BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Депутат прикривав злодіїв

Правоохоронці заарештували розкрадачів нафтопродуктів

НАЙТОМАФІЯ

Зоряна ІЛЕНКО

Усі злочинні угруповання мали чітко налагоджену систему крадіжки пального. Щонайменше десять осіб (це вже встановлено слідством) із Богородчанського району Івано-Франківської області отримували прикриття від народного депутата районної ради. У цю групу входили працівники розподільного пункту Надвірнянського нафтогазовидобувного управління та селянської спілки “Старунька” із села Старуняк.

Група діяла протягом двох останніх років і спеціалізувалася на викраденні нафти із розподільного пункту. Саме сюди нафта перекачується зі свердловин, а потім іде до нафтопереробного заводу.

Як з’ясувалося у ході дослідчої перевірки, четверо операторів та майстер вирішили “посприяти” селянам отримати пальне, так би мовити, напряму – брати його із труби і реалізовувати просто із розподільного пункту. У визначений термін із селянської спілки приїжджав бензовоз, заливав потрібну сировину і без жодних затримок рушав назад у спілку. Тут його споряджали фіктивними документами і відправляли на переробний пункт. А вже звідти забирали пальне.

Тим часом оператори розподільного пункту робили іншу комбінацію. Вони готували акт, в якому чітко вказувалося, що буцімто на якійсь ділянці продуктопроводу стався витік пального. Звичайно, про кількість утраченого пального можна було говорити лише умовно.

Скільки саме пального викрали зловмисники, нині з’ясовує слідство. На сьогодні вже задокументовано понад 100 тонн викраденої нафти. Правоохоронці вирахували практично всіх учасників цієї великої групи. Окрім уже названих осіб, до неї входили голова селянської спілки, заправниця, кілька водіїв. Голову спілки та майстра розподільного пункту заарештовано.

Іншим стійким угрупованням, котре займалося крадіжками пального, за попередньою інформацією, керував економіст із Пасічнянської дільниці Долинського газопереробного заводу. Двоє працівників розподільного пункту, куди сходився газовий конденсат, сприяли групі у відвантаженні газоліну.
Допомагали в “роботі” майстер та підприємець. Група виходила на “роботу” переважно у нічний час, аби уникнути зайвих очей. Підприємець під’їжджав на автомобілі, коли чергували вже знані працівники розподільного пункту. Майстер заливав у ємність газолін і підприємець віз його на автозаправну станцію.
Поступово група дійшла згоди, мовляв, не вартує заливати усі балони повністю, можна їх і розбавляти. Як кажуть у народі, “жадібність фраєра згубила”. Постійні скарги на те, що транспортні засоби, заправлені таким пальним, не завжди заводилися, стали причиною однієї із перевірок. А далі, як закон пише...

Затримали групу під час чергової спроби вивезти крадене з розподільного пункту. Правоохоронці того дня вилучили у ділків понад 10 тонн газоліну. У ході розслідування їм удалося встановити ще три епізоди розкрадань. На сьогодні заарештовано троє зловмисників з групи.

Але і на цьому перелік розкрадачів не закінчується. Ще одна злочинна група діяла також на території Богородчанського району. Правоохоронці схиляються тепер до думки, що її нібито створив голова селянської спілки “Рідна земля” зі села Журахи.

Правда, методи у цієї групи були “витонченіші”, оскільки усі, хто був причетний до справи крадіжки, частково крали пальне з продуктопроводу, що тягнеться із Надвірної до концерну “Оріана”, влаштовуючи хомут і краник. Пальне викачувалося за потреби поступово.

Зважаючи на небезпеку таких методів, злочинцям удалося вмовити працівників одного із розподільних пунктів – майстра К., заправника С., водія Н. та комірника Я. У бензовоз закачували легку нафту. Однак, замість того, щоб доставити її у пункт призначення, водій віз вантаж до селянської спілки. Конденсат здавали на переробку і отримували якісне пальне. Працівники міліції повідомили, що затримали майстра К. Слідство триває.

На жаль, не зважаючи на зусилля працівників міліції з охорони продуктопроводів, по яких переганяються нафтопродукти, кількість крадіжок не лише не зменшується, а навпаки – зростає. Високі ціни на дизельне паливо дозволяють швидко збагатитися, тож охочих поповнити кишені за державний рахунок достатньо. Як показали останні розкриття злочинів, до крадіжок часто причетні не просто якісь дрібні злодюжки, а великі стійкі групи, до складу яких уходять селяни, працівники нафтопереробних і газопереробних заводів. А самі групи частенько працюють під прикриттям високопоставлених осіб...

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нові варвари

ПОГЛЯД
·Учителі мають намір звернутися до Європейського суду
·Повінь забирає людські життя
·Кухня за розкладом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Розкол УРП хоче спровокувати влада?
·Обговорювалися проблеми нелегальної міграції
·У Львові сталася серія загадкових убивств
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівщині знижено ліміт споживання електроенергії
·Пологові будинки відключали від тепла
·Данило сидітиме на коні на площі Галицькій

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·"Поступ" придумав план порятунку Президента
·За образу депутата - 100 тисяч гривень
·Квіти та гроші для Юлі

ТЕМА ПОСТУПУ
·Нарешті відкрийте очі
·КОМЕНТАР ПОСТУПУ
·Нові варвари
·Як нищать культуру

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Президенти і розбійники
·У ЄС на два тижні закрито ринки ВРХ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Акустична система для твого РС
·Real Time Strategy для українця
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Помилилися квартирою...
·Депутат прикривав злодіїв
·Труп на дереві

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво - генетичний код Землі. Візія третя
·Ця недосконала, але весела розкіш
·Театральна міні-енциклопедія
·Гармонії поетичні та релігійні

СПОРТ-ПОСТУП
·Шахи напередодні "капітального ремонту"
·Компроміс чи початок великого протистояння?
·Народну команду Росії "поховали" у Лондоні
·ФУТБОЛ
·Через ящур в Ірландії скасували футбольні матчі
·Татаркова нагадала про себе

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Львові виступатиме зірка