BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Випотрошений сейф

КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

Фірма Кенца мала у довоєнному Львові бездоганну ділову репутацію. Старий Кенц, засновник і властитель фірми, належав до старої ґенерації підприємців і ще пам’ятав часи, коли слово партнера важило більше, ніж підпис на папері.

Він іще наприкінці ХІХ століття відкрив тютюнову крамничку на пляці Галицькому. Справи пішли, тож наприкінці двадцятих він уже був власником розлогої мережі тютюнових крамниць, опікуном трьох шкіл і двох сиротинців та почесним обивателем Львова. Але сам жив скромно і ощадно, при бюрі фірми тримав дуже маленький штат.

Крім нього, тут працювали лише помічник, бухгалтер і двоє канцеляристів. Троє з них починали з ним справу. Кенц узагалі не любив жодних змін і завжди неохоче відпускав своїх людей, хіба на пенсію чи на цвинтар. Але нещодавно йому довелося оновити штат. Після довгих вагань він узяв за помічника небожа свого старого приятеля. Довелося поміняти і прибиральницю, бо стара Пирусова була геть засліпла і плутала обгортки від чоколяди з банківськими рахунками. Кенц довіряв своїм людям, але ніколи не забував про обережність.

“Покласти гроші на видкому місці – се значить навернути людей до злих вчинків”, – полюбляв твердити.

Виторг, який щоп’ятниці надходив із його крамничок, відправляли не до банку, а до бюра, що містилося в невеличкому особнячку на вулиці Абраґамовичів. Кенц за допомогою бухгалтера власноруч перелічував гроші і до понеділка ховав у старомодному, проте надійному, як танк, сейфі. Ключі від кабінету, крім нього, були лише у бухгалтера та прибиральниці, а сейф можна було відчинити лише за допомогою двох ключів, один із яких був у бухгалтера, а другий у Кенца.

По тому, як льокаль бюра мало не пограбували, Кенц вирішив підсилити старосвітську охоронну систему. Він установив простеньку сигналізацію, що спрацьовувала через півхвилини по тому, як хтось непроханий потрапляв до бюра. Понад те, винайняв нічного сторожа, котрий щодесять хвилин робив рейд по особнячку. Щоразу минаючи кабінет, сторож зазирав до нього через замкову шпару, щоб пересвідчитися, що сейф не зрушено і неушкоджено.

Але одного чорного понеділка прибиральниця Зоня, першою заявившися на роботу, виявила, що сейф зламано і випотрошено. Кенц негайно зателефонував до директора львівської поліції і попросив прислати не сяку-таку нишпорку, а самого комісара Бонця:

– Справа є вельми делікатна і загадкова, – бринів у слухавці його надтріснутий старечий голос. – Сторож твердить, жи, як завше, зазирав до шпари, і з сейфом було все гаразд аж до хвилі, коли прийшла Зоня. Не хтіло б ся підозрювати своїх людей і робити публіку на ціле місто.

Бонцьо того ранку мав справи в суді, тож вислав наперед інспектора Піскозуба. А коли таки прибув на місце, виявилося, що Піскозуб, як завше, виявив надмірну ревність і встиг арештувати цілий штат фірми.

– Іно гляньте, пане Юзьо, – кинувся інспектор назустріч Бонцьові. – Вони твердять, жи ніхто не винний. – А я гадаю, жи винні всі, особливо сторож. Аби випотрошити такий сейф, роблений ще за бабуні Австрії, тра мати принаймні годину часу. Або ключ. Тож я про всяк випадок притримав усіх.

Бонцьо уважно оглянув всі приміщення і наприкінці зазирнув до маленької темної комірчини з червоною лампою.

– А тут що таке? – спитався у вкрай засмученого Кенца.

– А то є лябораторія мого помічника, – махнув рукою старий підприємець. – Я дозволив облаштувати її в бюрі. Фотоґрафія – правдиве його покликання, а канцелярською працею він займається іно для зарібку. Гляньте-но, які ладні світлини вміє робити.

І справді, всі стіни бюра прикрашали дуже гарні світлини. Бонцьо ніби забув, для чого він сюди прибув і розпочав уважно роздивлятися знимки.

– Пане Бонцьо, – ніяково кахикнув Кенц. – А чи ви, перепрошую пана, вже когось підозрюєте?

– Не лише підозрюю, але й цілковито певний щодо винуватців грабунку...
То хто ж пограбував бюро фірми Кенца і в який спосіб?

Відповіді наступного четверга.

Відповідь на кримінальну загадку “Труп на дереві” , вміщену у “Поступі” від 8 березня: Бонцьо зателефонував до Скнилівського летовища і поцікавився, чи не зникали в них люди. Він припустив, що нещасний на дереві міг бути парашутистом-невдахою.

Л.А.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Народження українського бацьки

ПОГЛЯД
·Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації
·Студенти вийшли на вулиці
·Лист із тюрми...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квитки продаватимуться без паспортів?
·Правоохоронцям допомагатимуть дружинники
·На дощову воду також потрібен господар
·КІЛЬКА СЛІВ
·Працівники "Райдуги" пікетували своє підприємство
·Страйку учителів уникнути не вдасться
·На капітальні ремонти бракує коштів

ТЕМА ПОСТУПУ
·Преса про арешт журналіста "Поступу" Дмитра Шурхала
·Ніна Карпачова: Ніякого адвоката на суді над журналістом "Поступу" не було
·Опозиція впевнена, що Львів - на її боці
·Барикади як останній аргумент
·КОМЕНТАРІ

ПОСТУП У СВІТ
·Бомбардування по своїх
·Ящур вже на континенті
·Американський суддя заблокував компенсації

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Мишки нижньої і середньої цінової категорії
·Нова версія вірусу I Love You
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Змій виявився шизофреніком
·Оковита до добра не доводить
·Образився і... убив
·Випотрошений сейф

АРТ-ПОСТУП
·Весна у Вінниці розпочалася з авангарду!
·Слово і музика: 2х2
·Картина Кранаха знайдена через 27 років

СПОРТ-ПОСТУП
·Наші суперники вже визначилися
·"Мілан" Шевченка "вмер" останнім
·Великий Джордан може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київ - великий Париж
·Чай