BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Подарунок українській Незалежності

Ющенко пообіцяв, що будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" буде завершено 24 серпня

СТРАТЕГІЧНЕ

Тарас СМАКУЛА

“Ми переконані, що, продовжуючи інтенсивне будівництво об’єкта, зможемо завершити гілку нафтопроводу “Одеса-Броди” до середини літа і на 10 річницю Незалежності України зробити подарунок українському суверенітету”, – заявив прем’єр-міністр України Віктор Ющенко на нараді, присвяченій проблемам добудування і фінансування української частини Євроазійського нафтотранспортного коридору нафтопроводу і терміналу “Південний”.

Раніше планувалося, що будівництво нафтопроводу мало би бути завершене до кінця року.

Прем’єр підкреслив важливість нафтопроводу “Одеса-Броди” для України, зазначивши, що введення його в дію дозволить підвищити енергетичну безпеку України і означатиме перехід України до самостійного формування національного балансу постачання, переробки і реалізацій нафтопродуктів у кількості, достатній для потреб українських споживачів.

За його словами, з наближенням введення в експлуатацію “Одеса-Броди” і нафтотерміналу “Південний” уряд активізує переговори про продовження нафтотранспортного коридору територією Польщі, а також залучення до цього іноземних інвесторів.

Зараз ступінь готовності нафтопроводу “Одесу-Броди” становить 90%, а нафтотерміналу “Південний” – 60%.

Генеральний директор магістральних нафтопроводів Любомир Буняк підтвердив можливість завершення спорудження нафтопроводу “Одеса-Броди” до серпня. Він наголосив, що сьогодні вирішені практично всі фінансові, технічні й організаційні питання. Буняк також сказав, що укладання “золотого стику” заплановане на 19 серпня на кордоні Вінницької та Одеської областей.

Він каже, що до кінця року планується завершити і будівництво першої черги терміналу “Південний”, а це дозволить уже з початку 2002 року приймати танкери з нафтою.

Любомир Буняк також переконаний, що після спорудження нафтопроводу не буде жодних проблем щодо того, чим його наповнити. Він сказав, що вже зараз готуються до підписання 66 контрактів на транзит нафти. Серед потенційних споживачів енергоносіїв – здебільшого словацькі та угорські фірми. До речі, словацька фірма, назви якої він не повідомив, має намір прокачати по трубопроводу в 2002 році близько 150 тисяч тонн нафти.

Будівництво нафтопроводу “Одеса-Броди” і нафтотерміналу “Південний” не вдасться закінчити без бюджетного фінансування”, – вважає перший заступник голови правління, головний інженер ДАТ “Придніпровські магістральні нафтопроводи” (ПМНП) Михайло Стецьків. За його інформацією, за весь час реалізації проекту ПМНП вклав у будівництво 90 млн. доларів власних коштів, а ДАТ “Магістральні нафтопроводи “Дружба” – понад 10 млн. доларів.

Михайло Стецьків зазначив, що у цьому році бюджетних коштів на будівництво нафтопроводу не виділялося.

Нагадаємо, що нафтопровід “Одеса-Броди” і нафтотермінал “Південний” є єдиним проектом, який зараз реалізується, і він передбачає транспортування нафти в країни Європи з Азербайджану, Казахстану та інших країн Середньої Азії і Близького Сходу.

Україна вважає, що транспортування нафти нафтопроводом “Одеса-Броди”, і далі – системою нафтопроводів “Дружба” у Словаччину і Угорщину є найдешевшим варіантом доставки каспійської нафти в Європу.

Також нагадаємо, що генерал Марчук минулого літа висловлював багатосторонні сумніви стосовно доцільності даного проекту.

Загальна протяжність трубопроводу “Одеса-Броди” – 667 км, діаметр – 1020 мм, максимальна продуктивність – 40 млн. тонн нафти у рік, проектна вартість будівництва – 465,4 млн. доларів. За даними “Нафтогазу України”, вже прокладено 584 з 667 кілометрів нафтопроводу “Одеса-Броди”. Потужність першої черги нафтопроводу і терміналу – 9 млн. тонн нафти на рік.

Передбачається, що тариф на транспортування нафти нафтопроводом “Одеса-Броди” становитиме 27,5 гривні за транзит 1 тонни нафти по всьому маршруту української частини Євроазійського нафтотранспортного коридору.

Планувалося, що у 2001 році підприємства “Нафтогаз України”, Придніпровські нафтопроводи і нафтопровід “Дружба” вкладуть у його будівництво близько
300 млн. гривень зі свого прибутку. Крім цього, в бюджеті України на 2001 рік для добудування нафтопроводу і терміналу передбачено 195,4 млн. гривень.

POSTUP - ПОСТУП
№42 (700),
16 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Журналістських посвідчень на всіх не вистачить

ПОГЛЯД
·Вони повернулися!
·"Деяким міліціонерам подобалося бити студентів..."
·НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Звіт про роботу виконкому публікувати не поспішають
·Озброєний напад у військовій частині
·У міліції - чергові кадрові зміни
·КІЛЬКА СЛІВ
·Київські та львівські кунівці з"ясовують стосунки
·Протестуючи, люди перекрили залізничний рух
·Медики готуються до приїзду Папи

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·За кулісами конкурсів
·SOS! Неякісні продукти!

ПОСТУП З КРАЮ
·Три горішки для Кучми
·Президент став філологом року
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чеченці викрали російський літак
·Нова громадянська війна на Балканах
·Педофілам - бій!
·На Шеварднадзе готується замах?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Акції бувають різними...
·Подарунок українській Незалежності
·Хто у світі "найкрутіший"?
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Вони платять за вступ
·Чого треба у нас мормонам?
·І на тім рушничкові...

АРТ-ПОСТУП
·ОГОЛОШЕННЯ - ПОЗА МЕЖАМИ ЖАНРУ
·Прощання із Романом Федорівим
·А як би ти змінив світ картинами?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Весна... Час на техогляд
·Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo
·Автопригода з історією

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна знову опустилася на дві сходинки у рейтингу ФІФА
·Іспанія та Англія - плюс чемпіони Німеччини та Туреччини
·Хаджи погрожує залишити великий футбол
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·АВВА зробить мюзикл
·Плеєр