BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

УНА-УНСО можуть заборонити

ЗАВОРУШЕННЯ

Дмитро ЯЦЕНКО

Головною темою цього тижня, без сумніву, стане обговорення та осмислення київських подій 9 березня. Проте вже напрошуються перші висновки: обурена масовими арештами опозиція почне черговий раунд протистояння з владою, натомість влада намагатиметься довести, що міліція діяла правильно, а винні учасники акцій протесту мають бути покарані.

Нагадаємо підсумки п’ятницевих подій. За інформацією від МВС, у неділю були затримані 217 осіб, а ледь не половину з них заарештували під час штурму штабу УНА-УНСО в Києві. Серед них був і лідер УНА Андрій Шкіль, якого звільнили згодом за відсутністю складу злочину. Як повідомив народний депутат минулого скликання Юрій Тима, внаслідок штурму штабу партії правоохоронці жорстоко били та заарештовували всіх підряд, навіть тих, хто не брав участі в акціях 9 березня. За його словами, деякі з унсовців зараз перебувають у лікарнях з важкими травмами голови або внутрішніх органів.

Наразі львівська та харківська організації УНА-УНСО попередили: якщо їхніх однопартійців не звільнять, сотні ще не затриманих унсовців можуть вдатися до неконтрольованих дій.

Схоже на те, що після подій 9 березня ситуація стане ще напруженішою – і опозиція, і влада залишаються непримиренними у своїх позиціях. Як заявив заступник міністра внутрішніх справ Микола Джига, міліція діяла в рамках закону, займаючи оборонну позицію, а в майбутньому, за його словами, правоохоронці можуть застосувати спеціальні засоби активної оборони.
Щоправда, він одразу попередив, що про використання вогнепальної зброї проти натовпу не йдеться. Натомість водомети та сльозогінний газ можуть стати звичним явищем на вулицях Києва вже у найближчому майбутньому.

Не виключено, що свою оцінку подій дасть Верховна Рада. Наразі комітет “Україна без Кучми!” вимагає позачергового засідання парламенту, який мав би проаналізувати політичну ситуацію і, можливо, знайти якийсь вихід. Учора стало відомо, що на узгоджувальній раді лідери фракцій підтримали пропозицію Геннадія Удовенка про виступи у середу міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та голови СБУ Володимира Радченка щодо оцінки дій правоохоронних органів 9 березня. Очевидно, що завтрашній день у парламенті виявиться дуже емоційним: опозиція може знову вимагати від Президента відставки Юрія Кравченка (все-таки є потерпілі і серед депутатів – Валентина Семенюк), натомість деякі депутати пропрезидентських фракцій прогнозують втрати для опозиції, наприклад, заборону діяльності УНА-УНСО...

Україна вже в черговий раз привернула увагу Заходу до своїх проблем. Зокрема, Держдепартамент США назвав п’ятничні події черговим іспитом з демократії.
Крім того, Леоніда Кучму знову розкритикувала впливова британська газета Financial Times. У редакційному коментарі йдеться про те, що Захід повинен підтримати Україну, але дистанціюватися від Кучми. Газета вважає, що український Президент опинився перед вибором: або він тимчасово йде зі своєї посади для можливості проведення ретельного розслідування, або вживає усіх заходів для утримання при владі, що передбачає навіть жорстке придушення опозиції силовими методами. Щоправда, в такому випадку не виключено, що й опозиція вийде на вулиці вже не з прапорами...

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Спецкора "Поступу" Дмитра Шурхала кинули за грати на 15 діб

ПОГЛЯД
·Свобода журналістові!
·Львівські студенти оголосили масовий страйк
·Вічний революцьонер

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новітніх остарбайтерів депортують з Німеччини
·У Стрийському парку знову з"являться лебеді
·Кожного з нас пограбували на 50 тисяч доларів
·Студенти з різних країн вивчатимуть бізнес
·КІЛЬКА СЛІВ
·Відійшла у вічність Галина Гордасевич
·Міліція Львівської залізниці має нового начальника
·Вулиці не прибиратимуть та не митимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Як львів"яни Михайла Горбачова вітали
·Міни сповільненої дії

ПОСТУП З КРАЮ
·Спецкореспондента "Поступу" Дмитра Шурхала запроторили за грати на 15 діб
·Закарпатці до війська не підуть
·УНА-УНСО можуть заборонити
·Леонід Кучма пішов у від...пустку
·Тимошенко можуть випустити

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мером Парижа стане гомосексуаліст?
·Святковий протест партизанів
·Найбільша в історії беатифікація
·Сербські війська увійдуть у буферну зону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Паризький клуб поки що невблаганний
·Продається біржа NASDAQ
·Друга спроба
·Україна "влипла" у чорний список
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·АНОНС
·Холодне божевілля рок-н-рольного кохання
·Японія очима українця
·Хотіли якнайкраще, а вийшло...
·"Вдова" не так весела, як сороміцька

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·"У.Б.Н.": Нехай будуть вислухані всі голоси
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Важлива перемога у Донецьку
·"Карпати" "вкрали" два очки в оновленого "Металіста"
·Вейн Гретцкі повертається
·Запорізький спурт в овертаймі
·В активі українців - лише два "срібла"
·"Лаціо": прощання зі скудето
·СПОРТ-БЛІЙ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР