BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом

ОБОРУДКА

Альфред НИТКА

Гіганти ринку прохолодних напоїв Coca-Cola і товарів повсякденного вжитку Procter & Gamble оголосили про плани об’єднання своїх підрозділів соків і легких закусок, що, на їх думку, повинно дати гідний конкурентний опір відповідним підрозділам компанії PepsiCo.

Говорять, що у кожному жарті є доля правди. У випадку зі створенням компаніями Cоcа-Cоlа та Procter&Gamble спільного підприємства жарт про спільну рекламну кампанію під гаслом “Allways Coca-Cola” значно випередив наміри обох корпорацій поєднати свою діяльність і проводити спільну рекламу. А все через суперництво з Pepsi...

У спільній заяві керівників компаній говориться, що ціллю СП є досягнення світового лідерства у виробництві нових видів продуктів харчування, дієтичних і вітамінізованих напоїв. Дон Шорт, ветеран Coca-Cola, який пропрацював у компанії 24 роки, стане головним виконавчим директором нового проекту. На 15 заводах спільного підприємства працюватимуть 6 тисяч робітників, сукупна чисельність персоналу складе 15 тисяч чоловік. Спільний проект
об’єднає під одним дахом чіпси Pringles і сік Sunny Delight із напитками Minute Maid, Hi-C, Five-Alive і Fruitopia – загалом 40 марок обох концернів.

Coke успішно реалізує понад 230 інших продуктів у 200 країнах світу, а P&G продає 300 найменувань товарів майже 5 мільярдам споживачів у 140 країнах світу. Перелік видів продукції обох корпорацій перевищує 500 одиниць.
Компанії заявили, що річні прибутки нової компанії, яка поки що не має назви, у перший рік діяльності СП перевищать $4 млрд., і досягнуть 5 млрд. до 2003 року. Експерти Coca-Cola і Procter оцінюють, що економія витрат і нові продукти принесуть додатково $200 мільйонів на рік до 2005 року.
Спільна компанія, пайова участь у якій Cokе і P&G буде рівною – 50 на 50, дозволить Procter & Gamble використовувати гігантську збутову систему Coke (а це 16 мільйонів торгових точок) для успішніших продажів чіпсів Pringles. А це означає, вважають маркетологи, що незабаром у кожному українському продуктовому магазині пляшка коли і пачка чіпсів Pringles лежатимуть поруч. Ймовірно, що всі рекламні акції Coca-Cola поширюватимуться на відповідні товари Procter&Gamble. Тож слоган “Завжди Кока-кола” скоро, очевидно, звучатиме приблизно так: “Кока-кола і Прінглз – навіки разом”, або щось у цьому роді...

Натомість Coca-Cola отримає доступ до наукових досліджень, які проводяться на замовлення P&G. Як, зазначає Ів Бруггіссер, аналітик з Pictet&Cie у Женеві, P&G щороку витрачає на дослідження майже 2 мільярди доларів i отримує по 10 патентів на день.

Однак ідея компаній чомусь не дуже сподобалася інвесторам. Аналітики вважають, що ця спілка побудована на слабкості. У той час, як біржові аналітики відзначають безумовну користь від спільної ініціативи для Procter&Gamble, обсяги продажів якої скоротилися за останні півроку більше, ніж на 10%, їх прогнози стосовно Coca-Cola вже не такі втішні. Орієнтація компанії на виробництво й збут нетрадиційних для неї видів продукції з багатомільйонними витратами, які, як правило, супроводжують нове починання, є, на їхню думку, стратегічною помилкою у боротьбі з конкурентом в особі PepsiCo.

Але нова компанія конкуруватиме в галузях, на яких домінує PepsiCo. Її бренд Frito-Lay контролює половину глобального ринку легких закусок, а апельсиновий сік Tropicana займає близько 35% ринку порівняно з 19% для бренду Коки Minute Maid. Найбільше експерти сумніваються у доцільності приєднання до зростаючого бізнесу напоїв Coke менш популярних торгових марок P&G: напою Sunny Delight і чіпсів Pringles. “Навіщо Coke виходити на ринок чіпсів і конкурувати з Frito-Lay?”, – дивується Емануель Голдман, аналітик галузі прохолодних напоїв з ING Barings. Підрозділ Frito-Lay продукує чіпси Doritos, Ruffles, Fritos, Tostitos і Lay’s. За прогнозами Wall Street Journal, очікується, що цього року темпи зростання прибутків цього підрозділу в Північній Америці становитимуть 5-7%.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нове серце
·Трагічний початок сезону "Формкли-1"

ПОГЛЯД
·Трансплантація дарує шанс на життя
·Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати
·Краєвид на тлі наметів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для боржників опалювальний сезон закінчився
·Вісімнпдцять осіб госпіталізовано після ДТП
·У питтєву воду потрапили нечистоти
·В Олеську стався витік пального
·КІЛЬКА СЛІВ
·У неділю відбувся несанкціонований мітинг
·Підвищуючи тарифи, латають кишені чиновників?
·Освятили хрест на єврейському цвинтарі

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Концепція розвитку Львова переростає у програму
·ЖЕКи вважають ліфти баластом?

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Азаров рветься у прем"єри?
·Закарпаття знову "пливе"
·Квартири конфіскують за борги
·Генпрокуратура займається рекетом?
·Десять років у чеченському полоні

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Підкоп під російське посольство
·За півроку до війни
·Швейцарці не хочуть у ЄС
·Чи зупинить міністр-араб насильство?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скромна велич шахових королів
·Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Фердидурке" з аншлагом
·"Нова" музика у новій акції
·Звук місячного сяйва, схожий на собачу тугу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·Повернення до "У.Б.Н."
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Холіфілд упав під натиском Руїса
·Йожеф Сабо недобачає...
·Чемпіон України "вмер" у Львові
·Великі перегони, великі призи
·"Реал" і "Барселона" залишилися "при своїх"
·Спорт під музику, або Мистецтво за правилами

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Сан-Ремо: мода минула, фестиваль залишився...