BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Опозиція впевнена, що Львів - на її боці

Натомість обласне керівництво переконане: у Львові не трапиться нічого подібного до київських подій 9 березня

POST FACTUM

Тетяна НАГОРНА

“Львівщина – це, безперечно, наш регіон. Настрої людей, нормальна і чітка співпраця між усіма політичними силами, які беруть участь в акціях протесту, ба навіть поведінка місцевих правоохоронців свідчать про те, що Львів повною мірою готовий до організованої боротьби. Після вівторкового страйку львівських студентів, які довели і свою згуртованість, і свою європейськість, у мене не виникає сумнівів у тому, що саме з цього міста піде потужний імпульс до, можливо, найважливішої нашої акції – всеукраїнського політичного страйку”, – заявив у вівторок у Львові співкоординатор акції “Україна без Кучми!” Юрій Луценко.

Він також сказав, що сила, застосована владою під час київських подій
9 березня, та масові арешти учасників маніфестації не здатні зупинити опозицію, яка планує ще не одну акцію протесту і сподівається, що ці акції будуть дедалі потужнішими й до них приєднуватиметься дедалі більше людей.

Що стосується подій 9 березня, то цілком логічно, що Юрій Луценко у тому, що сталося, вважає винною владу – і тільки її. Він каже, що силовий розвиток ситуації було спровоковано. “Правоохоронці, які перегородили Банкову, були готові застосовувати силу: вони були екіпіровані як для боротьби з терористичними групами. Ми маємо свідків, що бачили у лікарнях Києва документ так званого внутрішнього користування, в якому йдеться про те, що медики мусять бути готовими до великої кількості травмованих у цей день і не повинні повідомляти про це міліцію, як то зазвичай робиться”, – говорить Луценко. Він також запевняє, що перше каміння і пляшки у правоохоронців полетіли з середини колони маніфестантів, а коли народні депутати, які брали участь в акції, звертали увагу на тих, хто це робив, провокатори безслідно зникали. За словами Луценка, кількох таких людей усе ж таки вдалося зловити “на гарячому”; тепер їхні прізвища опозиціонери повідомлять правоохоронцям, щоби хуліганів було притягнуто до відповідальності. Юрій Луценко повідомив, що Форум національного порятунку готує судові позови проти всіх правооохоронців, які проводили масові незаконні арешти.

Натомість голова Львівської обласної організації УНА-УНСО Остап Козак визнав, що у перших рядах колони справді йшли члени його партії, і що справді вони намагалися розхитати стрункі ряди правоохоронців, кидаючи у них турнікетами.
“Коли вже після маніфестації відбувся напад “Беркута” на наш київський офіс, стало зрозуміло, що з нас робитимуть ворога № 1", – розповідає Остап Козак, якому все ж вдалося уникнути арешту. Незважаючи на те, що, передбачаючи подальші кроки міліції, члени УНА-УНСО не поїхали після акції на вокзал (там власне й відбулися масові арешти львівських студентів), а ховалися у своїх київських знайомих та по офісах “дружніх партій”, за словами Козака, у буцегарнях опинилося близько 300 унсовців. Станом на вчора 50 із них ще утримувалися у райвідділах та спецрозподільниках Києва, двоє – Ігор Мазур та Микола Карпюк – перебувають у СІЗО СБУ і їм загрожує обвинувачення за ст.71 Кримінального кодексу (організація масових заворушень). Місцезнаходження дванадцяти учасників УНА-УНСО досі невідоме: вони просто зникнули. “Окрім того, близько 30 осіб госпіталізовано, багато хто з них перебуває у дуже тяжкому стані. Точної кількості наших однопартійців, які перебувають у лікарнях, ми не знаємо”, – говорить лідер львівських унсовців.

Що стосується Андрія Шкіля, якого, як уже відомо, суд цілковито виправдав, то він переховується десь у Києві, боячись, що може бути повторно затриманий і поміщений у СІЗО СБУ, де йому пред’являть обвинувачення за ст. 71 КК. “Голова нашої партії, як і вся наша партія, не збирається у підпілля. Андрій Шкіль серйозно травмований (з залу суду його буквально винесли на руках), він потребує медичної допомоги, яку йому, безперечно, не нададуть у СІЗО СБУ. 12 березня він написав нам, своїм однопартійцям, листа, в якому висловлює впевненість у перемозі опозиції і закликає нас не виправдовуватися, “бо замовником провокації є режим Кучми”, – пояснює Остап Козак.

Діаметрально протилежною є реакція обласної влади. Голова Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук, зокрема, заявив, що й далі не вважає, що народ схиляється на бік опозиції. “Це діє купка ображених і нереалізованих політиків, а студентів просто використали. Цьогорічний день народження Тараса Шевченка перетворився на ганебну сторінку нашої історії”, – сказав Сенчук. А стосовно заяви координатора акції “Україна без Кучми!” про львівське студентство, яке готове дати поштовх до протесту решті України, то Степан Сенчук переконаний, що Юрій Луценко видає бажане за дійсне. “Львівщина ніколи не підтримає ці речі. Ясна річ, що до Києва поїхало протестувати кілька сотень студентів, але їм за це заплатили. Кучма просив мене, щоби на вулицях було мінімум міліції, мінімум правоохоронців, щоби тут, бува, не сталося чогось подібного до того, що сталося в столиці. Силовий розвиток подій у нашому місті я цілковито виключаю”, – запевнив обласний голова.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Народження українського бацьки

ПОГЛЯД
·Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації
·Студенти вийшли на вулиці
·Лист із тюрми...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квитки продаватимуться без паспортів?
·Правоохоронцям допомагатимуть дружинники
·На дощову воду також потрібен господар
·КІЛЬКА СЛІВ
·Працівники "Райдуги" пікетували своє підприємство
·Страйку учителів уникнути не вдасться
·На капітальні ремонти бракує коштів

ТЕМА ПОСТУПУ
·Преса про арешт журналіста "Поступу" Дмитра Шурхала
·Ніна Карпачова: Ніякого адвоката на суді над журналістом "Поступу" не було
·Опозиція впевнена, що Львів - на її боці
·Барикади як останній аргумент
·КОМЕНТАРІ

ПОСТУП У СВІТ
·Бомбардування по своїх
·Ящур вже на континенті
·Американський суддя заблокував компенсації

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Мишки нижньої і середньої цінової категорії
·Нова версія вірусу I Love You
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Змій виявився шизофреніком
·Оковита до добра не доводить
·Образився і... убив
·Випотрошений сейф

АРТ-ПОСТУП
·Весна у Вінниці розпочалася з авангарду!
·Слово і музика: 2х2
·Картина Кранаха знайдена через 27 років

СПОРТ-ПОСТУП
·Наші суперники вже визначилися
·"Мілан" Шевченка "вмер" останнім
·Великий Джордан може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київ - великий Париж
·Чай