BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

АРХІВАРІУС

1921
GAZETA LWOWSKA
До уваги Дирекції поліції!
Забавкові підприємці в гонитві за якомога більшою сумою грошей намагаються, влаштовуючи видовище, стягнути до нього максимум глядачів. Діється все це в остатніх часах регулярно і з цілковитим нехтуванням безпеки публічности, і також без протесту з боку міських влад.
До прикладу, ті практики мають стале місце у ґімнастичній залі “Сокола-Матері”, призначеній, відповідно, на цілі ґімнастичні, котра не відповідає найпримітивнішим вимогам безпеки при великій кількости осіб. Залу ту, однак, стало винаймають для проведення тлумних видовищ.
Так, на виставу знаного коміка Покуся було втиснуто понад тисячі осібників, які були заповнили увесь тісний простір усередині.
У разі пожежі чи тільки фальшивого алярму при одному вході-виході тільки кільканадцять осіб мали шанс до порятунку, а решта мусила би впасти офірою злочинної легковажности аранжувальників видовища і служб безпеки.
Звертаємо увагу Львівської Дирекції поліції на сю та інші подібні лапавки на людські життя в інтересі запобігання можливої катастрофи.
Що то має значити?
При вулиці Фредра, 2 міститься Уряд будівництва військового. Головує тут військовий інженер пан Бізанц. Урядник той дивно витлумачує свою посаду, вважаючи, що є паном цілої камениці і що має право обмежувати рух цивільних мешканців того дому. Оце учора від години 4 пополудні не можна було нікому ні зайти ані вийти з камениці – ні сталим мешканцям, ні їхнім гостям, ані навіть лікареві.
До брами було приставлено двох жовнірів із карабінами, котрі жадали від мешканців перепустки до власної домівки, отримати котру можна було лише в бюрі, до котрого (sic!) без перепустки втрапити також не можна.
Булисьмо свідками, як ті жовніри у брутальний спосіб викинули особу, котра намагалася з ними порозумітися і замкнули браму на ключ. А чи відають про теє влади військові? І в чому полягає привід того свавілля, котре псує життя чесних обивателів?
1931
WIEK NOWY
Грали собі в “наші-ваші”...
Не кожен дозволить собі стати членом товариського клубу і у вільні від праці хвилини грати законно у брідж а чи покер. Той, кому не стає на це квоти, впадає до шинку чи кав’яреньки, сідає до столика і грає у що заманеться: у “дирдималку”, “наші-ваші” чи інші, не менш “шляхетні”, але недозволені азарти.
Слідчому відділу здавна було відомо, що азарт на широку ногу управляється у кав’ярні “Полонія” при вулиці Леґіонів. Властитель тільки з того і тримає свій заклад. Функціонери Слідчого відділу заявилися вчора у слушний момент до “Полонії”, аби прихопити “шляхетне” товариство, та працівник кав’ярні, пан Якуб Шеґрер, став при вході та гукнув: “Хіба через мій труп!” За героїчний, але передбачений карним кодексом спротив діям охоронців порядку мужній Шеґрер поїхав до арешту.
Сенсаційне самогубство
Кіоск інваліда Рабія обіч “Віденської кав’ярні” на Гетьманських Валах знаний був у широких колах завсідників кав’ярні, бо тут можна було завше взяти позички під добрий процент. Нині, коли гості “Віденської” побачили на кіоску жалобну картку Анни Рабійової, молодої кобіти, що лічила від сили 28-му весну життя, то не повірили власним очам. Адже ще вчора зустрічала вона татусевих клієнтів з посміхом на вустах. Вночі пані Анна відібрала собі життя, ликнувши велику дозу стріхніни. Влади ще не довідалися про причини самогубтва. Та вочевидь вона вчинила це не через фінансовий клопіт.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нове серце
·Трагічний початок сезону "Формкли-1"

ПОГЛЯД
·Трансплантація дарує шанс на життя
·Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати
·Краєвид на тлі наметів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для боржників опалювальний сезон закінчився
·Вісімнпдцять осіб госпіталізовано після ДТП
·У питтєву воду потрапили нечистоти
·В Олеську стався витік пального
·КІЛЬКА СЛІВ
·У неділю відбувся несанкціонований мітинг
·Підвищуючи тарифи, латають кишені чиновників?
·Освятили хрест на єврейському цвинтарі

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Концепція розвитку Львова переростає у програму
·ЖЕКи вважають ліфти баластом?

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Азаров рветься у прем"єри?
·Закарпаття знову "пливе"
·Квартири конфіскують за борги
·Генпрокуратура займається рекетом?
·Десять років у чеченському полоні

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Підкоп під російське посольство
·За півроку до війни
·Швейцарці не хочуть у ЄС
·Чи зупинить міністр-араб насильство?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скромна велич шахових королів
·Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Фердидурке" з аншлагом
·"Нова" музика у новій акції
·Звук місячного сяйва, схожий на собачу тугу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·Повернення до "У.Б.Н."
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Холіфілд упав під натиском Руїса
·Йожеф Сабо недобачає...
·Чемпіон України "вмер" у Львові
·Великі перегони, великі призи
·"Реал" і "Барселона" залишилися "при своїх"
·Спорт під музику, або Мистецтво за правилами

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Сан-Ремо: мода минула, фестиваль залишився...