BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Нова версія вірусу I Love You

ЩЕПЛЕННЯ

Грицько БУБЛИК

Новація у світі вірусів?

“Лабораторія Касперського” повідомляє про виявлення у “дикому вигляді” нової модифікації Інтернет-хробака Lee, більш відомого як “Курникова”. Окрім того було зареєстровано кілька атак (особливо у переддень 8 березня) небезпечного хроба Naked. Обидвоє вони вже встигли вразити низку комп’ютерних систем у США та Східній Азії. Методи поширення і роботи першого хробака практично ідентичні сумно відомому ILOVEYOU, що викликав глобальну епідемію в травні минулого року. “Курникова” створений за допомогою генератора вірусів [K]Alamar’s Vbs Worms Creator, що дозволяє навіть початківцям створювати власні віруси. Хробак написаний на Visual Basic Script (VBS), зашифрований і поширюється в Інтернеті через електронні листи, що містять вкладений файл AnnaKournikova.jpg.vbs. Після запуску файла вірус реєструє себе в системному реєстрі Windows, отримує доступ до адресної книги поштової програми MS Outlook і розсилає свої копії за всіма знайденими адресами електронної пошти.
Щоб уникнути повторної розсилки, хробак створює додатковий ключ у системному реєстрі: HKEY_CURRENT_USER\Software\ OnTheFly\mailed. Хробак не робить якихось небезпечних побічних дій: окрім масової розсилки заражених файлів, 26 січня “Курникова” запускає Інтернет-бровзер і відкриває голландський Web-сайт. Як і ILOVEYOU, цей хроб використовує прийом із “подвійним” розширенням файла-носія вірусу: JPG.VBS. Присутність помилкового розширення JPG в імені файла дезорієнтує користувача, впевненого в тому, що програми такого типу не можуть містити віруси. Однак при запуску файла він передається на обробку процесорові скрипт-програм Windows Scripting Host, який і виконує код хробака. “Курникова” аж ніяк не є технологічним досягненням у сфері створення шкідливих програм.

Другий же вірус більше претендує на оригінальність. Для поширення Naked використовує поштову систему Microsoft Outlook і розсилає себе за всіма адресами із адресної книги. Ці листи виглядають так: Ім’я прикріпленого файлу: NakedWife.exe. Тема листа: Fw: Naked Wife. Текст листа: My wife never look like that! ;-) Best Regards, [CurrentUser], де [CurrentUser] – ім’я користувача інфікованої машини. При запускові хроба (якщо користувач запустить приєднаний файл) хробак розсилається та виконує такі деструктивні дії: вбиває файли .INI, .LOG, .DLL, .EXE, .COM, .BMP в системному каталозі Windows. Хробак не інсталюється в систему (на відміну від інших) і не створює ключів у системному реєстрі, тобто є хробом одноразового використання. Під час роботи Naked ховає свою активність під виглядом Macromedia Flash Player і в безмежному чиклі виводить повідомлення: Loading, Loading., Loading..

Заходи безпеки

Щоб уникнути ураження вашої машини цим вірусом, досить просто не запускати файл AnnaKournikova.jpg.vbs. Системним адміністраторам варто настроїти фільтри вхідної і вихідної поштової кореспонденції так, щоби вони блокували пересилання пошти, що містить такі файли.

Методи видалення

Для видалення з системи цього Інтернет-черв’яка треба виконати такі кроки: 1) видалити файл AnnaKournikova.jpg.vbs зі системного каталогу Windows; 2) стерти такі ключі системного реєстру Windows: HKEY_CURRENT_USER\Software\OnTheFly HKEY_CURRENT_USER\Software\OnTheFly\ mailed.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Народження українського бацьки

ПОГЛЯД
·Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації
·Студенти вийшли на вулиці
·Лист із тюрми...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квитки продаватимуться без паспортів?
·Правоохоронцям допомагатимуть дружинники
·На дощову воду також потрібен господар
·КІЛЬКА СЛІВ
·Працівники "Райдуги" пікетували своє підприємство
·Страйку учителів уникнути не вдасться
·На капітальні ремонти бракує коштів

ТЕМА ПОСТУПУ
·Преса про арешт журналіста "Поступу" Дмитра Шурхала
·Ніна Карпачова: Ніякого адвоката на суді над журналістом "Поступу" не було
·Опозиція впевнена, що Львів - на її боці
·Барикади як останній аргумент
·КОМЕНТАРІ

ПОСТУП У СВІТ
·Бомбардування по своїх
·Ящур вже на континенті
·Американський суддя заблокував компенсації

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Мишки нижньої і середньої цінової категорії
·Нова версія вірусу I Love You
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Змій виявився шизофреніком
·Оковита до добра не доводить
·Образився і... убив
·Випотрошений сейф

АРТ-ПОСТУП
·Весна у Вінниці розпочалася з авангарду!
·Слово і музика: 2х2
·Картина Кранаха знайдена через 27 років

СПОРТ-ПОСТУП
·Наші суперники вже визначилися
·"Мілан" Шевченка "вмер" останнім
·Великий Джордан може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київ - великий Париж
·Чай