BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"

Заступник Генпрокурора Олексій Баганець заявив, що Микола Мельнисенко телефонував до Юлії Тимошенко ще до початку "касетного скандалу"

ІНФОРМВІЙНИ

Дмитро ЯЦЕНКО

Між заарештованим екс-віце-прем’єром і лідером “Батьківщини” Юлією Тимошенко та Генеральною прокуратурою України розгорнулася справжня інформаційна війна.
Цієї середи дуже впливова у світі британська газета Financial Times надрукувала лист Юлії Тимошенко до пана редактора під назвою “Кучма свідомо будує тоталітарну систему в Україні”, а вчора “Факти” опублікували пряму лінію із заступником Генпрокурора Олексієм Баганцем, який заявив, що причетний до виникнення “касетного скандалу” майор Держслужби охорони Микола Мельниченко мав кілька телефонних розмов із Юлією Володимирівною напередодні від’їзду з України минулого року.

Варто наголосити, що активними учасниками цього інформаційного протистояння є тільки сама Юлія Тимошенко та Генпрокуратура. Щоправда, кожна зі сторін обирає свою тактику. Опальний лідер “Батьківщини” пов’язує свій арешт із правлінням Леоніда Кучми і тепер усіляко намагатиметься тиснути саме на Президента України, не обмежуючись суто Генеральною прокуратурою, яка порушила проти Тимошенко кілька кримінальних справ. Однак навряд чи можна сподіватися, що Президент особисто відреагує на претензії пані Юлії: передучора в Польщі він заявив, що не збирається спілкуватися з Тимошенко в СІЗО; мовляв, нехай цим займаються правоохоронні органи.

А от приводом для інформаційної боротьби між Юлією Тимошенко та Генпрокуратурою став судовий процес у Печерському районному суді Києва, де зараз розглядається скарга адвокатів екс-віце-прем’єра щодо оскарження її арешту. Слухання почалися ще 12 березня, а вже наступного дня Тимошенко виграла перший раунд у цьому судовому засіданні, бо Генпрокуратура так і не змогла навести доказів свого твердження про те, що Юлія Володимирівна намагалася втекти за межі України після початку слідства. Представники звинувачення також не змогли назвати випадків нез’яви Юлії Володимирівни на виклики в Генпрокуратуру. Зрозуміло, в разі, якщо суд визнає її арешт незаконним, виникає реальна можливість звільнення Юлії Тимошенко з Лук’янівського СІЗО. Наприклад – на поруки кількох десятків народних депутатів, які ще раніше вимагали змінити запобіжні засоби проти пані Юлії.
Поки що це цілком залежить від дій Печерського суду, хоча зараз можна прогнозувати передусім затягування процесу. Суддя Микола Замковенко вже зробив у цьому напрямку перший крок, заявивши про погрози фізичною розправою його сім’ї. До речі, аналогічну заяву зробила і Юлія Тимошенко в листі до редактора Financial Times: “Я переконана, що режим Кучми може вдатися навіть до мого фізичного знищення, а не тільки політичного, але я зробила свій вибір і продовжуватиму боротися з ним демократичними методами. Президент Кучма говорить, що я скоїла злочин. Мій єдиний “злочин” полягає в тому, що я боролася з корупцією, тіньовою економікою і тоталітаризмом, який був створений Президентом України”.

Відтак, факти, що стали відомі цього тижня, є радше політичним тиском, аніж підставою для юридичних суперечок. Дивує також те, що Генпрокуратура якось дивно повідомляє громадськість про свої слідчі успіхи: не так, як це прийнято, тобто під час прес-конференцій чи оприлюднення заяв, а у телефонному спілкуванні з українськими громадянами. Та все ж Олексій Баганець наводить ось які аргументи. За його словами, слідство встановило, що з серпня до середини листопада 2000 року Микола Мельниченко користувався двома мобільними телефонами, з яких зафіксовані дзвінки до приймальні тодішнього віце-прем’єра Юлії Тимошенко. Саму Юлію Володимирівну, як стверджує Баганець, слідчі з цього приводу ще не допитували. І це теж дивно, адже після арешту представники Генпрокуратури неодноразово говорили, що Тимошенко причетна до “касетного скандалу”. Крім того, Баганець зараз стверджує, що Мельниченко телефонував помічникові народного депутата Валентині Семенюк (після побиття міліцією вона зараз перебуває зі струсом мозку у лікарні), а також до дніпропетровських бізнесових структур, які контролюються Павлом Лазаренком (досі?) та Юлією Тимошенко.

З цього виникає дуже складна проблема: як Генпрокуратура збирається довести ці нові фантастичні звинувачення? Ані Мельниченка, ані двох його мобільних телефонів слідство у своєму розпорядженні не має. Крім того, якщо Генпрокуратура не знає змісту розмов, то про заяви Олексія Баганця краще забути. Стільниковий телефон – річ і справді дуже мобільна: хочеш – користуєшся сам, хочеш – передаєш комусь іншому; його, крім цього, можна загубити, а потім зателефонувати не лише в приймальню Тимошенко, а, наприклад, у Генпрокуратуру чи навіть самому Леонідові Даниловичу... Тільки от чи означатиме це причетність до “касетного скандалу”? Крім того, якщо мобільний телефон під’єднано до мережі не за контрактом, а за допомогою спеціальної картки, то довести його належність майже неможливо, адже картку можна також передати або продати...

Закінчення – стор. 4

POSTUP - ПОСТУП
№43 (701),
17-18 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"
·Викрадений літак узяли штурмом

ПОГЛЯД
·Пікети та страйки завадять візиту Папи Римського?
·Кендзьор хоче виключити Чорновола з Руху
·МЕНІ СОРОМНО

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Із закриттям шахт на Львівщині поспішати не варто
·Енергетики України та США зустрічалися у Львові
·Всенародний рух України продовжує "бомжувати"
·КІЛЬКА СЛІВ
·У Львові з"явилося Дерево правди
·Фах медика можуть здобути і люди з вадами слуху
·Впродовж семи годин люди блокували залізницю

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·КРАЄВИД
·Є жертви серед представників УНА-УНСО?
·Польська інтрига Леоніда Даниловича
·Генпрокуратура бавиться в "зіпсутий телефон"

ПОСТУП У СВІТ
·Лукашенко готує собі перемогу
·Фіделя Кастро висунули на Нобелівську премію
·Викрадений чеченцями літак узяли штурмом
·На Балканах американців поменшає
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Пастеризоване молоко - небезпечне
·Генетики радять майбутнім батькам
·Секрет здорового життя "івановців"
·Шум у вухах - проблеми із кровообігом
·Мозольний діагноз

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Останню гарячку станції остудить океан
·Мобільні телефони - поза етикетом
·Чи знайдуть бронтозавра?
·Вікно із собачої сечі
·Як стати "людиною дощу"?

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОСТУПУ
·У грудні нас мають переписати

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Українські "магазини" - перші кроки
·Сучасна Польща очима українського дипломата
·Книга маразмів України

АРТ-ПОСТУП
·Львівський художник Роман Романишин: Реальна Японія інша, ніж на репродукціях
·Це наш нестаріючий Львів...
·Кажани на горищі
·ФЕСТИВАЛЬ "ПЕРЛИНИ СЕЗОНУ"
·УТОЧНЕННЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·Василь Іванчук у Монако
·У півфіналі - баски та каталонці
·Формула-1: у новому тисячолітті - нове покоління
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сендвіч