BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Микола Азаров рветься у прем"єри?

Голова Державної податкової адміністрації очолив Партію регіонів України

ТЕХНОЛОГІЇ

Дмитро ЯЦЕНКО

На політичній арені України з’явилася ще одна впливова фігура – голова Державної податкової адміністрації (ДПА) Микола Азаров. У суботу він очолив Партію регіонів України (ПРУ) – саме таку назву під час з’їзду отримала Партія регіонального відродження “Трудова солідарність України”. Як відомо, в ПРВ “ТСУ” ще раніше об’єдналися п’ять партій – “Солідарність”, Партія труда, Партія регіонального відродження України, Всеукраїнська партія пенсіонерів та партія “За красиву Україну”.

Суботній з’їзд фактично поставив крапку у суперечках стосовно того, наскільки великі амбіції має головний податківець країни. Миколу Азарова оглядачі вже довгий час розглядають як одного з можливих наступників прем’єра Віктора Ющенка, але лише після його появи на чолі ПРУ можна з упевненістю говорити: Азаров виходить у відкриту політику. Чогось подібного від керівника ДПА чекали вже давно: варто згадати посилену активність Азарова ще минулого року, під час суперечок про ситуацію на енергоринку з тодішнім віце-прем’єром Юлією Тимошенко. Тоді Рада національної безпеки та оборони визнала показники податківців більш правильними, ніж урядові енергетичні розрахунки, незадоволений Віктор Ющенко дуже різко розкритикував дії Азарова, а потім, як завжди, край сварці поклав Президент. Леонід Кучма став на бік ДПА. Однак якщо тоді головний податківець держави лише боляче наступив на п’яти прем’єрові, то теперішнє обрання головою Партії регіонів перетворює Миколу Азарова на ще одного конкурента Ющенка – поряд з уже існуючими віце-спікером і лідером СДПУ(о) Віктором Медведчуком та головою партії “Трудова Україна” Сергієм Тигипком.

Несподіванка полягала в іншому: в тому, що саме Микола Азаров очолив ПРУ, адже серед політиків п’ятірки об’єднаних у цю організацію партій найбільше на лідерство претендували Петро Порошенко, Володимир Рибак та Валентин Ландик – всі співголови ПРВ “ТСУ”. Увесь перебіг з’їзду ПРУ засвідчив, що вихід Азарова “з тіні” не був випадковою подією, а радше спланованою акцією. Це пояснив і сам голова ДПА своєю фразою: “Я порадився з Президентом, і він мені порадив очолити...”.

Та перш ніж відповісти на питання, для чого це потрібно главі держави, варто трохи зупинитися на одному з лідерів ПРУ – Петрові Порошенкові. Протягом року цьому політику вдалося зробити стрімку парламентську кар’єру – організувати депутатську групу “Солідарність”, а згодом й однойменну партію. Оглядачі назвали “шоколадного барона” Порошенка (через вплив на кондитерську індустрію) новим українським олігархом, який вже розвиває бізнес не на обкраданні держави, а на виробництві. Однак нинішня поразка на з’їзді ПРУ (все-таки він не очолив цю партію) свідчить, що Петра Порошенка вчасно помітили і зупинили. До певного часу самостійний Порошенко став лише підставкою для інших. На думку народного депутата Бориса Безпалого, ситуація тепер дуже нагадує події дворічної давності навколо Народно-демократичної партії: її створював Анатолій Матвієнко, а згодом очолив приятель Кучми Валерій Пустовойтенко. Залишається тільки зробити єдино правильний висновок: Леонід Кучма отримав у своє розпорядження ще одну вагому структуру.

Нинішні союзники Президента – парламентські групи і фракції “Відродження регіонів”, СДПУ(о), “Трудова Україна” – вже не виглядають 100% вірними главі держави. Унаслідок політичної кризи і не зовсім упевненого становища Леоніда Кучми ці парламентські об’єднання можуть відправити прем’єра та Президента у відставку, а потім поставити на чолі держави свого політика. Не виключено, що – завдяки контролю над ПРУ – Леонід Кучма намагатиметься зберегти свою владу у давно відомий і приємний для нього спосіб, за принципом “розділяй та владарюй”. ПРУ та її представники у парламенті повинні, отже, конкурувати з “Відродженням регіонів”, СДПУ(о) та “Трудовою Україною”.

