Північна Корея - ворог Інтернету
РЕГРЕС
Орест МАЗУРОК
Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” оголосила цього тижня найбільших ворогів глобальної комп’ютерної мережі. Найрадикальнішими ворогами Інтернету було названо Північну Корею, Саудівську Аравію та Китай.
У доповіді розглядалася ситуація із всесвітньою комп’ютерною мережею у 60 країнах світу. “Найавторитарніші режими з неймовірною енергією забороняють, спостерігають та намагаються впливати на Інтернет у своїх країнах”, – ідеться у доповіді. В той самий час у західних демократичних державах також існує страх втратити контроль над мережею. У результаті цього постійно виникають спроби ухвалення певних нормативних та законодавчих актів, котрі регулювали б існування Інтернету. На думку “Репортерів без кордонів”, будь-які закони у цьому полі не мають сенсу. Інтернет – ідеальна зброя для боротьби із цензурою, котру “Репортери” ведуть уже протягом 15 років.
Найбільшим ворогом глобальної мережі визнано Північну Корею, де Інтернету “просто не існує”. Проте це не заважає офіційному Пхеньяну мати кілька пропагандистських сайтів, чиї сервери розташовано у Японії.
У Саудівській Аравії глобальна мережа стала офіційно дозволеною лише півтора роки тому. Досі там використовується система фільтрації та заборона на відвідування певних веб-адрес.
А в Китаї уже сформовано цілі служби у боротьбі із “порушниками спокою” в Інтернеті: пройшли відповідну підготовку спецпідрозділи поліції, здійснюється постійний контроль за провайдерами, власниками серверів тощо.
У доповіді “Репортерів без кордонів” також висловлюється занепокоєння у зв’язку із спробами урядів Франції, Німеччини та США під тиском судів та ультраконсервативних сил ухвалити законодавство, що завдавало б шкоди свободі слова в інтернеті.
|