BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати

Водночас, він вірить у перемогу опозиції

КРИЗА

Тетяна НАГОРНА

“Тиск на парламент з-поза стін Верховної Ради впливає на поведінку депутатів. Я переконаний, що за певних обставин депутати прийматимуть потрібні рішення”, – заявив один із лідерів Форуму національного порятунку, голова УКРП Степан Хмара під час круглого столу, який організував учора центр політичного прогнозування газети “Високий замок”.

Ця заява опозиційного політика була пов’язана із задекларованим нещодавно наміром його партії відкликати Віктора Медведчука з посади віце-спікера парламенту і взагалі позбавити його депутатського мандату. Незважаючи на очевидну нереальність здійснення задуманого, Степан Ількович висловився так: “Якщо задатися ціллю, то можна зробити будь-що. Віктор Медведчук є одним із найнебезпечніших кримінальних політиків – у найближчому майбутньому він сподівається посісти місце прем’єр-міністра, а згодом і Президента України. Якщо це станеться, то Україна вже ніколи не підніметься на ноги”.

Трохи згодом Степан Хмара визнав, що заява УКРП про намір позбавити Медведчука депутатства не є планом дії – це радше спроба чинити психологічний тиск на олігарха. Зі свого боку, дозволимо собі засумніватися, що речі такого ґатунку можуть вибити ґрунт з-під ніг упевненого в собі і аж надто амбітного політика. Натомість про психологічний стан одного зі своїх колег по опозиції – заарештованого екс-віце-прем’єра Юлії Тимошенко Степан Хмара непокоїться не на жарт. “Я добре знаю цю систему і знаю, на що вона здатна. Ці люди люто ненавидять і ще більше бояться Юлію Тимошенко, тож можуть зробити її якщо не мертвою, то такою, якою вона вже не буде здатною до дій. Найстрашніше те, щоби таке зробити, зараз існує купа засобів”, – говорить Хмара, який, як уже відомо, свого часу сидів у тій самій камері Лук’янівського СІЗО, у якій тепер перебуває Юлія Тимошенко. Він каже, що камера ця є дуже добре технічно обладнана для того, аби можна було бачити і чути кожен подих заарештованого. Окрім того, Хмара припускає чи то пак, стверджує, що сусідка пані Юлії по камері є підставною особою (на тамтешній мові це зведься “насєдка”), яка стежить за психологічним станом Тимошенко, вивчає, як та реагує на ті чи інші заходи, які застосовуються до неї.

“Таких заходів може бути безліч. Юлії можуть щось постійно підливати у їжу, поступово отруюючи організм, можуть створювати певне енергетичне поле. Зрештою, жінка, яка перебуває поруч Юлії, може просто довго і монотонно, припустимо, стукати по чомусь... Усі ці речі здатні пригнічувати волю людини”, – каже Степан Ількович.

Що ж стосується опозиції загалом, то Степан Хмара навіть не хоче говорити про ймовірність її поразки і так само, як Тарас Стецьків, відкидає можливість переговорів із владою. “Переговори з Кучмою можуть бути виключно на предмет його відставки”, – заявляє він, упевнений у тому, що влада не зможе ігнорувати опозицію, коли її підтримають широкі маси населення. Шкода, але при цьому важко зрозуміти, на яку верству має намір опертися опозиція. Зі слів Хмари випливає, що на всі, окрім інтелігенції, яка на даний час є надміру пасивною. Найважливішим на даному етапі завданням для опозиції він бачить “ходіння в народ”, себто проведення активної агітаційної роботи у трудових колективах, серед студентів, підприємців тощо.

“Коли на вулиці вийдуть сотні тисяч людей, то й решта зможе подолати свій страх перед владою. Люди і тепер бачать, що коїться в країні, але бояться відкрито виступити зі своєю позицією”, – каже Степан Хмара. Громадську думку, на його переконання, слід конче підняти до того дня, коли слухатиметься звіт Ющенка у парламенті. “Коли ми виведемо під стіни Верховної Ради тисячі людей, депутатам буде важче голосувати за відставку Ющенка. Однак для того, щоби зберегти за Віктором Андрійовичем посаду прем’єра (а це слід зробити обов’язково), треба провести серйозну роботу і серед самих депутатів. Бо відставка Ющенка зараз обернеться для нас кінцем України”, – підсумовує він.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нове серце
·Трагічний початок сезону "Формкли-1"

ПОГЛЯД
·Трансплантація дарує шанс на життя
·Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати
·Краєвид на тлі наметів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для боржників опалювальний сезон закінчився
·Вісімнпдцять осіб госпіталізовано після ДТП
·У питтєву воду потрапили нечистоти
·В Олеську стався витік пального
·КІЛЬКА СЛІВ
·У неділю відбувся несанкціонований мітинг
·Підвищуючи тарифи, латають кишені чиновників?
·Освятили хрест на єврейському цвинтарі

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Концепція розвитку Львова переростає у програму
·ЖЕКи вважають ліфти баластом?

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Азаров рветься у прем"єри?
·Закарпаття знову "пливе"
·Квартири конфіскують за борги
·Генпрокуратура займається рекетом?
·Десять років у чеченському полоні

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Підкоп під російське посольство
·За півроку до війни
·Швейцарці не хочуть у ЄС
·Чи зупинить міністр-араб насильство?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скромна велич шахових королів
·Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Фердидурке" з аншлагом
·"Нова" музика у новій акції
·Звук місячного сяйва, схожий на собачу тугу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·Повернення до "У.Б.Н."
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Холіфілд упав під натиском Руїса
·Йожеф Сабо недобачає...
·Чемпіон України "вмер" у Львові
·Великі перегони, великі призи
·"Реал" і "Барселона" залишилися "при своїх"
·Спорт під музику, або Мистецтво за правилами

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Сан-Ремо: мода минула, фестиваль залишився...