BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Вони платять за вступ

РЕПЕТИТОР

Михайло МИШКАЛО

Мій співрозмовник – назвемо його Ігор – учитель англійської мови в одній із львівських шкіл. Але поговорити зі мною погодився не про своє основне заняття. Скільки вже говорилося і писалося про те, що вчителям платять копійки, а діти збирають гроші на крейду. Якщо держава не хоче мати школи, а фінансує тільки армію і таємну поліцію, то вона скоро загине.У неї немає майбутнього покоління. Поговорімо краще про репетиторство, це набагато цікавіше.

– Колись і ти, і я користувались їх послугами.Репетитори, або приватні вчителі, покликані підтягнути, тобто підняти рівень учнів середньої школи, щоб вони мали змогу скласти вступні іспити у ВНЗи. Викликано це було тим, що програма нашої середньої школи ніяк не відповідала тим вимогам, які ставив ВНЗ. Планка була надто висока. Така форма репетиторства ще збереглась, але в основному в провінції.

Зараз люди, тобто батьки, наймають в основному викладачів, а не вчителів. Причому мова йде про посадових осіб на рівні замдеканів. Заняття проводиться у величезних групах, мало не шкільний клас – раніше це було два-три, ну максимум п’ять учнів і вчитель. Кожен учень вимагає індивідуального підходу, немає всіх з одним рівнем знань. Коли сидить цілий клас, то це профанація. Але батьки йдуть на це, тому що платять вони не так за те, щоб їх дітей чогось навчили ці горе- репетитори, а за те, щоб допомогли при вступі. Ось чому має бути людина з кафедри, яка готує вступні завдання, чи з деканату факультету, студентом якого має намір стати дитина. Тому і плата за таке навчання йде пакетом – не за одне заняття якісь там 5 доларів, а відразу за 100 занять 500 доларів. Тепер подумай, чи такі вже й бідні деякі викладачі вузів.

– Ти їх засуджуєш ?

– Ні, не засуджую. Люди заробляють, як можуть. І я не виняток із цього правила. Я засуджую систему. Якщо б їм, викладачам, платили хоча б на рівні наших митників чи прикордонників. Вони б напевно б приділяли більше уваги своїм студентам і трохи “робили” науку, а не вдарялись в усякі сумнівні бізнесові операції. Але кожен крутиться, як може.

Мені тут шкода батьків, які віддають деколи останні гроші, щоб їх чадо вчилось і вийшло в люди. А воно насправді не завжди потрібно. Я розумію, коли треба підтягнути знання з фізики, математики, хімії чи з іноземних мов.
Навіть припускаю філологію і біологію, але ніяк не розумію, для чого потрібні репетитори з історії чи географії. Там що є щось таке загадкове, щось таке, чого немає в книжках, хіба вчитель вивчить всі ці дати, географічні назви і терміни? Це не знання – це інформація. Недаремно в Штатах географії не вивчають в університетах. А тут дитина приходить до репетитора, і він їй каже прочитати звідси і досі. Все. Я не придумую, це мої учні розповідали. У цій казочці ж немає якихось правил, законів. Просто розповідь і все.

– Ти не можеш переконати цих батьків, щоб вони лишились того ровера?

– Не можу. Вони платять не за науку. Вони платять за вступ. Як не крути, але це звичайний хабар. І все. Скільки вже велося кампаній у боротьбі з хабарництвом. Який із цього результат, ти і сам знаєш.

POSTUP - ПОСТУП
№42 (700),
16 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Журналістських посвідчень на всіх не вистачить

ПОГЛЯД
·Вони повернулися!
·"Деяким міліціонерам подобалося бити студентів..."
·НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Звіт про роботу виконкому публікувати не поспішають
·Озброєний напад у військовій частині
·У міліції - чергові кадрові зміни
·КІЛЬКА СЛІВ
·Київські та львівські кунівці з"ясовують стосунки
·Протестуючи, люди перекрили залізничний рух
·Медики готуються до приїзду Папи

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·За кулісами конкурсів
·SOS! Неякісні продукти!

ПОСТУП З КРАЮ
·Три горішки для Кучми
·Президент став філологом року
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чеченці викрали російський літак
·Нова громадянська війна на Балканах
·Педофілам - бій!
·На Шеварднадзе готується замах?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Акції бувають різними...
·Подарунок українській Незалежності
·Хто у світі "найкрутіший"?
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Вони платять за вступ
·Чого треба у нас мормонам?
·І на тім рушничкові...

АРТ-ПОСТУП
·ОГОЛОШЕННЯ - ПОЗА МЕЖАМИ ЖАНРУ
·Прощання із Романом Федорівим
·А як би ти змінив світ картинами?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Весна... Час на техогляд
·Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo
·Автопригода з історією

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна знову опустилася на дві сходинки у рейтингу ФІФА
·Іспанія та Англія - плюс чемпіони Німеччини та Туреччини
·Хаджи погрожує залишити великий футбол
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·АВВА зробить мюзикл
·Плеєр