Перший пробний бій має відбутися
10 квітня, коли Віктор Ющенко звітуватиме у Верховній Раді. Саме після цього звіту, як прогнозують оглядачі, олігархи спробують відправити його у відставку, обрати свого прем’єра (Медведчука або Тигипка), а потім відправити у відставку Леоніда Кучму. За логікою, Президент мав би або завадити звільненню Ющенка, або мати гарантію, що уряд очолить його людина, наприклад, Микола Азаров. Голова ДПА вже, до речі, зробив перший крок до конкуренції з Медведчуком: якщо лідер СДПУ(о) зараз тисне на Ющенка необхідністю створення коаліційного уряду, то Азаров абсолютно відкидає цю ідею.

Ще один козир Миколи Азарова – це його посада, хоча сам він і заявив, що партійні погляди не вплинуть на його безпосередню роботу в ДПА. Насправді ж новообраний лідер ПРУ залишається силовиком, і в саме такому ракурсі він почав свою політичну “розкрутку”. Напередодні з’їзду Микола Азаров зробив маленьку сенсацію, заявивши, що неодноразово заявляв про численні порушення колишнього керівництва “Нафтогазу України”. Щоб не було сумнівів, нагадаємо, що цю компанію очолював Ігор Бакай, нині нардеп групи “Відродження регіонів”. Минулого літа Бакай обіцяв привести у “Реформи-Конгрес” 10-15 депутатів, тож не виключено, що він щось подібне зробить тепер, тільки вже не для фракції Пинзеника: може, тоді про справи “Нафтогазу” і забудуть.

Ставка Леоніда Кучми на Миколу Азарова – це також ставка на силові методи впливу. Випадково чи ні, минулого тижня президент організації Freedom House Адріан Каратницький заявив: “Азаров, якщо він залишиться на посту після цієї кризи, становитиме собою головну загрозу демократичному майбутньому України”...

Однак, коли Кучма “здав” голову СБУ Леоніда Деркача та, можливо, готовий до “здачі” Генпрокурора Михайла Потебенька та, що не виключено, керівника МВС Юрія Кравченка, Микола Азаров – єдиний силовик, який практично не постраждав внаслідок “касетних скандалів”. І хоча на плівках майора Мельниченка є і запис, схожий на голос голови ДПА, опозиція наразі не вимагала його відставки.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нове серце
·Трагічний початок сезону "Формкли-1"

ПОГЛЯД
·Трансплантація дарує шанс на життя
·Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати
·Краєвид на тлі наметів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для боржників опалювальний сезон закінчився
·Вісімнпдцять осіб госпіталізовано після ДТП
·У питтєву воду потрапили нечистоти
·В Олеську стався витік пального
·КІЛЬКА СЛІВ
·У неділю відбувся несанкціонований мітинг
·Підвищуючи тарифи, латають кишені чиновників?
·Освятили хрест на єврейському цвинтарі

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Концепція розвитку Львова переростає у програму
·ЖЕКи вважають ліфти баластом?

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Азаров рветься у прем"єри?
·Закарпаття знову "пливе"
·Квартири конфіскують за борги
·Генпрокуратура займається рекетом?
·Десять років у чеченському полоні

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Підкоп під російське посольство
·За півроку до війни
·Швейцарці не хочуть у ЄС
·Чи зупинить міністр-араб насильство?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скромна велич шахових королів
·Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Фердидурке" з аншлагом
·"Нова" музика у новій акції
·Звук місячного сяйва, схожий на собачу тугу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·Повернення до "У.Б.Н."
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Холіфілд упав під натиском Руїса
·Йожеф Сабо недобачає...
·Чемпіон України "вмер" у Львові
·Великі перегони, великі призи
·"Реал" і "Барселона" залишилися "при своїх"
·Спорт під музику, або Мистецтво за правилами

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Сан-Ремо: мода минула, фестиваль залишився...