BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Кендзьор хоче виключити Чорновола з Руху

Але рядові рухівці не вважають такий крок необхідністю

КОНФЛІКТ

Тетяна НАГОРНА

У понеділок, 19 березня Провід львівської крайової організації Народного руху України планує розглянути поведінку одного з членів партії – народного депутата Тараса Чорновола – під час київських подій 9 березня і, ймовірно, рекомендуватиме своїй Франківській районній організації виключити сина легендарного політика з лав НРУ.

Ініціатором розгляду цього питання на засіданні проводу є голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор, який переконаний, що вчинок Тараса Чорновола (йдеться про той випадок, коли Чорновіл зірвав жовто-блакитну стрічку з принесеного Кучмою до пам’ятника Тарасові Шевченку букета та намагався спалити її – ці кадри широко використовуються з пропагандистською метою у різних програмах державного телеканалу УТ-1) дискредитував партію, до якої він належить, і це, згідно Статуту, дозволяє виключити його з її лав. “Такою є моя особиста думка, але я сподіваюся на підтримку колег по партії, адже вчинок Тараса Чорновола викликав обурення у багатьох людей,” – заявив Ярослав Кендзьор. Він каже, що шкодує, що свого часу рекомендував Чорновола для вступу в Рух і що навесні минулого року Рух висунув Чорновола на довибори у Верховну Раду по Галицькому виборчому окрузі №115. “Під час передвиборчої кампанії у Галицькому окрузі наша партія мала багато гідних кандидатур, таких як Василь Куйбіда та Павло Качур, однак я тоді наполіг на підтримці Тараса Чорновола як найбільш прохідного кандидата”, – бідкається Кендзьор.

Натомість Тарас Чорновіл має іншу версію щодо мотивів наміру Ярослава Кендзьора виключити його з партії. Він переконаний, що таким чином голова ЛКО НРУ хоче, по-перше, відгородити всю львівську організацію від активної участі в опозиційних процесах і, по-друге, ще раз продемонструвати свою власну лояльність, ба навіть прихильність, до Президента Леоніда Кучми. “Так, я визнаю, що зірвав стрічку з того букета і що намагався її спалити – це була моя помилка. Але ви знаєте, ми працюємо зараз на межі людських можливостей і тому не застраховані від помилок. А тоді, 9 березня, коли людей не пускали до пам’ятника Шевченкові, це ще й був емоційно дуже важкий момент. За посередництвом “Поступу” я хотів би попросити вибачення у людей, які бачили ці кадри по телебаченні і яких це образило”, – говорить Тарас Чорновіл.

З іншого ж боку, він каже, що йому дуже прикро за свого однопартійця Ярослава Кендзьора, який підхопив почату Долгановим справу звинувачення “сина відомого політв’язня” у плюндруванні державного прапора. “Це питання є дуже сумнівним, адже таким чином прапором можна назвати все, що пофарбоване в жовто-блакитний колір. А якщо на чомусь жовто-блакитному написане якесь блюзнірство?” – риторично запитує Чорновіл.

Що ж стосується дискредитації партії, то Тарас Чорновіл вважає, що антиопозиційна діяльність самого Кендзьора незрівнянно більше шкодить іміджеві НРУ, аніж той прикрий випадок, що стався 9 березня біля пам’ятника Шевченку.

Отже, внутріпартійне протистояння Тараса Чорновола і Ярослава Кендзьора триває. Однак, за нашими спостереженнями, навіть те крило київської верхівки НРУ, до якої належить і сам Кендзьор, не налаштоване втрачати вельми цінного для себе партійця, яким є Тарас Чорновіл. Хоча б з огляду на те, що він є сином легендарного рухівського лідера В’ячеслава Чорновола. Пригадується, коли минулого місяця Тарас Чорновіл виходив з парламенської фракції НРУ, нинішній голова партії Геннадій Удовенко казав, що особисто проситиме “молодого і запального політика” не покидати при цьому самої партії. Ось і тепер Геннадій Йосипович уже мав розмову із Чорноволом і, за словами останнього, жодним словом не обмовився про те, що партія не задоволена його діяльністю, і, тим більше, не говорив про ймовірність виключення його з лав партії.

Львівські рухівці теж переконані в тому, що до виключення Чорновола з партії справа не дійде. Заступник голови ЛКО НРУ Богдан Приймич сказав, що просто без уваги такий вчинок залишити не можна, але й доводити ситуацію до краю теж не слід. “Багато людей цими днями звертаються до нас і питають, як це сталося, що Чорновіл вчинив таку ганебну річ, а ми й самі хотіли би почути від нього пояснення. Я особисто вважаю, що він зробив це в пориві, через надмір емоцій, адже ситуація тоді була дуже напружена. Та як партієць хочу дізнатися, як до цього факту ставляться наші провідники”, – пояснює Приймич.

POSTUP - ПОСТУП
№43 (701),
17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"
·Викрадений літак узяли штурмом

ПОГЛЯД
·Пікети та страйки завадять візиту Папи Римського?
·Кендзьор хоче виключити Чорновола з Руху
·МЕНІ СОРОМНО

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Із закриттям шахт на Львівщині поспішати не варто
·Енергетики України та США зустрічалися у Львові
·Всенародний рух України продовжує "бомжувати"
·КІЛЬКА СЛІВ
·У Львові з"явилося Дерево правди
·Фах медика можуть здобути і люди з вадами слуху
·Впродовж семи годин люди блокували залізницю

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·КРАЄВИД
·Є жертви серед представників УНА-УНСО?
·Польська інтрига Леоніда Даниловича
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"

ПОСТУП У СВІТ
·Лукашенко готує собі перемогу
·Фіделя Кастро висунули на Нобелівську премію
·Викрадений чеченцями літак узяли штурмом
·На Балканах американців поменшає
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Пастеризоване молоко - небезпечне
·Генетики радять майбутнім батькам
·Секрет здорового життя "івановців"
·Шум у вухах - проблеми із кровообігом
·Мозольний діагноз

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Останню гарячку станції остудить океан
·Мобільні телефони - поза етикетом
·Чи знайдуть бронтозавра?
·Вікно із собачої сечі
·Як стати "людиною дощу"?

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОСТУПУ
·У грудні нас мають переписати

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Українські "магазини" - перші кроки
·Сучасна Польща очима українського дипломата
·Книга маразмів України

АРТ-ПОСТУП
·Львівський художник Роман Романишин: Реальна Японія інша, ніж на репродукціях
·Це наш нестаріючий Львів...
·Кажани на горищі
·ФЕСТИВАЛЬ "ПЕРЛИНИ СЕЗОНУ"
·УТОЧНЕННЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·Василь Іванчук у Монако
·У півфіналі - баски та каталонці
·Формула-1: у новому тисячолітті - нове покоління
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сендвіч