BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Лікар колекціонував... внутрішні органи

ДИВАЦТВА

Остап КАРАСЬ

Як свідчить світова практика, серед патологоанатомів, частина роботи яких полягає у визначенні причини смерті людей, часто трапляються “небайдужі” до мертвих тіл. Але мова йде не про некрофілів. А, скажімо, про показову і скандальну справу професора Діка Вельзена – патологоанатома, що працював із 1988 до 1999 року в лікарні імені Алдера Хея, що в Ліверпулі. Його обвинувачують у незаконному вилученні під час розтинів внутрішніх органів дітей. Судовий розгляд справи між батьками мертвих дітей і медиком, за якого “віддувається” адміністрація лікарні, триває вже другий рік, і, схоже, розв’язка настане ще не скоро.

Скандал почався в жовтні минулого року. На той час Вельзен уже сім років працював у дитячій лікарні завідуючим відділення патології плоду й новонароджених. У результаті перевірки, проведеної в клініці, було виявлено понад дві з половиною тисячі дитячих сердець, а також більш ніж вісім сотень інших органів – печінки, легені, нирки. Усі вони зберігалися в сховищах клініки.

На перший погляд, нічого протизаконного в цьому немає: адже професія патологоанатома дає право на видалення органу і проведення розтину для встановлення причини смерті, а також з дослідницькою метою. Проте для розтину і, тим більше, для видалення органу у Великобританії потрібна згода родичів або постанова судового слідчого.

За висновком комісії, що проводила перевірку, згоди на видалення органів патологоанатомові ніхто не давав. Сам він наполягає на тому, що одержував дозвіл від батьків на долучення чергового експоната до своєї дивної колекції.
За його словами, він хотів почекати “кращих часів”, аби провести більш точну діагностику причин смерті, бо, мовляв, у той час в лікарні для цього не було відповідних засобів. Попри це, деякі батьки схильні думати, що лікар продавав тканини й органи дітей як донорські.

Більше того, рік тому одна сімейна пара випадково дізналася, що під час розтину з тіла їхньої дитини цей патологоанатом видалив мозок, легені, печінку і серце. Стурбовані батьки вирішили перепоховати органи і зажадали їх повернути. Проте у великій колекції цьих “експонатів” не знайшлося: можливо, їх просто викинули, загубили, а можливо, патологоанатом виміняв їх на більш цікавий експонат в іншого колекціонера.

Нещодавно історія знову отримала розвиток. Поліція Канади, де Вельзен жив протягом деякого часу, наказала заарештувати лікаря. Це пов’язано з тим, що в його будинку в Канаді також було знайдено коробки з внутрішніми органами.
Більшість із них, щоправда, були тваринного походження (органи свиней), але, як підтверджують експерти, в одній із коробок знайдено органи однієї дитини або двох новонароджених дітей. На превеликий жаль, колекціонер зараз мешкає в Голландії, тож проблему його видачі ще доведеться розв’язувати.

Якщо вину Вельзена буде доведено, то він має всі шанси на те, аби провести
5 років у в’язниці. А наразі доктор успішно продовжує практикувати у лікарні в Голландії, де, як і колись, провадить розтини. І цей факт змушує деяких батьків боятися за цілісність тіл їх мертвих дітей, внутрішні органи яких можуть зайняти гідне місце в жахливій колекції цього патологоанатома.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Вони обирають нову владу

ПОГЛЯД
·"Україна без Кучми!" обіцяє перекрити основні дороги у Львові
·У прогресуючій русифікації нашого міста винні міліціонери
·Про правду і свободу слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські освітяни знову експериментуватимуть
·Карпати потребують міждержавного захисту
·Мистецтво дозволяє зцілювати недуги
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Львів-ТБ" у пошуках нового директора та грошей
·Осередок Всенародного руху опинився на вулиці

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Степан Сенчук: Я сьогодні вірю Президентові!

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко скоро вб"ють?
·США незадоволені розгромом наметів
·Опозиція з Шевченком - проти Кучми
·КОМЕНТАРІ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби воюють з пам"ятниками на танках
·Михайлові Горбачову - 70!
·Україна захищатиме Хусейна
·Невинність за 300 тисяч марок

КРУГЛИЙ СТІЛ
·Тадеуш Івінський: Візи для українців повинні бути дешеві й багаторазові

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Лікар колекціонував... внутрішні органи
·Школа - кузня кривих хребтів?
·Як побороти депресію

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рослини створюють музику
·Миша із мозком людини?
·На Червоній планеті таки існувало життя!
·Комп"ютери заговорять...
·Північна Корея - ворог Інтернету
·NASA підрізали крила

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джерелом натхнення для сонетів Шекспіра виявилася марихуана
·Гаррі Поттера заборонять?
·Злодії викрали Самсона
·Помер останній "магічний реаліст"
·Велика китайська стіна стала довшою

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінів можуть позбавити всіх нагород
·"Срібні стріли" в гонитві за "червоним бароном"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Король Данило на поштовій марці