BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Помилилися квартирою...

КРАДІЇ

Зоряна ІЛЕНКО

Випадки, коли “кримінальні елементи” самі приходять до райвідділу міліції, аби віддати в руки правосуддя інших злочинців – нечувана рідкість. Але, виявляється, буває і таке. Подібне сталося нещодавно у Львові.

Один з “ображених”, якого знають як члена одного із злочинних угруповань, завітав до Сихівського відділення міліції і заявив, що пограбували його квартиру. Взяли телевізор, відеоплейєр, значну суму грошей. І ось він сам буцімто “вирахував” тих, хто був у нього вдома, однак не захотів із ними зв’язуватися. Отож, він подав міліціонерам список з іменами злочинців і додав, що все викрадене було збуто на ринку біля торгового центру “Іскра” одному із перекупників.

Проте спіймати квартирного злодія – це ще не вся справа. Інша річ – довести його вину в суді. Тому затримують їх переважно лише “на гарячому”, бо інакше кримінальна справа в суді може просто розсипатися.

У даному випадку візитер конкретно вказував на крадіїв. Якщо перекупник підтвердить інформацію – можна їх затримувати. Ще краще, якщо викрадені речі не встигли реалізувати в магазинах, куди він їх здав. На ринок моментально виїхала оперативна група.

...22-річний Роман за квартирні крадіжки уже відсидів шість років. У місцях не надто віддалених навчився столярного і слюсарного ремесел. Однак коли вийшов із зони, почав шукати тих, хто міг би спільно з ним заробляти шалені суми грошей. Зустрів старого приятеля – 25-річного Олександра. Той теж потребував грошей, до того ж великих, оскільки хлопець “сидів” на наркотиках. Тож ударили по руках і домовилися: Олександр заходитиме до помешкань, а Роман стоятиме на варті, аби хтось не “застукав” їх на такій справі.

Роман мав свою схему обкрадання квартир. Об’єкти вони шукали на околиці мікрорайону, ближче до поля або лісу. На справу йшли тільки ввечері – близько 23 години. У такий час уже було видно, чи є господарі вдома. Звертали увагу на вікна, де не горіло світло. На всякий випадок кидали камінчик у вікно і чекали, чи буде всередині якийсь рух. Через кілька хвилин довго і настирливо дзвонили у двері. Знову чекали хвилин 15-20, вважаючи, що сусіди могли їх побачити і зателефонувати до міліції. Ще годину кружляли навколо будинку, спостерігаючи, чи часом не з’являться господарі. І лише о 1-2 годині ночі починали пограбування. У помешканні були не більше десяти хвилин. Швидко перевертали всі валізи, шукаючи гроші або коштовності. Якщо не було цього, то брали навіть продукти харчування.

Скажімо, за період від 17 липня до
31 серпня вони пограбували близько десяти помешкань у Сихівському і Залізничному районах. Викрадені речі несли на ринок. Перекупники охоче скуповували їх. Ще б пак, адже, до прикладу, майже новенький телевізор “Соні” вони продавали за 100 доларів. А перекупник здав його в магазин за 350 доларів. Телевізор за таку ціну довго на прилавку не лежить.

Одного дня злочинці, обікравши квартиру, по дорозі додому “почистили” ще й симпатичну “Тойоту”. Причому, зробили це настільки кваліфіковано, що власник-поляк ніяк не міг уторопати, як це можливо, адже в машині було встановлено одну з найновіших протиугінних систем. Хлопці прихопили магнітофон “Соні”, компакт-диски, барсетку з грішми, печатку, документи.

Крадії працювали самостійно, без жодних наводок. Саме через це і помилилися у виборі чергової жертви, коли прийшли грабувати хату одного із “братків”.
Круті хлопці, звичайно, не залишають просто так подібні образи. Правда, “розборки” влаштовують переважно власними силами. Однак відомості про те, що Олександр був наркоманом, викликало неприязні відчуття навіть у вправних кримінальних елементів, тому вони і здали крадіїв працівникам міліції.

Правоохоронцям теж пощастило – перекупник не встиг реалізувати увесь товар, взятий на хаті “братка”. Тож хлопців взяли без проблем. Як поінформував начальник міського управління міліції Богдан Шкарада, уже доведено їхню причетність до 5 та
2 квартирних крадіжок, відповідно, на Сихові і в Залізничному районі. З інших епізодів триває слідство.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нові варвари

ПОГЛЯД
·Учителі мають намір звернутися до Європейського суду
·Повінь забирає людські життя
·Кухня за розкладом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Розкол УРП хоче спровокувати влада?
·Обговорювалися проблеми нелегальної міграції
·У Львові сталася серія загадкових убивств
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівщині знижено ліміт споживання електроенергії
·Пологові будинки відключали від тепла
·Данило сидітиме на коні на площі Галицькій

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·"Поступ" придумав план порятунку Президента
·За образу депутата - 100 тисяч гривень
·Квіти та гроші для Юлі

ТЕМА ПОСТУПУ
·Нарешті відкрийте очі
·КОМЕНТАР ПОСТУПУ
·Нові варвари
·Як нищать культуру

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Президенти і розбійники
·У ЄС на два тижні закрито ринки ВРХ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Акустична система для твого РС
·Real Time Strategy для українця
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Помилилися квартирою...
·Депутат прикривав злодіїв
·Труп на дереві

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво - генетичний код Землі. Візія третя
·Ця недосконала, але весела розкіш
·Театральна міні-енциклопедія
·Гармонії поетичні та релігійні

СПОРТ-ПОСТУП
·Шахи напередодні "капітального ремонту"
·Компроміс чи початок великого протистояння?
·Народну команду Росії "поховали" у Лондоні
·ФУТБОЛ
·Через ящур в Ірландії скасували футбольні матчі
·Татаркова нагадала про себе

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Львові виступатиме зірка