BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

КРАЙ

Закарпаття і далі тоне

У ріках Закарпаття знову підвищився рівень води. У Закарпатській області внаслідок дощів у середу значно підвищився рівень води в басейнах рік Уж, Боржава і Латориця – на 30 – 91 сантиметрів. Ріка Тиса біля Чопа увійшла в корінне русло, і тепер рівень води в ній становить 1008 сантиметрів.

Учора Кабінет Міністрів вислухав інформацію міністра з надзвичайних ситуацій Василя Дурдинця про ситуацію в Закарпатської області, звідки він повернувся напередодні. Поки що наслідок паводку в 12-ти районах області потерпілих і двох містах – Хусті та Мукачево – підтоплено 245 населених пунктів та 33 286 житлових і адміністративно-господарських будівель, з яких зруйновано 1548.
Поки що кількість жертв не перевищила 6 осіб. Нагадаємо, що раніше Дурдинець заявляв, що наслідки були б іще гіршими, якби уряд не готувався до традиційних на Закарпатті повеней. Однак, схоже, на засіданні Кабміну дуже скептично поставилися до нинішньої роботи МНС в місцях, які постраждали від стихії, а прем’єр-міністр Віктор Ющенко не виключив можливості своєї поїздки у потерпілий регіон. Така увага може бути пояснена тим, що парламент прийняв постанову щодо катастрофи у Закарпатті, за якою Рахункова палата повинна протягом місяця перевірити, як використовували кошти з держбюджету, що призначалися на ліквідацію наслідків паводку в минулі роки. Згідно з постановою, Генпрокуратура також протягом місяця повинна перевірити, як дотримувалися закони при веденні лісогосподарської і природоохоронної діяльності в регіоні.

Зараз у Закарпаття спрямовано допомогу на загальну суму понад 1,92 мільйона гривень від інших регіонів України. З-за кордону надійшла гуманітарна допомога від Австрії, Бельгії, Італії, Нідерландів, Німеччині, Норвегії, Румунії, Угорщини, Швейцарії та Чехії. Відправлено 2 колони з гуманітарною допомогою з Російської Федерації, готується літак Іл-76 із відповідним вантажем у Республіці Узбекистан.

Комуністи реанімують СРСР

Учора зранку у Верховній Раді відбулася бійка в ложі гостей. Билися представники Всеукраїнського об’єднання “Зубр” (“За союз України, Білорусі та Росії”) і представники правих фракцій. Сутичка почалася після того, як представники “Зубру” спробували вивісити на балконі прапор своєї організації.
Помічник одного з народних депутатів Зиновій Васильків вирвав у представників “Зубру” їхній прапор і сів на нього. За декілька хвилин на гостьовій трибуні утворився натовп і почалася бійка. Тим часом у сесійній залі парламент не підтримав вимогу фракції Компартії надати слово з парламентської трибуни учасникам акції, які пікетують Верховну Раду в рамках всеукраїнської акції протесту, що проводиться КПУ. Після цього фракція Компартії України в повному складі покинула сесійну залу та приєдналася до пікетників. Під час мітингу лідер комуністів Петро Симоненко заявив, що через тиждень режиму Кучми-Ющенка вже не буде, а натомість буде встановлена влада трудящих. Мітинг комуністів ухвалив резолюцію, за змістом якої Україна має бути без поста Президента, а також вона повинна увійти до союзу Росії та Білорусі. На закінчення зазвучав гімн СРСР, а потім учасники мітингу разом заспівали “Інтернаціонал”.

Микола Томенко відреагував на “чистку” Президентом

Начальник Головного управління преси та інформації Київської міської держадміністрації Микола Томенко подав заяву про звільнення з посади. У документі сказано, що як громадянин та вчений він не може підтримати нинішні дії Леоніда Кучми, які об’єктивно ведуть до олігархізації країни, обмеження політичних прав та свобод громадянина, утисків свободи слова та віддаляють Україну від європейського вибору. Заяву подано на ім’я київського міського голови Олександра Омельченка, а копію Микола Томенко, який є директором Інституту політики, відіслав Президентові України. Таким чином відомий український політолог відреагував на ультиматум Леоніда Кучми, в якому глава держави вимагає від державних службовців повністю відмежуватися від опозиції або звільнятися з роботи.

POSTUP - ПОСТУП
№42 (700),
16 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Журналістських посвідчень на всіх не вистачить

ПОГЛЯД
·Вони повернулися!
·"Деяким міліціонерам подобалося бити студентів..."
·НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Звіт про роботу виконкому публікувати не поспішають
·Озброєний напад у військовій частині
·У міліції - чергові кадрові зміни
·КІЛЬКА СЛІВ
·Київські та львівські кунівці з"ясовують стосунки
·Протестуючи, люди перекрили залізничний рух
·Медики готуються до приїзду Папи

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·За кулісами конкурсів
·SOS! Неякісні продукти!

ПОСТУП З КРАЮ
·Три горішки для Кучми
·Президент став філологом року
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чеченці викрали російський літак
·Нова громадянська війна на Балканах
·Педофілам - бій!
·На Шеварднадзе готується замах?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Акції бувають різними...
·Подарунок українській Незалежності
·Хто у світі "найкрутіший"?
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Вони платять за вступ
·Чого треба у нас мормонам?
·І на тім рушничкові...

АРТ-ПОСТУП
·ОГОЛОШЕННЯ - ПОЗА МЕЖАМИ ЖАНРУ
·Прощання із Романом Федорівим
·А як би ти змінив світ картинами?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Весна... Час на техогляд
·Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo
·Автопригода з історією

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна знову опустилася на дві сходинки у рейтингу ФІФА
·Іспанія та Англія - плюс чемпіони Німеччини та Туреччини
·Хаджи погрожує залишити великий футбол
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·АВВА зробить мюзикл
·Плеєр