаває пересічна “жуйка”. Але це тільки початок. Головне, щоби “Торба” знайшла шлях до серця то розуму молодої людини, розбудила у неї інтерес до нормального “чтива” та гідного життя. І ще, мені здається, не зашкодило б трохи розваг: кросвордів, загадок, ломиголовок, конкурсів і жартів.

“РІЧ” – по раз третій.

Здається, новий львівський часопис стає місячником. Уже ми дочекалися другого у цьому році (і третього взагалі) числа журналу “РІЧ”. Чергове число журналу з’явилося щойно тепер – і на 40 сторінках

Зміст – теж своєрідний “коктейль”: міркування політолога Леоніда Сотника про українську неелітну еліту, підкріплені думками професора Анатолія Свідзинського, політолога Володимира Малинковича, письменниці Оксани Забужко; роздуми на тему: “Хто приватизував “Іскру”?”, “Чи є проблема: “бізнес-кримінал” у Львові?”. У “Відвертому інтерв’ю” – підприємець розповідає про свій досвід, а під рубрикою “Демопроцеси” – стаття львівських учених Степана Вовканича та Сергія Цапка про наступний перепис населення.
У політико-економічному блоці часопису можна дізнатися про історію та сьогодення готелю “Жорж” та відбути “Економічний вишкіл”, у якому аудитор Михайло Соловій стверджує: “Закон не для всіх. Для всіх тільки сонце і місяць”.

У культурологічному блоці “Візії й речі” – закінчення статті про картину Лятура “У лихваря”, інтерв’ю з Романом Дідулою, містичне оповідання Олега Говди, репортаж Юрка Винничука – “Спеціально для “РЕЧІ” з Америки”.

Окрім того, в журналі “РІЧ” на кольоровій вкладці – макет-реконструкція давнього Львова. Як на мене, варто було б цю пластичну панораму Львова 1740-х років Ігора Качора показати на цілому розвороті, а не робити тлом для короткої хронологічної таблиці.

“КІНО-ТЕАТР”

Хоч цей часопис видається завдяки Києво-Могилянській академії вже з 1995 року, і перше число року 2001-го вже є тридцять третім, він практично невідомий широким колам галицької публіки. Можливо, порівняно високий рівень матеріалів відлякує нефахівців. А фахівців театру та кіно у нашому місті не так уже і багато. Звичайно, поряд із фаховим журналом для театральних діячів та кінематографістів давно мали б виходити популярні часописи для пересічних глядачів та шанувальників.

Тільки-от тих глядачів української кінопродукції, як виявляється, не так уже й багато. А фільмів – іще менше. Не появи свого Ларса фон Трієра доводиться очікувати, а тішитися тими поодинокими українськими фільмами, що час від часу вискакують на екрани. Минулого року, здається, “українське кіно дістало перемогу: фільм може тримати аудиторію” (так пише Лариса Брюховецька про стрічку “Нескорений”). Завдяки Львівському товариству “Просвіта”, яке закупило права на дистрибуцію фільму в нашій області, маємо надію побачити його на екранах не лише у Львові, але й у наших селах та містечках.

Окрім того, у “Кіно-театрі” можна побачити і матеріали, присвячені львівським театральним подіям: відому вже читачам “Поступу” статтю Михайла Косіва “Політик на митрополичому престолі” та текст Валентини Грицук “Стрибки “Золотого Лева”. Напевне, й “У.Б.Н.” знайде своє відображення у наступних числах журналу. Але половину обсягу останнього числа відведено для “Польської мозаїки”: зроблено спробу проілюструвати кіно-театральний процес наших західних сусідів.

POSTUP - ПОСТУП
№43 (701),
17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"
·Викрадений літак узяли штурмом

ПОГЛЯД
·Пікети та страйки завадять візиту Папи Римського?
·Кендзьор хоче виключити Чорновола з Руху
·МЕНІ СОРОМНО

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Із закриттям шахт на Львівщині поспішати не варто
·Енергетики України та США зустрічалися у Львові
·Всенародний рух України продовжує "бомжувати"
·КІЛЬКА СЛІВ
·У Львові з"явилося Дерево правди
·Фах медика можуть здобути і люди з вадами слуху
·Впродовж семи годин люди блокували залізницю

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·КРАЄВИД
·Є жертви серед представників УНА-УНСО?
·Польська інтрига Леоніда Даниловича
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"

ПОСТУП У СВІТ
·Лукашенко готує собі перемогу
·Фіделя Кастро висунули на Нобелівську премію
·Викрадений чеченцями літак узяли штурмом
·На Балканах американців поменшає
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Пастеризоване молоко - небезпечне
·Генетики радять майбутнім батькам
·Секрет здорового життя "івановців"
·Шум у вухах - проблеми із кровообігом
·Мозольний діагноз

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Останню гарячку станції остудить океан
·Мобільні телефони - поза етикетом
·Чи знайдуть бронтозавра?
·Вікно із собачої сечі
·Як стати "людиною дощу"?

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОСТУПУ
·У грудні нас мають переписати

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Українські "магазини" - перші кроки
·Сучасна Польща очима українського дипломата
·Книга маразмів України

АРТ-ПОСТУП
·Львівський художник Роман Романишин: Реальна Японія інша, ніж на репродукціях
·Це наш нестаріючий Львів...
·Кажани на горищі
·ФЕСТИВАЛЬ "ПЕРЛИНИ СЕЗОНУ"
·УТОЧНЕННЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·Василь Іванчук у Монако
·У півфіналі - баски та каталонці
·Формула-1: у новому тисячолітті - нове покоління
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сендвіч