BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Продається біржа NASDAQ

ЕКСПАНСІЯ

Фабіян ПУХ

Американська фондова торгова система NASDAQ планує стати публічною компанією, розмістивши свої акції на відкритому ринку. Про це оголосив заступник голови правління NASDAQ Альфред Берклі. Головна причина виходу NASDAQ на ринок зі своїми акціями – мобілізація засобів для технічного розвитку і глобальної експансії.

Правління біржі створило спеціальний комітет, який повинен проаналізувати план проведення початкового публічного розміщення акцій і підготувати відповідне рішення до кінця цього року. Очікуваний продаж відокремить NASDAQ від Національної асоціації учасників фондового ринку (NASD). Зараз 40% акцій належить NASD, а решта 60% розподілені між 2900 інвесторами – найбільшими членами NASD, маркетмейкерами і деякими інституціональними інвесторами, жоден з яких не має більше 5%.

NASDAQ стане третьою провідною біржею, акції якої є у вільному обігу. На початку лютого успішно зробила первинне розміщення своїх акцій франкфуртська Deutsche Borse. На травень призначено публічне розміщення акцій біржі Euronext, яка була утворена в результаті злиття Амстердамської, Брюссельської і Паризької бірж. Саме з цими європейськими біржами прагне налагоджувати свої стосунки NASDAQ. Так, коментуючи випуск акцій своїми колегами в Європі, Альфред Берклі зазначив, що NASDAQ, як і раніше, шукає партнерів, щоби протистояти планам Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) створити глобальний майданчик, на якому торги велися б 24 години на добу. Крім Європи, де NASDAQ уже тісно співпрацює з Лондонською біржею (LSE) і своїм європейським аналогом – EASDAQ, американські біржовики мають намір активніше працювати в Азії. Представництва біржі мають відкритися в Індії, на Тайвані, у Гонконзі і Сінгапурі, а також, можливо, у Малайзії та Індонезії.

Пік популярності NASDAQ, на жаль, минає, стверджує старший економіст Credit Suisse First Boston Ніл Сосс. Останнім часом індекс NASDAQ весь час падає. А минулий рік, мабуть, увійде в історію як час найбільшої нестабільності на світових біржах, передусім, пов’язаних із високими технологіями. “Батько” технологічних ринків – NASDAQ – за підсумками 2000 року зареєстрував падіння свого зведеного індексу на 40%, а загальна вартість акцій високотехнологічних компаній на біржі NASDAQ опустилася до найнижчої за останні роки позначки і склала 3,3 мільярди доларів. Це було найбільше падіння за рік із моменту появи індексу NASDAQ. Попередній рекорд падіння відзначено у 1974 році, коли під час нафтової кризи NASDAQ за рік опустився на 35%. Проте великі збитки минулого року слід порівнювати з не менш вражаючим зростанням у 1999 році, коли індекс NASDAQ за підсумками року зріс на 85%. Інвестиційні банки Salomon Smith Barney і Goldman Sachs провіщають, що у 2001 рік на ринках буде значно стійкішим і прибутковішим. Тож панікувати, на їх думку, ще зарано.

Разом з тим, останнім часом аналітикам доводиться постійно коригувати свої оптимістичні прогнози, на жаль – у бік зниження. Чергова порція поганих новин також не додасть спокою інвесторам. Депресію на біржах викликали відразу три технологічні гіганти: Nortel Networks, Dell і Hewlett-Packard. Вони попередили про зниження їх фінансових показників. Особливо важкого удару ринку завдала канадська компанія Nortel, лідер світового ринку систем оптоволоконного зв’язку, яка несподівано і різко понизила дані про зростання доходів і прибутків у 2001 році й оголосила про масштабні звільнення.
Інвестори, як правило, надзвичайно болісно ставляться до всіх негативних новин, пов’язаних з ринком нових технологій, з яким раніше звикли асоціювати поняття бурхливого зростання. А індексу Nasdaq доведеться, мабуть, і цього року розплачуватися за сліпу довіру інвесторів до “безмежних” можливостей технологічного прогресу.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Спецкора "Поступу" Дмитра Шурхала кинули за грати на 15 діб

ПОГЛЯД
·Свобода журналістові!
·Львівські студенти оголосили масовий страйк
·Вічний революцьонер

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новітніх остарбайтерів депортують з Німеччини
·У Стрийському парку знову з"являться лебеді
·Кожного з нас пограбували на 50 тисяч доларів
·Студенти з різних країн вивчатимуть бізнес
·КІЛЬКА СЛІВ
·Відійшла у вічність Галина Гордасевич
·Міліція Львівської залізниці має нового начальника
·Вулиці не прибиратимуть та не митимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Як львів"яни Михайла Горбачова вітали
·Міни сповільненої дії

ПОСТУП З КРАЮ
·Спецкореспондента "Поступу" Дмитра Шурхала запроторили за грати на 15 діб
·Закарпатці до війська не підуть
·УНА-УНСО можуть заборонити
·Леонід Кучма пішов у від...пустку
·Тимошенко можуть випустити

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мером Парижа стане гомосексуаліст?
·Святковий протест партизанів
·Найбільша в історії беатифікація
·Сербські війська увійдуть у буферну зону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Паризький клуб поки що невблаганний
·Продається біржа NASDAQ
·Друга спроба
·Україна "влипла" у чорний список
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·АНОНС
·Холодне божевілля рок-н-рольного кохання
·Японія очима українця
·Хотіли якнайкраще, а вийшло...
·"Вдова" не так весела, як сороміцька

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·"У.Б.Н.": Нехай будуть вислухані всі голоси
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Важлива перемога у Донецьку
·"Карпати" "вкрали" два очки в оновленого "Металіста"
·Вейн Гретцкі повертається
·Запорізький спурт в овертаймі
·В активі українців - лише два "срібла"
·"Лаціо": прощання зі скудето
·СПОРТ-БЛІЙ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР