BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Петро Симоненко: Це вони так обирають наступника Кучми

Лідер українських комуністів заперечує існування таємних домовленостей із Президентом Леонідом Кучмою

ПРЯМА МОВА

– І Компартія, і Форум національного порятунку вважаються опозиційно налаштованими до нинішньої влади. Однак КПУ виразно ігнорує всі антипрезидентські акції, ініційовані ФНП. Чому?

– Я не хотів би навіть говорити, у чому полягає різниця у наших поглядах на те, як сьогодні розвивається ситуація в Україні. Справа в тому, що не випадково ми, комуністи – як фракція, так і партія в цілому, – ще з 1994 року заявляємо, що ми в опозиції до курсу реформ. І це є відповіддю – адже представники ФНП не ведуть зараз розмови про курс реформ, який необхідно міняти.

Бо від цього якраз і залежать майбутня влада, її характер, а також ті сили, які підтримуватимуть справжню зміну режиму, зміну системи влади і зміну курсу реформ. Без чіткого визначення позицій щодо цього питання неможливо дати відповідь на те, яку кінцеву мету ставлять ті чи інші політичні сили. Ми однозначно заявляємо, що сьогодні наша кінцева мета – підняти на організовані, свідомі акції протесту людей, які стануть базою для зміни режиму як системи влади та зміни курсу реформування суспільства.

– Після провалу голосування за відставку Генпрокурора Потебенька депутат Анатолій Матвієнко заявив про створення ситуативного союзу між Компартією та кількома пропрезидентськими партіями. Як ви це прокоментуєте?

– Ну, коли робить заяви такий Матвієнко, хай тоді дасть відповідь: а що він робив, коли був головою держадміністрації Вінницької області? Хіба не він посилював цей режим? Хіба не він створював умови, щоб режим продовжував цей курс реформ – ті умови, які сьогодні стали предметом дуже серйозного аналізу і оцінок? Хіба не вони в 90-х роках усе зробили для того, щоби прийшли до влади т. зв. “младореформатори”? Хіба не вони все зробили для того, щоб Україна втратила незалежність через посилення впливу Міжнародного валютного фонду?

Усі ці розмови... – мені здається, що це якась політична шизофренія. Це незграбне виправдовування за оту збанкрутілу політику, яку вони самі організовували. Немає ніяких підстав для того, щоби вести розмову про об’єднання комуністів з олігархічними кланами. Але у Верховній Раді позиція при голосуванні тих чи інших питань справді інколи співпадає. Це було раніше, я думаю, це буде і в майбутньому. Але ми чітко заявили, в тому числі й під час голосування щодо відставки Генпрокурора, що у “розборках” кланів ми не братимемо участі. І наша фракція взагалі не голосувала: ми всі витягнули картки.

– Отже, ви не визнаєте того, що сьогодні Компартія об’єктивно діє в інтересах Президента Леоніда Кучми?

– Ми ніколи не питали в Президента (і питати не будемо), збігаються чи не збігаються наші позиції. Ми виходимо зовсім з іншого. На жаль, сьогодні Верховна Рада є ареною не тільки політичних, а й насамперед кланових “розборок”. Ми висловлювали і будемо висловлювати багато зауважень щодо діяльності Генпрокуратури. Але ми не захищатимемо, з одного боку, клану Лазаренка-Тимошенко, хоча, з іншого боку, ми не стоятимемо і на боці тих, хто нині входить у так звану більшість.

– Днями політолог Микола Томенко заявив про можливість відставки керівництва Верховної Ради. Можливо, КПУ планує повернути собі деякі посади в керівництві парламенту?

– Я не знаю, на чому базувався, роблячи свої висновки, Томенко, але ми вже давно збираємо підписи щодо внесення у порядок денний ВР питання про звіт керівництва Верховної Ради. Практично ми завершили збір підписів, і думаю, що на наступному тижні запропонуємо Верховній Раді включити до порядку денного розгляд цього звіту. Щодо участі у формуванні нового керівництва, то ніхто з нас – я кажу про керівництво партії та фракції – ні в яких сепаратних та інших переговорах участі не брав. І ніхто з нас не обговорював майбутній склад Верховної Ради.

Усе це робиться для того, щоби посіяти якусь недовіру до Комуністичної партії, ще раз перекинути місток до начебто існуючої співпраці з Президентом. Це ще і ще раз засвідчує, що представники олігархічних кланів роблять усе, щоб народ втратив довіру до Компартії.

– Як ви оцінюєте пропозиції про створення коаліційного уряду і можливу відставку кабінету Ющенка?

– Наша позиція залишається незмінною. Ми вже неодноразово говорили про те, що це політичні спекуляції навколо створення коаліційного уряду. Ці пропозиції виникнули, коли вибори Президента 1999 року та обрання Президентом Кучми не вирішили остаточно питання влади, й олігархічні клани продовжують за неї боротися. Я не виключаю, що це – розвиток подій в Україні за російським сценарієм. Це – вирішення питання наступника Президента України.

Розмовляв Роман ВИБРАНОВСЬКИЙ, Київ

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Битва за Шевченка
·Земля покарана водою

ПОГЛЯД
·У Львові утворилась "Українська правиця"
·Хто ж убив Ігоря Білозора?
·І МЕРТВИМ, І ЖИВИМ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Примусові заробітчани ще можуть отримати компенсації
·Вільні зони на Львівщині не закриватимуть
·Проблеми з роботодавцем? Зверніться до правників
·КІЛЬКА СЛІВ
·З домашнім насильством боротимуться професійно
·Біля музею етнографії ходити небезпечно
·Богдан Сапелюк залишиться поміж нас

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлія Тимошенко заговорила з-за грат
·Радикальна опозиція
·Петро Симоненко: Це вони так обирають наступника Кучми
·Земля покарана водою

ПОСТУП У СВІТ
·Тупий, та ще тупіший
·Франція - миротворець Кавказу
·Небезпечна пліснява з космосу
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Чоловіків закликають іти... в декрет
·Молочний тато для дітей
·Усі ліки - у склянці соку
·Долаємо депресію-2

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·У космос - на прогулянку
·Стережіться "Голої дружини"!
·Ерос - недорозвинута планета?
·Космічний корабель під сонячним вітрилом
·Труїтися - то з музикою!
·Промені проти демонстрантів

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОСТУПІ
·Пригоди українського письменника в Хорватії
·Як відзначали роковини Шевченка у 1926 році

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Півжиття - за рекорд
·Рецепт приготування бестселера-2

АРТ-ПОСТУП
·ХХ століття в альпійському шале
·Розливи весняних емоцій "Музики на воді"

СПОРТ-ПОСТУП
·Турецький крах "Мілана" та феєрична перемога "Депортиво"
·Бої іспанського значення
·"Карпати" і "Таврія" - у Кубку Інтертото?
·Календар другого кола 10-го Чемпіонату України з футболу. Вища ліга

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР