BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Секрет здорового життя "івановців"

Послідовники Порфирія Іванова стверджують, що вони назавжди відмовилися від послуг лікарів

СТИЛЬ ЖИТТЯ

Зоряна ОНИШКЕВИЧ

“Найголовніше – це люди, і головним у нашому житті є любити людей. Стався до людей з повагою, зроби з ворога свого друга. Саме недобрі думки й слова про людей спричиняють наші хвороби”, – так вважають послідовники Порфирія Іванова, котрі живуть за системою природного оздоровлення.

Іванова вважали або знахарем, або сектантом, а дехто – навіть шизофреніком.
Зрештою, ніде правди діти, досить часто й зараз можна почути не зовсім приємні зауваження про людей, котрі щонеділі збираються на Левандівському озері та, не зважаючи на погоду, купаються й бігають босоніж. Коли кілька років тому львівські прихильники здорового способу життя (як вони самі себе називають) вподобали для зустрічей це озеро, мало не всі мешканці Левандівки спочатку приходили розглядати диваків, а пізніше з широко відкритими очима переказували: “Голі бігають, обливають себе крижаною водою, плавають в ополонках, більше того – ще й своїх дітей купають, а потім розпалюють вогнище й тішаться та співають”.

Хто ж вони? Справді диваки, які відмовляються жити за загальноприйнятими правилами (взимку – кутатися у теплі кожухи й нарікати на холод, влітку – ховатися від сонця та сподіватися на прохолоду), чи, може, люди, які зрозуміли, пізнали закони природи і навчилися перемагати свої болячки?
Кореспондент “Поступу” вирішила побачити все на власні очі, й одного недільного ранку, таки закутавшись у теплу куртку, спостерігала за “івановцями”, які невимушено занурювалися з головою у холодну воду. Вони ж дивилися на мене з певним співчуттям й кликали підійти до вогнища: “Дівчині холодно, адже вона одягнена”.

Послідовники Іванова запевняють, що коли більшість людей зрозуміє користь від подібного способу життя, то відпаде потреба у лікарнях та лікарях. Але доки не настала ера “загального здоров’я”, львівські “івановці” намагаються не звертатися до лікарів. Вони говорять, що обраний ними спосіб оздоровлення є не лише найоптимальнішим з усіх відомих, а й найдешевшим – себто безкоштовним. Адже за воду, в якій вони плавають, платити не потрібно. Крім того, щосуботи вони свідомо відмовляються від їжі (погодьтеся, також економія), а найголовніше – не вживають алкоголю та не курять.

Ті, що віддавна знали цілющу силу природи та загартовувалися змалку, запевняють, що до лікарів майже не звертаються. “Чим може допомогти лікар хворому? Він – така ж людина. Потрібно просити здоров’я у природи й менше собі шкодити”. “Івановці” впевнені, що природа карає нас за наші провини. А коли тіло живе згідно з природними законами, воно стає міцним, здоровим та витривалим.

Декілька жіночок, із якими я познайомилася біля озера, запевняли, що єдина лікарня, до якої вони потрапляли у житті, – це пологовий будинок. Більше того, поміж прихильників загартовування є чимало медиків. Надія Кальмук, за фахом педіатр, розповіла цікаву історію про те, як вона дізналася про систему природного оздоровлення. До неї на прийом приходив чоловік, діти якого хворіли частіше за ровесників. Якогось разу пані Надія не втрималася й зауважила, що батько сам винен у хворобах дітей. Він, звичайно, не на жарт образився, але згодом задумався над почутим і почав шукати способи, аби зміцнити здоров’я дітей та своє. Минув деякий час. Батько з дітьми у лікаря не з’являлися. Пані Надія навідалася до сім’ї – і дізналася, що діти не хворіли відтоді, відколи батько дізнався про систему Іванова й почав загартовувати себе та рідних. З того часу педіатр та її колишні пацієнти зустрічаються здебільшого на Левандівському озері.

Але не всі лікарі підтримують подібну практику, а дехто навіть обливання холодною водою вважає небезпечним. Та львівські “івановці” жартують з цього приводу, що, мовляв, лікарі просто бояться залишитися без роботи, якщо всі люди стануть здоровими. І запевняють, що за допомогою системи Іванова можна вилікувати всі існуючі болячки. Щоправда, для цього необхідно любити навколишню природу, поважати людей та щиро бажати їм здоров’я і добра, а також цілком звільнити свою голову від думок про хвороби та смерть.

До речі, послідовники системи Іванова розповіли кореспондентові “Поступу”, що рідний онук Порфирія Корнійовича мешкає у Львові й навіть подарував їм декілька рукописів їхнього Вчителя. Але ні діти, ані внуки Іванова, як це не дивно, чомусь не обрали стилем життя систему свого предка. Вони живуть, як і більшість із нас, за звичним сценарієм...

POSTUP - ПОСТУП
№43 (701),
17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"
·Викрадений літак узяли штурмом

ПОГЛЯД
·Пікети та страйки завадять візиту Папи Римського?
·Кендзьор хоче виключити Чорновола з Руху
·МЕНІ СОРОМНО

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Із закриттям шахт на Львівщині поспішати не варто
·Енергетики України та США зустрічалися у Львові
·Всенародний рух України продовжує "бомжувати"
·КІЛЬКА СЛІВ
·У Львові з"явилося Дерево правди
·Фах медика можуть здобути і люди з вадами слуху
·Впродовж семи годин люди блокували залізницю

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·КРАЄВИД
·Є жертви серед представників УНА-УНСО?
·Польська інтрига Леоніда Даниловича
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"

ПОСТУП У СВІТ
·Лукашенко готує собі перемогу
·Фіделя Кастро висунули на Нобелівську премію
·Викрадений чеченцями літак узяли штурмом
·На Балканах американців поменшає
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Пастеризоване молоко - небезпечне
·Генетики радять майбутнім батькам
·Секрет здорового життя "івановців"
·Шум у вухах - проблеми із кровообігом
·Мозольний діагноз

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Останню гарячку станції остудить океан
·Мобільні телефони - поза етикетом
·Чи знайдуть бронтозавра?
·Вікно із собачої сечі
·Як стати "людиною дощу"?

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОСТУПУ
·У грудні нас мають переписати

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Українські "магазини" - перші кроки
·Сучасна Польща очима українського дипломата
·Книга маразмів України

АРТ-ПОСТУП
·Львівський художник Роман Романишин: Реальна Японія інша, ніж на репродукціях
·Це наш нестаріючий Львів...
·Кажани на горищі
·ФЕСТИВАЛЬ "ПЕРЛИНИ СЕЗОНУ"
·УТОЧНЕННЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·Василь Іванчук у Монако
·У півфіналі - баски та каталонці
·Формула-1: у новому тисячолітті - нове покоління
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сендвіч