BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

ЖЕКи вважають ліфти баластом?

Комунальні підприємства, які займаються обслуговуванням ліфтів, відмовляються брати їх на свій баланс

ГОСПОДАРКА

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

Представники організацій, що обслуговують ліфти, навідріз відмовилися виконувати наказ департаменту житлового господарства №53-В від 7.12.2000 року “Про передачу ліфтового обладнання спеціалізованим організаціям, які обслуговують ліфти”.

Як розповів директор департаменту житлового господарства Мирослав Сеник, приводом для видачі наказу стало збільшення кількості крадіжок у ліфтовому господарстві. Масові крадіжки останнім часом зафіксовані у Галицькому та Шевченківському районах.

“Значна частина ліфтів стоїть через крадіжки, але доступ до машинного відділення, фактично, мають лише ліфтові спеціалізовані господарства, а не ЖЕКи, – говорить він. – І хоча ліфти перебувають на балансі ЖЕКів, їх експлуатацію здійснюють спеціалізовані організації. Перед передачею майна новому власникові міські ЖЕКи мають виконати всі вимоги ліфтярів – установити такі двері, решітки та замки, що забезпечать нормальне зберігання апаратури”.

Проте це не єдина проблема в житті ліфтів. Довгий час між “Міськліфтом”, “Львівліфтом” та ЖЕКами існують проблеми розрахунків. “Рівень проплати дуже низький, а особливо цього року, – розповідає Мирослав Сеник. – Першою чергою це пов’язано з тим, що до цього часу ще не введені нові тарифи на квартплату, в яких плата за ліфт чітко визначена. І основне – нам цього року ще ні копійки субсидій і пільг не повертали. Тому насамперед ми не забезпечені дохідною базою. На сьогодні субсидія є складовою квартплати, а у Львові 60% мешканців охоплені системою субсидій. Держава за них просто не повертає грошей”.

Директор КМП “Міськліфт” Микола Вінявський проти передачі ліфтів на баланс спеціалізованих організацій, оскільки вважає це порушенням чинного законодавства. “Це чергова спроба врятувати ЖЕКи,” – говорить він. На думку Миколи Вінявського, департамент житлового господарства, видаючи таке розпорядження, мав за мету всі крадіжки в ліфтовому господарстві списати на обслуговувальні організації. А крадіжок справді досить багато. Так, на 2 березня з 500 ліфтів, які обслуговує “Міськліфт”, простоювали 33. З них через крадіжки – 10. А оскільки деталі коштують дуже дорого, найчастіше ліфти після крадіжок простоюють роками. Наприклад, блок управління УПЛ коштує понад 2 тисячі гривень. Мисливці за металом полюбляють також поцупити гальмівну котушку, яка має 5 кілограмів міді. А придбання цієї котушки коштує близько 200 гривень.

Тому, як тільки дирекцію “Міськліфту” повідомили про підписання цього наказу, вони відразу листовно звернулися в різні інстанції, які підтвердили б неправочинність згаданого розпорядження.

30 січня територіальне відділення держнаглядохоронпраці по Львівській області у відповіді на лист директора МКП “Міськліфт” зазначили, що “передавати машинні приміщення ліфтів на баланс організацій, які ці ліфти обслуговують, не можна. Машинне приміщення ліфта є складовою частиною будинку, який перебуває на балансі житлово-експлуатаційних контор, кооперативів та інших підприємств, і передавати ці приміщення на баланс організацій, які обслуговують ліфти, неприпустимо, тому що це буде порушенням діючого законодавства в даних питаннях”.

А вже 9 лютого цього року Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету у Львівській області офіційно надіслало міському голові рекомендації щодо ринку ремонту та обслуговування ліфтів, а саме – “скасувати наказ Департаменту житлового господарства Львівської міської ради про передачу ліфтового обладнання на зберігання спеціалізованим організаціям”. Антимонопольний комітет також уважає на часі перехід “Міськліфту” з комунальної у приватну власність.

Цю думку підтримує і директор цього підприємства. Адже “Міськліфт” почав працювати лише з початку 1998 року, а станом на 1 березня 2001 року заборгованість ЖЕКів перед організацією становить 307,3 тисячі гривень, себто майже восьмимісячну платню її персоналу. Проте реально заборгованість по зарплатні є лише 5 місяців, адже “засобом для виживання” є монтаж ліфтів у новобудовах.

Ситуація, що склалася у ліфтовому господарстві, насправді критична. А тому вже тепер МКП “Міськліфт” офіційно попередило ЖЕКи про те, що в разі непогашення заборгованості організація змушена буде звернутися до арбітражного суду.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нове серце
·Трагічний початок сезону "Формкли-1"

ПОГЛЯД
·Трансплантація дарує шанс на життя
·Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати
·Краєвид на тлі наметів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для боржників опалювальний сезон закінчився
·Вісімнпдцять осіб госпіталізовано після ДТП
·У питтєву воду потрапили нечистоти
·В Олеську стався витік пального
·КІЛЬКА СЛІВ
·У неділю відбувся несанкціонований мітинг
·Підвищуючи тарифи, латають кишені чиновників?
·Освятили хрест на єврейському цвинтарі

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Концепція розвитку Львова переростає у програму
·ЖЕКи вважають ліфти баластом?

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Азаров рветься у прем"єри?
·Закарпаття знову "пливе"
·Квартири конфіскують за борги
·Генпрокуратура займається рекетом?
·Десять років у чеченському полоні

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Підкоп під російське посольство
·За півроку до війни
·Швейцарці не хочуть у ЄС
·Чи зупинить міністр-араб насильство?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скромна велич шахових королів
·Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Фердидурке" з аншлагом
·"Нова" музика у новій акції
·Звук місячного сяйва, схожий на собачу тугу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·Повернення до "У.Б.Н."
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Холіфілд упав під натиском Руїса
·Йожеф Сабо недобачає...
·Чемпіон України "вмер" у Львові
·Великі перегони, великі призи
·"Реал" і "Барселона" залишилися "при своїх"
·Спорт під музику, або Мистецтво за правилами

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Сан-Ремо: мода минула, фестиваль залишився...