BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Мишки нижньої і середньої цінової категорії

ДОМАШНІ ТВАРИНИ

Грицько БУБЛИК

Огляд, наведений нижче, присвячений мишкам нижчої та середньої цінових категорій (5-10 дол.). Усі вони мають коліщатко прокрутки. Погодьтеся, ця зручна функція вже стала стандартом, тому звичайні двоклавішні мишки не користуються таким попитом, як колись. Усі представлені моделі – “кулькові”, оптичні мишки наразі належать до іншої цінової категорії, але сподіваємося, що ціна на них теж невдовзі опуститься до заповітних 10 дол. і вони потраплять до цього списку. А оглядатимемо такі миші: KeyMouse HM-303P; Genius Netscroll+; Logitech OEM M-S48a; A4 tech wheel 3D mouse SWW-25.

Прозора миша
KeyMouse HM-303P

Цей екземпляр виділяється передусім своїм “концептуальним” дизайном. Мало того, що форма миші дещо незвична, вона ще й абсолютно прозора. Низ, кнопки і боки “гризуна” виготовлені з зеленого прозорого пластику, а верх – із безбарвного. Висота миші “в холці” становить не багато і не мало, а 4,5 см. Довжина – 12,5 см, ширина підошви – 6,5 см. Кулька – стандартна, металева з гумовим покриттям. Миша середньої вагової категорії (95 г). Довжина “хвостика” – 130 см. Дві стандартні кнопки, третя суміщена з коліщатком.
Натискаються легко, при цьому голосно клацаючи. Коліщатко виконане з білої гуми, повертається туго, натискається також зі значним зусиллям. У руці лежить досить зручно: цьому сприяє ергономічна форма. З лівого боку є спеціальні дрібні зубчики під подушечку великого пальця. Миша постачається в трьох модифікаціях – USB, PS/2 і стандартний COM.

Роздільча здатність, як стверджують виробники, 700 dpi. Під Windows 2000 миша чудово працювала без додаткового драйвера, причому розпізнавалася як Microsoft PS/2 Mouse. Під Windows 98 довелося використати фірмовий драйвер. А тут – несподіванка! У комплекті з мишею він не постачається, тож його пропонувалося стягнути з сайту виробника. Драйвер призначений для Windows 95, 98 і NT 4.0.

Драйвер додає в трей іконку, яка дозволяє змінювати режим роботи коліщатка. Їх є два: System (Intelli-Mouse) і Enhanced. На середню кнопку можна “повісити” кілька функцій – досить стандартних. Найбільш цікавий режим – Auto Scroll, який працює у восьми напрямках. Можна клацнути у будь-якій частині вікна і, переміщаючи мишку, рухати документ під курсором у який завгодно бік.
Висновок: Симпатичний прозорий дизайн, поєднаний зі зручностями в експлуатації та простою інсталяцією. Єдине “але” – занадто жорстке коліщатко.

Genius Netscroll+

Маленький плюсик у назві миші повністю міняє її форму, тож порівняно зі звичайною Netscroll вона є і витонченішою, і зручнішою. Миша добре лягає в руку, подушечки пальців впираються в невеликі поглиблення на кнопках. Миша виконана з білого пластику з затемненими кнопочками і “черевцем”. Висота в “холці” – майже 4 см, довжина
12 см, ширина підошви – 6,5 см. Кулька стандартна. Вага миші становила 106 г. Довжина “хвостика” – 140 см.

Дві стандартні кнопки і третя, суміщена з коліщатком. Кнопки натискаються легко і голосно. Коліщатко покрите темною гумою, повертається легко, натискається також легко.

На сайті Genius кажуть, що миша постачається під USB, PS/2 і стандартний COM.
У комплекті з мишею додаються дві дискети з драйверами для Win 95/98 і NT 4.0. Драйвер для Windows 2000 встановився тільки за допомогою setup.exe. У правому нижньому кутку з’являється зображення мишки з оченятами, що бігають за курсором. Драйвер дозволяє змінювати режими роботи коліщатка: Office 97 Mode і Netscroll+ Series mode. Права і середня кнопки можуть виконувати декілька функцій, традиційно – з опціями, що описані вище.

Висновок: миша зручна, хоч і не має авангардової форми. Легко лягає в руку, коліщатко без зусилля повертається і натискається.

Logitech OEM M-S48a

Миша за формою дуже близька до Netscroll+: довгастий корпус і кнопочки з поглибленнями. Виглядає трохи “худорлявішою” – напевно, погано годували в дитинстві. У руці лежить добре, подушечки пальців звично потрапляють у поглиблення. Висота в “холці” – 3,5 см, довжина – 12 см, ширина підошви – 5,5 см. Кулька стандартна. За вагою миша, як і сподівалося, виявилася легкою – 86 г. Довжина “хвостяри” – 185 см.

