BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo

ОСОБИСТІСТЬ

Віктор КОРБУТ

Навіть зараз, коли голові ради директорів DaimlerChrysler Юргенові Шремппу доводиться повідомляти про скорочення тисяч робочих місць, закриття підприємств і, м’яко кажучи, неблагополучний стан справ у компанії, йому вдається повною мірою зберігати впевненість і холоднокровність.
“DaimlerChrysler іде правильним шляхом, і, якщо нам вдасться здійснити задумане, компанія вийде на принципово новий рівень”.

Несприятлива ситуація на авторинку США призвела до зниження курсу акцій корпорації, і голова Daimler Chrysler був змушений вдатися до вкрай непопулярного заходу – реструктуризації компанії. Якщо в Старому світі прийнято критикувати стримано, то в Америці голову ради директорів однієї з найбільших автомобільних корпорацій змішали з брудом. Американців образили слова 56-річного Шремппа, що Chrysler, колись найприбутковіша в Америці компанія з виробництва автомобілів, насправді давно йшла до того, аби стати підрозділом штутгартського концерну. Чесність вимагає жертв. Мало того, що, провівши злиття з Daimler, Шремпп виявився перед великими труднощами, – тепер йому доводиться відбиватися і від розгніваних американських інвесторів, які висунули проти нього
17 судових позовів. Інвестори стверджують, що в 1998 році Шремпп обдурив їх, описавши альянс з Daimler-Benz як “злиття рівних”.

За Шремппа відповідають найближчі друзі, і серед них – голова ради директорів компанії General Electric легендарний Джек Велч. “Шремпп – рішучий керівник, який завжди говорить, що думає, – стверджує Велч. – Daimler фактично викупила Chrysler, і будь-які спроби розглядати цю угоду як злиття рівних породжують різні проблеми. Тепер, коли стало зрозуміло, що Daimler фактично провела поглинання Chrysler, об’єднаною компанією варто керувати згідно з чіткими правилами. Це може зробити тільки Шремпп. У нього вистачить сміливості”.

Сам голова ради директорів Daimler Chrysler теж упевнений, що керівництво компанією має перебувати в одних руках. “Я не збираюся здавати позицій, – говорить він. – Ми придбали практично все, що планували. Зараз 90% наших потужностей сконцентровано на виробництві автомобілів. Тепер перед нами стоїть наступне завдання: зробити кадрові розміщення і не відхилятися від обраного курсу”. Протягом 40 років роботи в Daimler Шремпп часто мав справу з завданнями такого масштабу. У Німеччині “людина з вулиці” має мізерні шанси стати керівником великої компанії. Щоб зробити кар’єру в бізнесі, треба, як мінімум, походити з родини, що може надати підтримку зв’язками і грошима. У Шремппа нічого цього не було.

У старших класах школи Юрген підпрацьовував учнем механіка в автомайстерні у Мюнхені і мріяв учитися на машинобудівному факультеті. У його батьків грошей на це не було. Тоді Юрген почав грати на трубі в одному з джазових оркестрів. Йому вдалося зібрати досить грошей, аби оплатити навчання на факультеті машинобудування. Після навчання молодий інженер опинився в Daimler-Benz. У компанії оцінили його здібності і скерували набиратися досвіду в один із підрозділів у Південній Африці.

Пропрацювавши в ПАР вісім років, Шремпп отримав призначення на посаду президента компанії Euclid – підрозділу Daimler-Benz, – яка займалася виробництвом вантажівок у Клівленді. У США Шремпп став прихильником американського стилю в підприємництві. “Я побачив багато прикладів, коли обдарована людина зуміла домогтися успіху, не маючи багатих батьків. Люди знають, що вони живуть у країні рівних можливостей”, – говорив він.

Шремпп зробив карколомну кар’єру. У 45 років він опинився на чолі одного з найбільших підрозділів компанії й увійшов у раду директорів корпорації Daimler-Benz. Такий успіх часто притупляє пильність. Не уникнув цієї долі і Шремпп. У 1993 році він приймає рішення про купівлю голландської авіаційної компанії Fokker, справи в якої того часу йшли вкрай погано. Це був необачний крок. Несприятлива ситуація на ринку, цінові війни і стрибки валютних курсів призвели до того, що у 1995 році Daimler оголосила про найбільші збитки за історію німецького підприємництва – 3 мільярди доларів.

Тепер, коли Шремппа питають про найсильніше розчарування в його житті, він відповідає не роздумуючи: “Купівля Fokker”. Утім, він утішає себе тим, що зумів скоротити збитки, узяв на себе відповідальність за помилку і отримав серйозний урок. “Не можна піддаватися ейфорії успіху, – говорить він. – Утім, тепер, коли я пізнав усю гіркоту невдачі, мені це і не загрожує”.

Шремпп здобув собі репутацію жорсткого менеджера – явище в корпоративній Німеччині нове. Шремпп безжально продає і закриває непотрібні підприємства і скорочує кількість робочих місць. За час його керівництва Aеrospace кількість працівників компанії скоротилася на 40 тисяч. Стільки ж було звільнено й у Mercedes-Benz за 1991-1995 роки. У Chrysler Шремпп почав з того, що звільнив двох президентів американської компанії. Тепер мова йде про скорочення 26 тисяч робочих місць і закриття шести підприємств. Одного разу Шремппові вже вдалося відновити прибутковість Daimler. Тепер він має намір повторити успіх.

POSTUP - ПОСТУП
№42 (700),
16 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Журналістських посвідчень на всіх не вистачить

ПОГЛЯД
·Вони повернулися!
·"Деяким міліціонерам подобалося бити студентів..."
·НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Звіт про роботу виконкому публікувати не поспішають
·Озброєний напад у військовій частині
·У міліції - чергові кадрові зміни
·КІЛЬКА СЛІВ
·Київські та львівські кунівці з"ясовують стосунки
·Протестуючи, люди перекрили залізничний рух
·Медики готуються до приїзду Папи

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·За кулісами конкурсів
·SOS! Неякісні продукти!

ПОСТУП З КРАЮ
·Три горішки для Кучми
·Президент став філологом року
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чеченці викрали російський літак
·Нова громадянська війна на Балканах
·Педофілам - бій!
·На Шеварднадзе готується замах?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Акції бувають різними...
·Подарунок українській Незалежності
·Хто у світі "найкрутіший"?
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Вони платять за вступ
·Чого треба у нас мормонам?
·І на тім рушничкові...

АРТ-ПОСТУП
·ОГОЛОШЕННЯ - ПОЗА МЕЖАМИ ЖАНРУ
·Прощання із Романом Федорівим
·А як би ти змінив світ картинами?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Весна... Час на техогляд
·Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo
·Автопригода з історією

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна знову опустилася на дві сходинки у рейтингу ФІФА
·Іспанія та Англія - плюс чемпіони Німеччини та Туреччини
·Хаджи погрожує залишити великий футбол
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·АВВА зробить мюзикл
·Плеєр