BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Real Time Strategy для українця

КОЗАКИ

Юрко БАНЗАЙ

Розробник: CDV Software, GSC Game World, http://www.gsc-game.com/
Видавець: “Русcобит-М”

Що ж воно таке?

На перший погляд, “Козаки” дуже подібні на Age Of Empires. Та не так воно все просто. Хоча машина й пригальмовує при черговій баталії, AOE залишається далеко позаду. І зараз спробую розповісти, чому. Події, в яких бере участь гравець, насправді відбувалися в Європі протягом XVI-XVIII століть. Ось є 16 країн, для яких можемо створювати свою альтернативну історію. Кожна з них має свої особливості, плюси і мінуси. Розробники кажуть, що карти для історичних битв були створені за даними топографічних зйомок. У битвах одночасно можуть брати участь до 8000 (моя машина, напевно, вмерла б раз і назавжди) бойових одиниць. У грі представлено понад 85 воєн та битв зазначеного періоду (чому гру назвали “Козаки”, залишається загадкою. Можливо, щоби зіграти на патріотичних почуттях?).

Як воно є

Маємо аж шість ресурсів: їжа, дерево, камінь, золото, залізо і вугілля. Для золота, заліза та вугілля є родовища, видобувають їх шахтарі у шахтах.
Розробники кажуть, що треба мати трохи ресурсів про запас. Інакше – класично: голод, бунти... Ресурси можна купувати і продавати.

Розвиток

Дерево винаходів гри містить понад 300 вдосконалень. Традиційно вдосконалюються способи добування ресурсів, бойові одиниці, міцність споруд.
Одним із незвичайних винаходів є аеронавтика. Після її відкриття можна створити повітряну кулю і відкрити карту повністю.

Війна

Гравець має у розпорядженні такі сили: піхота, кавалерія, артилерія і військовий флот. У кожної країни є одиниці, які відрізняються лише за виглядом та назвою, але є й унікальні, так би мовити, власні юніти. Бойові одиниці можуть перебувати в таких військових формуваннях: колона, шеренга або каре. Формування мусить мати офіцера і барабанщика. Тоді можливості солдатів у групі зростають. За бажанням через дипломатичний центр можна наймати іноземних воїнів. Є можливість захоплювати незахищених селян противника, артилерію та деякі споруди.

Дозволю собі дати кілька порад стосовно ведення бою. Гра побудована так, що оборона є набагато дешевшою за напад. Кам’яна стіна може бути зруйнована тільки артилерією або гренадерами. Артилерія стріляє тільки прямо. Вона не може стріляти в ціль, розташовану за перешкодою. Такою можливістю володіють лише гаубиці та мортири.

Фізика гри

Досить незле пророблені деякі дрібниці. Наприклад, люди піднімаються вгору повільніше, з висоти вони стріляють далі... В умовах гористої місцевості стрільба з гармати більш ефективна через віддачу, чого немає на рівнині. Артилерійська і вогнепальна зброя мають такі характеристики, як імовірність ураження ворога з одного пострілу і т. д. Туман густішає після проходження людини. На морі – “справжні” хвилі, а від кораблів, що пливуть, розходяться кола.

Технічні особливості

“Козаки” підтримують multiplayer. Причому не тільки через локальну мережу, а й через модем та Інтернет. Одночасно можуть воювати до 8 гравців.

У грі використано спрайтову графіку, яка дозволяє отримувати красиві малюночки з безліччю деталей. Автори стверджують, що загальновизнані недоліки спрайтової графіки (тремтіння при анімації та нереальний ландшафт) вдалося подолати за допомогою нового алгоритму графічного стиснення. Цей алгоритм дозволяє використати безліч заздалегідь продуманих анімованих рухів для кожного персонажа в 64 напрямках (256 напрямків – для кораблів), а тому рухи і повороти виходять м’якими. Елементи фону також анімовані: на спорудах майорять стяги, пшениця хитається під вітром, крила вітряка обертаються, по морській поверхні йдуть хвилі, потоки омивають береги, а бабці біля під’їзду – чиїсь кісточки :о).

Мінімальні вимоги до системи: Pentium 200 MHz (бажано – Р ІІ 233),
32 MB RAM (бажано – 64), 1 MB (4 MB) Video RAM, 200MB HDD, 8x CD-ROM, Sound card, DirectX 6.0.

І все ж на машині з Pentium II 266 MHz і 64 MB “оперативки” іграшка серйозно пригальмовує. Особливо під час баталій. Немає опції, яка повністю відключає звук. А це, до речі, значно полегшувало роботу “компа” в деяких цяцьках.

Додаткову інформацію можна знайти тут:
http://www.cossacks.ru/english/cossacks/index.shtml. Демо-версія лежить (принаймні лежала, коли це число готувалося до друку) тут: ftp://ftp.sunsite.org.uk/Mirrors/ftp.gamesdomain.co.uk/pub/demos/ew_cossacks_demo.exe
Вирок: дуже цікава іграшка. Варто побачити як початківцю, так і “профі”.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нові варвари

ПОГЛЯД
·Учителі мають намір звернутися до Європейського суду
·Повінь забирає людські життя
·Кухня за розкладом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Розкол УРП хоче спровокувати влада?
·Обговорювалися проблеми нелегальної міграції
·У Львові сталася серія загадкових убивств
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівщині знижено ліміт споживання електроенергії
·Пологові будинки відключали від тепла
·Данило сидітиме на коні на площі Галицькій

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·"Поступ" придумав план порятунку Президента
·За образу депутата - 100 тисяч гривень
·Квіти та гроші для Юлі

ТЕМА ПОСТУПУ
·Нарешті відкрийте очі
·КОМЕНТАР ПОСТУПУ
·Нові варвари
·Як нищать культуру

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Президенти і розбійники
·У ЄС на два тижні закрито ринки ВРХ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Акустична система для твого РС
·Real Time Strategy для українця
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Помилилися квартирою...
·Депутат прикривав злодіїв
·Труп на дереві

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво - генетичний код Землі. Візія третя
·Ця недосконала, але весела розкіш
·Театральна міні-енциклопедія
·Гармонії поетичні та релігійні

СПОРТ-ПОСТУП
·Шахи напередодні "капітального ремонту"
·Компроміс чи початок великого протистояння?
·Народну команду Росії "поховали" у Лондоні
·ФУТБОЛ
·Через ящур в Ірландії скасували футбольні матчі
·Татаркова нагадала про себе

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Львові виступатиме зірка