BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації

Учора понад 50 депутатів Львівської міської ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, громадою міста та своєю совістю, підписали заяву до громадськості, в якій засуджують застосування владою сили.

В документі зазначається: “Ми горді, що саме львівські студенти відверто висловлюють свою позицію... Країна, котра допускає побиття своїх дітей, запроторення їх до тюрем, не має майбутнього”. Подібні дії влади, на думку депутатів, є не тільки незаконними, а й аморальними. Справжнє обурення викликає те, що була побита і кинута в буцигарні молодь, котрій сьогодні лише по 18-20 років. Факт перебування Дмитра Шурхала, журналіста газети “Поступ” у слідчому ізоляторі за бажання взяти коментар у так званих “захисників закону” розцінюється як тиск на вільну пресу та свободу слова.

Один із депутатів Львівської міської ради Андрій Садовий стверджує: “Всіма можливими засобами ми не допустимо нищення нашого народу. Відкрито висловлюючи свою позицію, кожен із нас відчуває за собою підтримку мешканців Львова”.

Нижче ми наводимо повний текст заяви:

“Ми, депутати Львівської міської ради, заявляємо:
Події 9 березня стали переломною точкою у стосунках між опозицією та владою. Сьогодні можемо говорити про значне поглиблення політичної кризи з принципово новою формою протистояння. Масові арешти на Київському вокзалі всіх, хто розмовляє українською і навчається у Львові, показали готовність влади застосовувати силу.

Ми, представники громади Львова, не можемо спокійно спостерігати, як влада застосовує силу до 18-річних юнаків і дівчат. Серед цих молодих людей може бути дочка чи син будь-кого з нас. Кожен студент як громадянин України має право на свободу слова, мітингів і протестів. Ми горді, що саме львівські студенти відверто висловлюють свою позицію. Природно, що комусь така активність не подобається. Та застосування сили як методу боротьби із політичними конкурентами є аморальним і відкидає Україну на маргінес державотворчих процесів. Країна, влада котрої допускає побиття своїх дітей, запроторення їх до тюрем, не має майбутнього.

Той факт, що Дмитро Шурхало, журналіст газети “Поступ” за намагання взяти коментар у так званих захисників порядку отримав 15 діб перебування у слідчому ізоляторі, є ні чим іншим, як порушенням закону про друковані засоби масової інформації та конституційні норми України. Подібні дії влади мусять бути осуджені. Не можна допустити повторення помилок історії.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, громадою міста та своєю совістю, заявляємо:

– Безпідставні побиття та арешти студентів є аморальним методом і дискредитують Україну в очах світової громадськості.

– У демократичній країні, котру ми прагнемо побудувати, неприпустиме використання силових відомств як засобу політичної боротьби”.

Підписи поставили: Андрій Садовий, Володимир Гірняк, Михайло Лобур, Володимир Заболотовський, Богдан Приймич, Сергій Мовчан, Андріян Білик, Ярослав Книш, Орест Друль, Роман Боднар, Євген Крикавський, Роман Балаш, Ігор Микитин, Роман Андрейко, Юрій Батюк, Богдан Голіян, Тарас Брунець, Мирон Широн, Петро Соболь, Володимир Бербека, Руслан Секела, Олександр Максимчук, Богдан Бовт, Юрій Баран, Василь Кириченко, Ігор Орібко, Ігор Яремчишин, Тарас Ситник, Тадей Макаревич, Зеновій Сірик, Григорій Балаш, Микола Гембар, Ігор Мельник та інші.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Народження українського бацьки

ПОГЛЯД
·Депутати міськради дали оцінку політичній ситуації
·Студенти вийшли на вулиці
·Лист із тюрми...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квитки продаватимуться без паспортів?
·Правоохоронцям допомагатимуть дружинники
·На дощову воду також потрібен господар
·КІЛЬКА СЛІВ
·Працівники "Райдуги" пікетували своє підприємство
·Страйку учителів уникнути не вдасться
·На капітальні ремонти бракує коштів

ТЕМА ПОСТУПУ
·Преса про арешт журналіста "Поступу" Дмитра Шурхала
·Ніна Карпачова: Ніякого адвоката на суді над журналістом "Поступу" не було
·Опозиція впевнена, що Львів - на її боці
·Барикади як останній аргумент
·КОМЕНТАРІ

ПОСТУП У СВІТ
·Бомбардування по своїх
·Ящур вже на континенті
·Американський суддя заблокував компенсації

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Мишки нижньої і середньої цінової категорії
·Нова версія вірусу I Love You
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Змій виявився шизофреніком
·Оковита до добра не доводить
·Образився і... убив
·Випотрошений сейф

АРТ-ПОСТУП
·Весна у Вінниці розпочалася з авангарду!
·Слово і музика: 2х2
·Картина Кранаха знайдена через 27 років

СПОРТ-ПОСТУП
·Наші суперники вже визначилися
·"Мілан" Шевченка "вмер" останнім
·Великий Джордан може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київ - великий Париж
·Чай