BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Весна... Час на техогляд

ПРАВИЛА

Віктор КОРБУТ, Зоряна ІЛЕНКО

Державний технічний огляд автотранспорту у цьому році відрізняється лише деякими незначними змінами від минулого року. Та усе ж таки варто нагадати основні моменти підготовки до цієї процедури.

Як повідомив начальник технічного відділу обласного управління ДАІ підполковник міліції Любомир Сопільник, власникам приватних автомобілів на техогляд слід представити лише ті, рік випуску яких закінчується на непарну цифру. Автобуси, вантажні та спеціальні автомобілі, що обладнані для перевезення людей та небезпечних вантажів, незалежно від форм власності, проходять держогляд двічі на рік. Для цих транспортних засобів другий техогляд проводитиметься з 1 вересня до 30 листопада. Тут ніяких нововведень або змін в обов’язкових платежах не відбулося, навіть талон технічного огляду залишився таким, як був раніш. Огляд мають пройти всі автомобілі підприємств і установ, а також автомобілі індивідуальних власників, якщо вони використовуються в комерційних цілях (наприклад, автомобілі-таксі).

Техогляд проводиться з 2 січня до 31 липня в районному відділенні ДАІ за місцем проживання власника автомобіля. Необхідно при собі мати особистий паспорт (підприємства, установи і організації – копію наказу про закріплення водія за транспортним засобом), реєстраційний документ, посвідчення водія, медичну довідку шоферської комісії та квитанції про сплату податку й оплату за проходження техогляду, документ, що засвідчує право на пільги або на звільнення від податку. Нагадаємо, що податок сплачується щороку, і якщо автовласник не зробив цього минулого року, то тепер йому доведеться платити вдвічі більше. Крім того, фізичні особи на квитанції про сплату податку зобов’язані ставити індивідуальний ідентифікаційний номер, а юридичні особи на платіжному дорученні повинні вказувати код ЗКПО.

До речі, осіб, які користуються пільгами при сплаті згаданого податку не так вже і мало, та, можливо, дехто не знає, що і він має на це право. А тому за компетентною консультацією ми звернулися до начальника відділення державної автотехнічної інспекції ДАІ міста Львова, підполковника міліції Миколи Ільчука. Він пояснив, що 50% пільг щодо сплати податку мають власники легковиків, вироблених в країнах СНД і поставлених на облік в Україні до 1990 року включно.

Згідно з вимогами Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”, від сплати податку звільняються щодо одного автомобіля з об’ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об’ємом циліндрів двигуна до 650 куб. см такі категорії: ветерани війни, учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, зазначені в пунктах 1 і 4 статті 14 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Особи, зазначені у статті 8 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” (Герої Соціалістичної праці та кавалери 3-х орденів Трудової Слави), а також інваліди, незалежно від групи інвалідності (у тому числі діти-інваліди за поданням органів соціального захисту).

Окрім того, автомобіль має бути технічно справним, мати задовільний зовнішній вигляд і бути укомплектованим (вогнегасники, медична аптечка нового зразка АМА-1 або АМА-2, про яку “Поступ” вже розповідав, а також знак аварійної зупинки).

Лише сукупність усіх згаданих вимог дає право автовласнику отримати талон про проходження технічного огляду, який має бути постійно закріплений в правому нижньому куті скла. Якщо такого талона немає, незалежно від того, коли придбаний автомобіль, експлуатація транспортного засобу забороняється. Якщо ж власник не має змоги доставити транспортний засіб на місце технічного огляду у встановлений термін, він мусить подати письмову заяву, здати номерний знак і пред’явити квитанції про сплату податку.

POSTUP - ПОСТУП
№42 (700),
16 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Журналістських посвідчень на всіх не вистачить

ПОГЛЯД
·Вони повернулися!
·"Деяким міліціонерам подобалося бити студентів..."
·НЕАНДЕРТАЛЬЦІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Звіт про роботу виконкому публікувати не поспішають
·Озброєний напад у військовій частині
·У міліції - чергові кадрові зміни
·КІЛЬКА СЛІВ
·Київські та львівські кунівці з"ясовують стосунки
·Протестуючи, люди перекрили залізничний рух
·Медики готуються до приїзду Папи

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·За кулісами конкурсів
·SOS! Неякісні продукти!

ПОСТУП З КРАЮ
·Три горішки для Кучми
·Президент став філологом року
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чеченці викрали російський літак
·Нова громадянська війна на Балканах
·Педофілам - бій!
·На Шеварднадзе готується замах?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Акції бувають різними...
·Подарунок українській Незалежності
·Хто у світі "найкрутіший"?
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Вони платять за вступ
·Чого треба у нас мормонам?
·І на тім рушничкові...

АРТ-ПОСТУП
·ОГОЛОШЕННЯ - ПОЗА МЕЖАМИ ЖАНРУ
·Прощання із Романом Федорівим
·А як би ти змінив світ картинами?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Весна... Час на техогляд
·Хто врятує Daimler Chrysler від долі Daewoo
·Автопригода з історією

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна знову опустилася на дві сходинки у рейтингу ФІФА
·Іспанія та Англія - плюс чемпіони Німеччини та Туреччини
·Хаджи погрожує залишити великий футбол
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·АВВА зробить мюзикл
·Плеєр