BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Опозиція з Шевченком - проти Кучми

Форум національного порятунку збирається перешкодити традиційному покладанню представниками влади квітів до пам"ятників Т.Шевченкові

9 БЕРЕЗНЯ

Ольга ЯЦЕНКО

Після того, як наметове містечко було знесено, учасники Форуму національного порятунку та акції “Україна без Кучми” заявили, що не поновлюватимуть його, натомість вони повідомили, що вже розроблено нові плани подальшої діяльності. Черговий захід відбудеться 9 березня під гаслом “Шевченко з нами проти Кучми”.

“Ми маємо не допустити владу разом із Президентом до покладання квітів біля пам’ятника Шевченка у столиці, а також головами держадміністрацій – у всіх обласних центрах, – повідомив “Поступ” Олександр Божко, відповідальний секретар громадянського комітету захисту Конституції “За Україну без Кучми”. – Якщо покладання квітів вдасться завдяки силовим методам, то після цього ми обмиємо пам’ятники Кобзареві водою й освятимо, аби ніколи більше не було цієї нечисті”. Далі організатори планують провести мітинг, сценарій якого побудований на віршах і думках Шевченка та виступах політиків.

Схоже, що після того, як було знесено наметове містечко, опозиція не вважає себе стороною, яка програла. За словами прес-секретаря Форуму національного порятунку (ФНП) Олександра Кривенка, насправді влада дуже допомогла опозиції, оскільки вже кілька останніх тижнів члени ФНП думали, що робити з наметовим містечком. І тут, за його словами, влада просто розв’язала цю проблему і в такий спосіб ще й черговий раз продемонструвала своє справжнє обличчя. Тепер же ФНП уникатиме масових акцій і збирається проводити агітаційну роботу серед населення, а також створювати так звані комітети опору. Олександр Кривенко уникав у розмові з кореспондентом “Поступу” слів “страйккоми” і “страйк”, але повідомив, що вже два тижні тривають переговори з профспілковими комітетами різних галузей і члени ФНП сподіваються на успіх.

Прогноз аналітиків щодо громадянської війни набирає нових обрисів. Опозиція почала говорити про масові акції непокори і зривання виробництва, але досить завуальовано, оскільки наше законодавство не схвалює ані закликів до страйків, ані їх організації. Якщо йдеться про медиків, правоохоронців, військових, то ці верстви населення взагалі не можуть страйкувати чи виступати проти існуючої влади. Цікаво, на кого тоді розраховує опозиція?
Освітяни вже засвідчили свою відданість Президентові. Підприємства, якщо вони працюють, то не є державними структурами, а мають власників, а якщо це державні підприємства, то вони вже давно нічого не виробляють і простоюють.
Сумнівно, що після появи комітетів опору ситуація може змінитися. Можна розраховувати на правове врегулювання політичного конфлікту: відставка існуючої влади разом із Президентом (або добровільна, або ж у судовому порядку, якщо для цього вистачить серйозних доказів) і зміна системи влади в країні.

Тож сподіватися на суттєву підтримку опозиції немає від кого. За словами Олександра Божка, в українців в менталітеті не закладено підняти людей на страйк: вони живуть за принципом “моя хата скраю”. Але Європа і світ мають дещо інші принципи, як і інші погляди щодо розвитку подій в Україні. Тому опозиція, оцінивши це, звернулася до світових організацій з попередженням про перехід влади до силових методів боротьби з опозицією. “Ми звертаємося до демократичної громадськості, парламентаріїв й урядів світу: підтримайте демократію в Україні, посильте тиск на Кучму і його злочинне оточення, не дайте створити лігвище звірячого тоталітаризму в центрі Європи!” – говориться у зверненні ФНП.

Чергова акція, яка відбудеться 9 березня, може продемонструвати силу влади в Україні. У тому, що ця демонстрація сили відбудеться, сумніватися не доводиться, адже задумана акція “Шевченко з нами проти Кучми” вже зараз виглядає провокуюче, і влада змушена буде на неї зреагувати. Хіба би вона гучно святкувала напередодні Міжнародний жіночий день і їй було б не до вшанування пам’яті Шевченка, адже на 8 Березня заходи заплановані набагато безпечніші і веселіші.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Вони обирають нову владу

ПОГЛЯД
·"Україна без Кучми!" обіцяє перекрити основні дороги у Львові
·У прогресуючій русифікації нашого міста винні міліціонери
·Про правду і свободу слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські освітяни знову експериментуватимуть
·Карпати потребують міждержавного захисту
·Мистецтво дозволяє зцілювати недуги
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Львів-ТБ" у пошуках нового директора та грошей
·Осередок Всенародного руху опинився на вулиці

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Степан Сенчук: Я сьогодні вірю Президентові!

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко скоро вб"ють?
·США незадоволені розгромом наметів
·Опозиція з Шевченком - проти Кучми
·КОМЕНТАРІ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби воюють з пам"ятниками на танках
·Михайлові Горбачову - 70!
·Україна захищатиме Хусейна
·Невинність за 300 тисяч марок

КРУГЛИЙ СТІЛ
·Тадеуш Івінський: Візи для українців повинні бути дешеві й багаторазові

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Лікар колекціонував... внутрішні органи
·Школа - кузня кривих хребтів?
·Як побороти депресію

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рослини створюють музику
·Миша із мозком людини?
·На Червоній планеті таки існувало життя!
·Комп"ютери заговорять...
·Північна Корея - ворог Інтернету
·NASA підрізали крила

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джерелом натхнення для сонетів Шекспіра виявилася марихуана
·Гаррі Поттера заборонять?
·Злодії викрали Самсона
·Помер останній "магічний реаліст"
·Велика китайська стіна стала довшою

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінів можуть позбавити всіх нагород
·"Срібні стріли" в гонитві за "червоним бароном"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Король Данило на поштовій марці