BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Труп на дереві

КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

Не встиг Бонцьо вигідно влаштуватися у фотелі і налаштувати приймач на свою улюблену “Веселу львівську хвилю”, як відчайдушно затріщав телефон:

– Пане Юзьо, – залунав зі слухавки стривожений голос підінспектора Мулика. – Перепрошую, жи турбую вас у вихідний, але ми тутай маємо таку оказію, жи сам дідько роги скрутить. Жи ніц такого не чув і не видів. Оце завітав до нас оногди один ґазда зі Скнилова і запевнює, жи в нього в садку цієї ночі якийсь осібник почепився ковніром за гілляку і так-во висів, аж поки не замерз на смерть. Спершу хтіли віддати го на Кульпарків, та Піскозуб наполіг, абисьмо глянули на тоту грушку. І шо б ви гадали – там, і правда, висить якийсь закацюрблий на крицю пан!

– Та ж я щойно повернувся з чергування на виставі “Льоппу” ( LOPP – Ліга протигазової і повітряної оборони – Л.А.), – зденервовано гунув Бонцьо. – Перелапав там хмару “долинярів” (кишенькових злодіїв – Л.А.), які тільки і чекали, поки роззяви-”тайойки” втупляться у тоті повітряні акробації і стрибки з парашутами, замість аби пантрували свої кишені. Нігде не можете дати без мене ради! Та добре, вже їду.

У його кабінеті, раз у раз втираючи рясний піт із чола, пан Гарбузюк, що мав обійстя на Скнилові обіч першого львівського летовища, акурат давав Муликові свідчення:

– Оце прокинувся я нині вдосвіта, бо пес на дворі вив, наче показився. Я вже і так і сяк крутився – та де заснеш під таку музику. То ж вийшов з хати, дай, думаю, накопаю дурнуватого собацюру. А Бурко, як зувидів мене, то завив іще голосніше. А тут і стара Крокусова гукає до мене через паркан:

“Слава Йсу, сусіде! Я вже від третьої ночі тутай тлумлюся, все наслухаю, як ваш Бровко заходиться. Ви іно гляньте, прошу пана, до буди: а як він там писка тримає – чи до землі, а чи до неба? Як до землі, то це на небіжчика.
Невже, думаю, пан Гарбузюк так учера нажльокталися з кумом Мільком, жи копита відкинули? Та де, думаю далі, іще світ не завалився, аби наші морові скнилівські хлопи гикали від горівки. То, мо’, до пожежі? Торік на зимового Павла так само вила кульгава сука паньства Дригалів, а за день їм ціла господарка запалилася”.

– Я, пане комісаре, так роззлостився, жи заміряв порвати дубельтівку і застрелити пса разом із Крокусовою, та спершу вирішив піти собі до вітру.
Вийшов за хату, аж виджу: на старій груші щось висить. Ну, гадаю, ввижатися зачало – не куплятиму більше гари у рудої Стефки. Примружив воко – та нє, таки щось висить. Забіг до хати, хильнув собі “лямпку” для хоробрости, спустив Бровка з ланцюга, і посунули ми через кучугури до старої груші. І бачу, жи то якийсь хлоп не вигадав ніц ліпшого, як почепитися ковніром за гіляччя. А тут і Крокусова собі тупцяє за нами, та як не заверещить: “Йой, люде, та шо ж воно за таке! На сніг пильнуйте, пане Гарбузюче, на сніг!”.

– Глянув я і отерп зі страху: довкола груші і попід парканом, що ним той бідака міг залізти до садку, немає жадних слідів. А сніг не падав уже зо два дні! Ну і що було робити? Побіг по вас.

– А мо’, він там давно уже висів? – поцікавився Мулик. – А ви собі хляли і не завважили.

– Стривайте, – втрутився до розмови Бонцьо, – зараз ми все з’ясуємо, – і став накручувати номер криміналістичного бюра.

– Гальо! – озвався за хвилю поліційний експерт Пфіфер. – Сервус, пане Юзьо! То ви, певно, хтіли б довідатися про того скнилівського небіжчика? Я іно збадав трупа. Хлоп помер від переохолодження десь зо десять годин тому, жадних леґітимацій при ньому немає, і що то за один – невідомо. Виглядає на те, жи не обійшлося без втручання самого Люципера. І як він втрафив на теє дерево? А мо’, той Гарбузюк сам усе підстроїв і крутить нам голову?

– Та нє, тутай маємо дещо інше, – роздумливо протягнув комісар. – Як же він туди втрафив? Справді, як? Ану, зараз я зателефоную до одного закладу і спитаюся, а чи не зникали в них люди. Здається, жи вже знаю, як розв’язати сесю загадку...

Куди зателефонував комісар Бонцьо?

Відповіді наступного четверга

Відповідь на кримінальну загадку “Два фрізієра”, вміщену у”Поступі” від 22 лютого: Бонцьо, як завше, має рацію. Оскільки у Давидові є тільки дві фрізієрні, то перукарі змушені стригтися і голитися одне в одного. Фрізієр-чистьоха погано підстриг фрізієра-нечупару, натомість неохайний фрізієр зробив колезі гарну зачіску.

Л.А.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нові варвари

ПОГЛЯД
·Учителі мають намір звернутися до Європейського суду
·Повінь забирає людські життя
·Кухня за розкладом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Розкол УРП хоче спровокувати влада?
·Обговорювалися проблеми нелегальної міграції
·У Львові сталася серія загадкових убивств
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівщині знижено ліміт споживання електроенергії
·Пологові будинки відключали від тепла
·Данило сидітиме на коні на площі Галицькій

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·"Поступ" придумав план порятунку Президента
·За образу депутата - 100 тисяч гривень
·Квіти та гроші для Юлі

ТЕМА ПОСТУПУ
·Нарешті відкрийте очі
·КОМЕНТАР ПОСТУПУ
·Нові варвари
·Як нищать культуру

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Президенти і розбійники
·У ЄС на два тижні закрито ринки ВРХ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Акустична система для твого РС
·Real Time Strategy для українця
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Помилилися квартирою...
·Депутат прикривав злодіїв
·Труп на дереві

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво - генетичний код Землі. Візія третя
·Ця недосконала, але весела розкіш
·Театральна міні-енциклопедія
·Гармонії поетичні та релігійні

СПОРТ-ПОСТУП
·Шахи напередодні "капітального ремонту"
·Компроміс чи початок великого протистояння?
·Народну команду Росії "поховали" у Лондоні
·ФУТБОЛ
·Через ящур в Ірландії скасували футбольні матчі
·Татаркова нагадала про себе

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Львові виступатиме зірка