BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Як львів"яни Михайла Горбачова вітали

Двоє науковців зі Львова отримали особисте запрошення на ювілей останнього Президента СРСР

ЮВІЛЕЙ

Зоряна ІЛЕНКО

Про святкування 70-річчя першого і останнього Президента СРСР Михайла Горбачова писали вже багато. Так сталося, що з України жодну із поважних високопоставлених осіб на приватний ювілей так і не було запрошено. Однак подібне не стосувалося львів’ян. Двоє доцентів Львівського національного університету ім.Івана Франка Олег Бас та Олег Омельченко на особисте запрошення Михайла Сергійовича виїхали до Москви, аби його привітати. У подарунок Михайлові Горбачову вони символічно вручили точну копію ікони “Почаївська Божа Матір” як подяку на знак легалізації греко-католицької церкви.

Здавалось би, стільки є українських відомих політиків, однак Горбачов приватно запросив з України на святкування ювілею лише двох учених (на офіційному святкуванні було запрошено посла України в Росії). Чим же відзначилися ці мало кому відомі викладачі?

Як з’ясувалося, 1988 року один із вчених написав відвертого листа Михайлові Горбачову, а інший, підкорегувавши його, надіслав. Лист із назвою “Життя під прицілом совісті” радше уподібнювався на саркастичне сприйняття того існуючого ладу, що функціонував на той час. Таке собі одкровення надто сподобалося першому Президентові. А читати і справді було що. Ось лише кілька цитат: “Політбюро... Його члени. На той час це були люди, подібні один на одного, як одна крапля води нагадує іншу. Акуратні воскові фігури музею мадам Тюссо. Одягнені в одні і ті ж піджаки, обов’язково застібнуті на всі ґудзики. Цей одяг швидше нагадував скафандри космонавтів. Беззаперечним атрибутом була краватка. Як символ приналежності до касти”. А далі йдуть порівняння, які й годі переповідати. Мовилося про те, як по краплі випивали слов’янську кров, як убивали гордість, згодом придумували серп та ще додавали молот, і загалом виходило щось на зразок “печерного світу”, себто напевно Радянського Союзу.

А далі йдеться про наше славетне місто. “Львів. Галицький край. П’ємонт української революції. Безправно, як не дивно, але такої, що перетворила в руїну те, що було побудовано на крові кількох поколінь, котрі були убиті. Їх мільйонами заштовхували в п’єц комуністичного щастя, спалюючи до тла. День і ніч здійснювався відьмацький шабаш. Беззаконня злочинців, котрі червоні зірки вирізали на серцях убитих. Вони прикривалися бородою Маркса, червоним від пекучого сорому партійним квитком. По-сатанинськи знищували. Спочатку вони “знищили” Бога. Вони думали, що знищили, заборонивши думати про нього, вірити і поважати Отця. А Отець жив. І надіслав Михаїла з вогненною стрілою. І приборкав він нечисть”.

Михайла Горбачова вони вважали тоді спасителем. І його діяння по-новому, у радикальному дусі описали. Публікацію було включено у ювілейний збірник документальних статей “Многая лета”.

Мабуть, зміст запам’ятався Горбачову, оскільки лише Олегові Омельченку та Олегові Басові з України надійшло запрошення на день народження. Під час спілкування перед фуршетом Горбачов делікатно висловився про події, що відбуваються зараз в Україні, аби не засмучувати колег із України і не викликати зайвої перестороги у колег з Росії. А далі усе відбувалося, як у всі часи: була гарна гостина десь на 300 осіб і всі кулуарно спілкувалися.
Вчені також мали нагоду поспілкуватися приватно із Горбачовим. Щоправда, приватні розмови для громадськості не розповсюджували...

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Спецкора "Поступу" Дмитра Шурхала кинули за грати на 15 діб

ПОГЛЯД
·Свобода журналістові!
·Львівські студенти оголосили масовий страйк
·Вічний революцьонер

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новітніх остарбайтерів депортують з Німеччини
·У Стрийському парку знову з"являться лебеді
·Кожного з нас пограбували на 50 тисяч доларів
·Студенти з різних країн вивчатимуть бізнес
·КІЛЬКА СЛІВ
·Відійшла у вічність Галина Гордасевич
·Міліція Львівської залізниці має нового начальника
·Вулиці не прибиратимуть та не митимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Як львів"яни Михайла Горбачова вітали
·Міни сповільненої дії

ПОСТУП З КРАЮ
·Спецкореспондента "Поступу" Дмитра Шурхала запроторили за грати на 15 діб
·Закарпатці до війська не підуть
·УНА-УНСО можуть заборонити
·Леонід Кучма пішов у від...пустку
·Тимошенко можуть випустити

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мером Парижа стане гомосексуаліст?
·Святковий протест партизанів
·Найбільша в історії беатифікація
·Сербські війська увійдуть у буферну зону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Паризький клуб поки що невблаганний
·Продається біржа NASDAQ
·Друга спроба
·Україна "влипла" у чорний список
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·АНОНС
·Холодне божевілля рок-н-рольного кохання
·Японія очима українця
·Хотіли якнайкраще, а вийшло...
·"Вдова" не так весела, як сороміцька

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·"У.Б.Н.": Нехай будуть вислухані всі голоси
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Важлива перемога у Донецьку
·"Карпати" "вкрали" два очки в оновленого "Металіста"
·Вейн Гретцкі повертається
·Запорізький спурт в овертаймі
·В активі українців - лише два "срібла"
·"Лаціо": прощання зі скудето
·СПОРТ-БЛІЙ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР