BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Ця недосконала, але весела розкіш

ОПЕРЕТА

Богдана БОДНАР

Глядач тепер “керує” балом, тобто в більшості своїй вистави у театрах ставляться з огляду на глядацький попит. Оперета завжди була фавориткою глядачів. Тож логічно, що Львівська опера, яка відсвяткувала своє сторіччя, взяла до постановки одну з найпопулярніших оперет Ференца Легара “Весела вдова”.

У ній є все: чудово закручена інтрига, кохання, патріотизм, гумор і щасливий оптимістичний фінал. Що ж іще потрібно змученому щоденними клопотами українському громадянинові (виявилося, не лише українському. На прем’єрі було багато глядачів-курортників із Трускавця, які під час антракту не ділилися враженнями про виставу, а дивувалися, що вбиральні-туалети у нас в театрі платні. Так хотілося їх заспокоїти тим, що нас це також дивує, але ніби в Опері не випадало таку дискусію підтримувати).

Якщо врахувати, що “Весела вдова” створена 1905 р., то сподівалося на сецесійне яскраве оформлення, на відбиток того часу в сценографії, тим більше, що дія відбувається у Парижі – місті мрії для багатьох поколінь. Але художники – брати Риндзаки, не відходячи від власних традицій, розписали такі ніжні, майже зефірні декорації – то рожевенькі, то – блакитненькі, якраз відповідно до традиційного обивательського смаку. Сильна половина театру, в більшості своїй, нагадала своїм зовнішнім виглядом, а конкретніше, зачісками або про відсутність коштів у театрі, що абсолютно вірогідно, або про неоперетне бажання розвеселити публіку, вважаючи, що такі перуки є неповторними штрихами до образу того чи іншого героя.

Наші співаки таки намучилися розмовляти мовою, але не варто зараховувати це до вад вистави. Найважливіше, що в опереті є Героїня – Марія Хохлогорська справді зачарувала і вродою, і вмінням триматися, носити костюми. Це справжня героїня оперети, про яку варто мріяти і якою варто захоплюватися. Жаль, що не було для неї гідного героя. Граф Данило у виконанні Віталія Войтка не міг зачарувати Ганну Марії Хохлогорської. Суперництва не сталося. Видавалось, що героїня йде на незрозумілий нам, глядачам, компроміс. Ні голос, ні зовнішній образ героя не викликали захоплення й абсолютно не відповідав амплуа “героя-коханця”. Віталій Войтко є одним із наймолодших солістів Львівської опери. Виникає запитання: чи дирекція не має вибору, запрошуючи співаків, чи ніхто з добрим голосом не бажає працювати у Львові? Сумно, що театр не поповнюється яскравими з широкою голосовою палітрою співаками, як це пасувало би театрові зі 100-річною історією. Але, як казали наші класики, “маємо те, що маємо”. Приємним відкриттям є Андрій Хавунко – чудове звучання голосу та сміливе, пластичне вирішення образу. Його Негос – найяскравіший образ оперети. Навіть не можу пригадати собі оперного виконавця, який, співаючи, ще й устигав виробляти акробатичні трюки. Також надзвичайно пластичною виявилася виконавиця ролі Валенсьєн Оксана Нагай, яка не лише створила яскравий образ своєї героїні і в голосовому, і у пластичному плані, а ще й хвацько витанцьовувала канкан з акторами балету.
Режисер Джузеппе Вішилія за час співпраці з нашим театром зробив, здавалось би, неможливе: він “зрушив” і хор, і солістів опери. Тепер ми маємо приємність споглядати, як органічно в русі поєднуються артисти балету, солісти опери, хористи. Мабуть, немала в цьому заслуга і балетмейстера вистави Сергія Наєнка. Оркестр під батутою диригента-постановника Андрія Юркевича розкошував у музиці Ференца Легара. Оперета – таки розкіш у наш шалений час, незважаючи навіть на своє недосконале втілення.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нові варвари

ПОГЛЯД
·Учителі мають намір звернутися до Європейського суду
·Повінь забирає людські життя
·Кухня за розкладом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Розкол УРП хоче спровокувати влада?
·Обговорювалися проблеми нелегальної міграції
·У Львові сталася серія загадкових убивств
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівщині знижено ліміт споживання електроенергії
·Пологові будинки відключали від тепла
·Данило сидітиме на коні на площі Галицькій

ПОСТУП З КРАЮ
·ПОЛІТЧУТКИ
·"Поступ" придумав план порятунку Президента
·За образу депутата - 100 тисяч гривень
·Квіти та гроші для Юлі

ТЕМА ПОСТУПУ
·Нарешті відкрийте очі
·КОМЕНТАР ПОСТУПУ
·Нові варвари
·Як нищать культуру

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Президенти і розбійники
·У ЄС на два тижні закрито ринки ВРХ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Акустична система для твого РС
·Real Time Strategy для українця
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Помилилися квартирою...
·Депутат прикривав злодіїв
·Труп на дереві

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво - генетичний код Землі. Візія третя
·Ця недосконала, але весела розкіш
·Театральна міні-енциклопедія
·Гармонії поетичні та релігійні

СПОРТ-ПОСТУП
·Шахи напередодні "капітального ремонту"
·Компроміс чи початок великого протистояння?
·Народну команду Росії "поховали" у Лондоні
·ФУТБОЛ
·Через ящур в Ірландії скасували футбольні матчі
·Татаркова нагадала про себе

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Львові виступатиме зірка