Дві стандартні кнопки і третя, суміщена з коліщатком. Кнопки натискаються легко і голосно. Коліщатко виконане з темної гуми, повертається тугувато, натискається також туго. При повороті коліщатко видає характерний тріск. Як випливає з інформації, добутої на сайті Logitech, миша постачається під USB і PS/2. Драйвера в комплекті знайти не вдалося. Довелося тягнути з сайту Logitech.

Після установки драйвера в треї з’являється картинка мишки, за допомогою якою виставляються всі настройки. Драйвер дозволяє змінювати режим роботи коліщатка – вмикати/вимикати режим сумісності з Office 97.

Будь-яка кнопка може виконувати декілька функцій, але одна з кнопок повинна залишатися базовою. “Фірмовою” функцією є WebWheel: після натиснення на кнопку видається меню, де можна вибрати 10 функцій, корисних при мандрівках Інтернетом. Дуже шкода, що функції не можна міняти.

Висновок: миша зручна, легко лягає в руку, але коліщатко підвело, бо дуже туге. Рекомендується для користувачів із тренованими пальцями.

A4 tech wheel 3D mouse
SWW-25

Миша виконана в дуже схожому на Netscroll+ стилі: також довгаста, на кнопочках наявні поглиблення, в які легко потрапляють подушечки пальців. У руці миша лежить добре. Висота в “холці” – 4 см, довжина – 12 см, ширина підошви – 5,5 см. За габаритами миша дуже близька до Logitech Wheel Mouse. Кулька стандартна. Вага миші 97 г. Довжина “хвостика” – 150 см.
Дві стандартні кнопки, третя суміщена з коліщатком. Кнопки натискаються легко, смачно клацають. Коліщатко виконане з темної гуми, повертається легко, от тільки натискається туго. Узагалі ж, миша справила враження дуже галасливої. Коліщатко голосно скрипить.

Постачається, як і аналоги, під USB,
PS/2 і COM-порт. У комплекті з мишею додається дискета з драйверами для Win 95/98 і NT 4.0/2000.

Після установки драйвера під Windows 98 в правому нижньому кутку з’являється незмінна піктограма мишки, з допомогою якої змінюються всі настройки. Драйвер дозволяє змінювати режим роботи коліщатка: вмикати/вимикати режим сумісності з MS Intelli-Mouse.

На праву і середню кнопку можна “навішати” будь-які функції. A4 Tech пропонує дві “фірмові” – Luckyjump і Netjump. Перша є доброю для використання під час роботи у Windows, а друга – під час навігації в Інтернеті. Приємно здивувало те, що обидві панелі можна настроювати.

Висновок: миша зручна, легко лягає в руку, правда, занадто галасує. А коліщатком можна будити вночі сусідських псів. Драйвери вельми цікаві: дві “фірмові” панелі, що настроюються.

І наостанку хотілося б дати одну пораду. Перед тим, як сісти бавитися у повноекранному режимі, варто вивантажити драйвер вашої супер-бупер-миші.
Особливо це стосується мишей, які при натисканні додаткової кнопки викидають меню прямо в писок атакуючому квакеру. Окрім того, досліджено, що додаткова кнопка миші при вивантаженому драйвері у Quake 3 працює як бінокль. Можливо, під неї можна “підшити” й інші функції. Якщо комусь вдасться – пишіть.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Народження українського бацьки

ПОГЛЯД
·Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації
·Студенти вийшли на вулиці
·Лист із тюрми...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квитки продаватимуться без паспортів?
·Правоохоронцям допомагатимуть дружинники
·На дощову воду також потрібен господар
·КІЛЬКА СЛІВ
·Працівники "Райдуги" пікетували своє підприємство
·Страйку учителів уникнути не вдасться
·На капітальні ремонти бракує коштів

ТЕМА ПОСТУПУ
·Преса про арешт журналіста "Поступу" Дмитра Шурхала
·Ніна Карпачова: Ніякого адвоката на суді над журналістом "Поступу" не було
·Опозиція впевнена, що Львів - на її боці
·Барикади як останній аргумент
·КОМЕНТАРІ

ПОСТУП У СВІТ
·Бомбардування по своїх
·Ящур вже на континенті
·Американський суддя заблокував компенсації

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Мишки нижньої і середньої цінової категорії
·Нова версія вірусу I Love You
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Змій виявився шизофреніком
·Оковита до добра не доводить
·Образився і... убив
·Випотрошений сейф

АРТ-ПОСТУП
·Весна у Вінниці розпочалася з авангарду!
·Слово і музика: 2х2
·Картина Кранаха знайдена через 27 років

СПОРТ-ПОСТУП
·Наші суперники вже визначилися
·"Мілан" Шевченка "вмер" останнім
·Великий Джордан може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київ - великий Париж
·Чай