BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ДЕПРЕСІЯ

У хитрих і працьовитих японців є таке симпатичне прислів’я: “Якщо людину добре помити, нагодувати й одягнути в більш-менш пристойний одяг, то вона й думати почне зовсім по-іншому”.

У сучасному львівському варіанті це приблизно виглядає так: після десятигодинного робочого дня – дуже багатьом доводиться працювати на трьох роботах – ви приходите додому, наприклад, на Сихів чи Скнилів, чи ще гірше, Рясне. Йдете, як це не сумно звучить, пішки, грошей на маршрутку у вас уже з 1998 року немає (затримання зарплати і постійне зростання комунальних послуг роблять свою справу). Після більш ніж годинної прогулянки на свіжому повітрі ви в буквальному сенсі застаєте мертву тишу і глупу темноту. Світла в мікрорайоні немає, його вимкнули. Такий нюанс, як ваша регулярна за нього оплата, суттєвої ролі не грає (спробували б ви не платити, його у вас просто виріжуть і потім доведеться доплачувати за встановлення 14 гривень плюс пляшка горілки майстрові, який прийде це робити. Аналогічна ситуація із телефонною станцією).

Немає у вас світла, немає і теплої води в крані. Котельня потребує електроенергії. Тепер запитання на кмітливість – як можна привести до ладу свій одяг при свічках (у кого вони є), без праски і прання? Не працює пральна машина – можна прикласти руки, але в темноті це проблематично.

Найгірша проблема – що робити з культурною програмою, куди подіти голову. Як мозги завантажити вічним і мудрим у тотальний темряві? Добре тим, хто має старе радейко і може послухати щось більше, ніж FM. Про те, щоб нагодувати себе і помитися, при такому стані речей уже навіть не йдеться. Незручно, та голод свою справу зробить. Додайте до цього, що мало не щодень на місцевому рівні вам обіцяють вимкнути воду, світло і газ, а на вищому державному рівні вам загрожує революція, державний переворот чи, що веселіше, військова диктатура. Природа також не тішить – глобальне потепління, землетрус в Індії, Сальвадорі, Антарктиді, цунамі на островах Папуа-Нова Гвінея. Комахи якісь невідомі раптом з’явилися в Донецькій області. Ще трохи, і нам узагалі гаплик. Спати вночі страшно.

Питаня перше – що може думати під таким пресингом людина, яка, живучи у ХХІ столітті, відчуває себе папупасом або ще гірше, неандертальцем. Газети, книжки, підручники при свічках не читаються, не вчаться якось при свічках діти. При виключеному телевізорі й радіоприймачі, для більшості громадян єдиному джерелі інформації, не надто культурно збагачуєшся. Хтось скаже, може, й на краще, що діти не бачать “Бандітский Перербург” чи нову серію про “Мєнтов”, але випуски новин також народ не бачить і про те, що робиться у столиці на Хрещатику, має досить слабке уявлення. Десь щось почув, хтось щось сказав.

Питання друге – що може зробити, виготовити, витесати, придумати, написати, зліпити, намалювати чи навіть навчити така людина, яка давно перестала себе відчувати чимось більшим, ніж робочою версією гомо-сапієнс, версією, запрограмованою на працю і виживання, але не на творчість і життя. Життя у сенсі більшому, ніж просте біологічне існування. Всі заклики про правду чи справедливість, у щоденній гонитві за шматком хліба народ чує, але не до кінця розуміє, бо змучений, бо втомлений настільки, що вже не реагує на жодні зовнішні і внутрішні подразники. Тому всі ці цілком справедливі закиди щодо пасивності, нерозумності і неправильності вибору з боку радикалів падають на мокрий пісок щоденної сірості нашого життя, наповненого абсолютною відсутністю перспектив для більшості, свідомості, яку ніщо світле не живить.
Народ якось цієї мови і цього революційного запалу не розуміє. Хоче, дуже хоче, часами всім серцем бажає, але, прибитий нашими щоденними катаклізмами й катастрофами, не може.

Михайло МИШКАЛО

POSTUP - ПОСТУП
№42 (700),
16 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Журналістських посвідчень на всіх не вистачить

ПОГЛЯД
·Вони повернулися!
·"Деяким міліціонерам подобалося бити студентів..."
·НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Звіт про роботу виконкому публікувати не поспішають
·Озброєний напад у військовій частині
·У міліції - чергові кадрові зміни
·КІЛЬКА СЛІВ
·Київські та львівські кунівці з"ясовують стосунки
·Протестуючи, люди перекрили залізничний рух
·Медики готуються до приїзду Папи

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·За кулісами конкурсів
·SOS! Неякісні продукти!

ПОСТУП З КРАЮ
·Три горішки для Кучми
·Президент став філологом року
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чеченці викрали російський літак
·Нова громадянська війна на Балканах
·Педофілам - бій!
·На Шеварднадзе готується замах?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Акції бувають різними...
·Подарунок українській Незалежності
·Хто у світі "найкрутіший"?
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Вони платять за вступ
·Чого треба у нас мормонам?
·І на тім рушничкові...

АРТ-ПОСТУП
·ОГОЛОШЕННЯ - ПОЗА МЕЖАМИ ЖАНРУ
·Прощання із Романом Федорівим
·А як би ти змінив світ картинами?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Весна... Час на техогляд
·Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo
·Автопригода з історією

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна знову опустилася на дві сходинки у рейтингу ФІФА
·Іспанія та Англія - плюс чемпіони Німеччини та Туреччини
·Хаджи погрожує залишити великий футбол
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·АВВА зробить мюзикл
·Плеєр