BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Нове серце

Уперше в Україні вітчизняні медики провели операцію з трансплантації серця, яка за кордоном коштує близько 100 000 USD . Мешканець Рівного Микола Іщук отримав нове серце безкоштовно

МЕДИЦИНА

Ольга ЯЦЕНКО

Уперше в Україні минулої п’ятниці в Інституті хірургії й трансплантології Академії медичних наук України була проведена унікальна операція з пересадки серця. Орган узяли зі згоди родичів в 35-річного донора, який загинув, і пересадили 36-річному Миколі Іщукові з Рівненської області. Стан хворого задовільний.

Виконував операцію завідувач відділом кардіохірургії й трансплантації серця Борис Тодуров. За його словами, операційна бригада складалася з п’яти хірургів, двох анестезіологів, лікаря-перфузіолога, групи лаборантів та операційних сестер. Хоча операція, яка тривала майже чотири години (ще годину часу витратили на те, аби забрати серце в донора), пройшла успішно, тепер у хворого попереду ще важкий період адаптації. Стан здоров’я Миколи Іщука тепер доведеться контролювати за допомогою спеціальних препаратів, які допомагають пересадженому органові “прижитися” в чужому організмі. Прооперований перебуває зараз в реанімації, а його нове серце намагається подолати імунний бар’єр.

“Поступ” попросив прокоментувати цей прецедент в українській медичній практиці серцево-судинного хірурга Львівської обласної клінічної лікарні, президента доброчинного фонду “Коронари” Олександра Лемішка, й пояснити, чому трансплантація серця в Україні розвивається настільки повільно. “Пересадка серця є нині вершиною кардіохірургії й трансплантології, і тут головне полягає не в технічному моменті, бо пересадити серце від донора до реципієнта не є проблемою, – вважає Олександр Лемішко. – У Львові вже є бригада кардіохурургів, яка проходила стажування з кардіохірургії в одному з провідних центрів трансплантології в місті Забже (Польща). Наші спеціалісти асистували під час проведення цих операцій. Технічно ця операція нескладна, основна проблема полягає в її організації. Для того, щоби забезпечити якісний відбір органу і його збереження до моменту пересадки, а потім вихід пацієнта після операції, потрібно докласти значних зусиль, і це вимагає добре продуманих організаційних моментів”.

Йдеться, зокрема, про кваліфіковану бригаду, яка зможе забрати необхідний орган, – тобто вона мусить цілодобово чергувати. За словами Олександра Лемішка, обов’язково має бути авіатранспорт (гелікоптер або літак), оскільки ці операції не є плановими, а ургентними (нагальними), а тому вони повинні відбуватися протягом чотирьох годин після констатації смерті донора. Також суттєвою є й вартість післяопераційного догляду. Це, як стверджує пан Лемішко, надзвичайно дорога річ. Перший рік лікування таких пацієнтів – запобігання реакції відторгнення прищепленого серця – за оцінками фахівців-кардіологів, коштує тисячі доларів.

Багатьох цікавить, скільки ж коштувала операція, проведена київськими фахівцями. Борис Тодуров говорить, що Інститут хірургії і трансплантології АМН України виконав її безплатно, але для особливо допитливих назвав орієнтовну ціну виконання такої ж операції за кордоном – близько 100 тисяч американських доларів.

Але навіть враховуючи цілу низку проблем, які існують у галузі кардіохірургії й трансплантології, львівські фахівці теж можуть робити пересадку серця. “Технічно львівська бригада готова проводити таку операцію. Інша справа, що організаційно це надзвичайно важко, а тому без державної програми неможливо”, – вважає Олександр Лемішко.

Коментарі – стор. 2

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нове серце
·Трагічний початок сезону "Формкли-1"

ПОГЛЯД
·Трансплантація дарує шанс на життя
·Степан Хмара боїться, що Юлію Тимошенко можуть зламати
·Краєвид на тлі наметів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для боржників опалювальний сезон закінчився
·Вісімнпдцять осіб госпіталізовано після ДТП
·У питтєву воду потрапили нечистоти
·В Олеську стався витік пального
·КІЛЬКА СЛІВ
·У неділю відбувся несанкціонований мітинг
·Підвищуючи тарифи, латають кишені чиновників?
·Освятили хрест на єврейському цвинтарі

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Концепція розвитку Львова переростає у програму
·ЖЕКи вважають ліфти баластом?

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Азаров рветься у прем"єри?
·Закарпаття знову "пливе"
·Квартири конфіскують за борги
·Генпрокуратура займається рекетом?
·Десять років у чеченському полоні

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Підкоп під російське посольство
·За півроку до війни
·Швейцарці не хочуть у ЄС
·Чи зупинить міністр-араб насильство?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скромна велич шахових королів
·Coca-Cola i Procter&Gamble нарешті разом
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Фердидурке" з аншлагом
·"Нова" музика у новій акції
·Звук місячного сяйва, схожий на собачу тугу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·Повернення до "У.Б.Н."
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Холіфілд упав під натиском Руїса
·Йожеф Сабо недобачає...
·Чемпіон України "вмер" у Львові
·Великі перегони, великі призи
·"Реал" і "Барселона" залишилися "при своїх"
·Спорт під музику, або Мистецтво за правилами

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Сан-Ремо: мода минула, фестиваль залишився...