BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Студенти вийшли на вулиці

СТРАЙК

Остап ДРОЗДОВ

У вівторок студенти Львова таки провели оголошений загальноміський страйк. О дев’ятій годині біля першого корпусу “Львівської Політехніки” мала стартувати акція протесту із вимогами відпустити заарештованих друзів, покарати винних правоохоронців і запобігти подальшим репресіям.

Якщо відверто, то на першу пару не пішли тільки близько 200 найсміливіших “політехніків”. Як і слід було очікувати, поіменна перевірка присутності добряче остудила голови тих, хто ще в понеділок рвався страйкувати.

Деякої свіжості обстановці додав той факт, що о 9.40 з Києва приїхало шестеро звільнених студентів. Хоч автор цього матеріалу був присутній при зустрічі “героїв” на вокзалі, але тої атмосфери радості й піднесення не можливо адекватно передати. Коли колона з “політв’язнями” під синьо-жовтими стягами підійшла до Політехніки, тут уже була солідна кількість людей, головно завдяки студентам ЛНУ ім. І. Франка. Увесь цей, на диво, згрупований, монолітний і дисциплінований потік з агітаційною метою пройшовся по різних корпусах “Львівської Політехніки” і згодом рушив до пам’ятника Франкові.

Там до акції поступово приєднувалися студенти ЛНУ, медичного коледжу, “богословки”, арт-коледжу ім. Труша, інфізу та комерційної – за підрахунками організаторів, разом близько 5 тисяч осіб. При цьому дивним виглядають підрахунки міліціонерів, що “обслуговували” хід колони, в якій нібито було до тисячі осіб. Навіть візуально це було не так. На мітингу біля головного корпусу ЛНУ ім.І.Франка виступив співголова всеукраїнського комітету “Україна без Кучми!” Юрій Луценко. Назвавши гаранта Конституції організатором сумнозвісної київської провокації, він сповістив про початок антипрезидентського походу в Україну із Західної Європи. Також ейфорію у страйкарів викликала та інформація, що пан Сорос пообіцяв повне фінансування адвокатських послуг арештованим юнакам, а також продовження навчання за його кошт тим студентам, які зазнають репресій за політичну активність.

Десь по одинадцятій чисельна колона рушила на пікет обласної держадміністрації. Освистування та діагнозу “Ганьба!” не уникнула й Ратуша, повз яку пролягав маршрут демонстрантів. На підході до Винниченка, 18 стало відомо, що в колоні студентів є провокатори, які приготували тухлі курячі яйця. Дякувати Богові, вони залишилися невикористаними. Після півгодинного пікету до страйкарів вийшли два заступники Сенчука – Володимир Герич та Ігор Держко. Останній домовився про те, що п’ятеро студентів йдуть до нього на розмову в кабінет.

По закінченні бесіди для журналістів було проведено спонтанну прес-конференцію, на якій Герич і Держко озвучили позицію влади. А вона зводиться до того, що влада не хоче, аби державотворчу молодь використовували у кимось спланованих сценаріях. Також можновладці пообіцяли переслати вимоги студентів до столиці, зазначивши при цьому, що звільнення арештованих і відставка Кравченка не є у їхній компетенції. Стосовно ж можливих репресій, то, як сказав Володимир Герич, це є справою вузів і їх статутів, хоча влада проти цього. Більше того, виявляється, на понеділковій нараді в ОДА з ректорами усіх вищих закладів Львова основною темою були не студентські справи. Якщо це так, то обурливою є позиція ректорів, які на зустрічі із владою навіть словом не згадали про своїх студентів, котрі гріють нари в буцигарнях Києва. До речі, на понеділковому мітингу ректор Богословської академії не очолював похід своїх студентів. Викладач “богословки” пояснив присутність ректора тим, що він мешкає неподалік і його, окрім усього іншого, зацікавило й те, що студенти-богослови без дозволу адміністрації взяли хоругви закладу.

Однак переговори влади зі студентами у стінах ОДА, схоже, заспокоїли останніх: вирішено на тиждень взяти паузу для з’ясування ситуації із заарештованими. Погоджене заспокоєння, щоправда, порушило учорашнє пікетування польського консульства з вимогою до Президента Кваснєвського заявити свою офіційну позицію під час нинішнього візиту до Польщі Леоніда Кучми.

P.S. У вівторок увечері Володимир Герич на зустрічі із комітетом “Україна без Кучми!” сказав, що в телефонній розмові зі Степаном Сенчуком Кучма заявив про звільнення усіх заарештованих львів’ян. Учора ж комітет “Молодь за правду!” спростував цю інформацію. За їхніми даними, шість студентів і спецкор “Поступу” Дмитро Шурхало залишаються в ув’язненні.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Народження українського бацьки

ПОГЛЯД
·Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації
·Студенти вийшли на вулиці
·Лист із тюрми...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квитки продаватимуться без паспортів?
·Правоохоронцям допомагатимуть дружинники
·На дощову воду також потрібен господар
·КІЛЬКА СЛІВ
·Працівники "Райдуги" пікетували своє підприємство
·Страйку учителів уникнути не вдасться
·На капітальні ремонти бракує коштів

ТЕМА ПОСТУПУ
·Преса про арешт журналіста "Поступу" Дмитра Шурхала
·Ніна Карпачова: Ніякого адвоката на суді над журналістом "Поступу" не було
·Опозиція впевнена, що Львів - на її боці
·Барикади як останній аргумент
·КОМЕНТАРІ

ПОСТУП У СВІТ
·Бомбардування по своїх
·Ящур вже на континенті
·Американський суддя заблокував компенсації

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Мишки нижньої і середньої цінової категорії
·Нова версія вірусу I Love You
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Змій виявився шизофреніком
·Оковита до добра не доводить
·Образився і... убив
·Випотрошений сейф

АРТ-ПОСТУП
·Весна у Вінниці розпочалася з авангарду!
·Слово і музика: 2х2
·Картина Кранаха знайдена через 27 років

СПОРТ-ПОСТУП
·Наші суперники вже визначилися
·"Мілан" Шевченка "вмер" останнім
·Великий Джордан може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київ - великий Париж
·Чай