BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

США незадоволені розгромом наметів

Відомий фінансист Джордж Сорос закликав Президента Леоніда Кучму подати у відставку

ПРЕСИНГ

Дмитро ЯЦЕНКО

Сполучені Штати Америки протестують проти знесення наметового містечка опозиції з Хрещатика. Представник Держдепартаменту США Річард Баучер офіційно заявив, що президент Джордж Буш попередив Леоніда Кучму про можливість зменшення американської допомоги Україні, якщо українська влада діятиме на шкоду демократії та правам людини.

Нагадаємо, що у четвер інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на прес-службу Адміністрації Президента України повідомила про існування листа Джорджа Буша до Леоніда Кучми (читай учорашнє число “Поступу”). Проте вже наступного дня Держдепартамент США спростував цю інформацію: листа не було, насправді посол США передав Леонідові Кучмі усне послання. Попри це, фактом залишається те, що Америка все ж таки стурбована ситуацією в Україні. У новому посланні тон непрямого спілкування Буша з Кучмою став ще більш жорстким. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, за останні 10 років США надали Україні допомогу на суму 10 мільярдів доларів (більше, ніж Україна, отримали лише Ізраїль та Єгипет). Фактично, можна говорити про те, що Україні вже серйозно загрожує доля, яка до того спіткала Росію, бо щодо Москви Вашингтон тепер здійснює дуже зважену політику: адміністрація Буша офіційно заявила, що не повторюватиме кроків Клінтона, який не шкодував американських доларів для Росії. Після розчарування політикою російського державного лідера Володимира Путіна США можуть аналогічно повестися і з Україною. До речі, цими днями один із лідерів опозиції, Олександр Мороз, перебуваючи в США, заявив, що західною допомогою українські чиновники набивають власні кишені...

Одразу після ліквідації наметів акції “Україна без Кучми” посол США Карлос Паскуаль висловив незадоволення, зазначивши, що ключовий тест на демократію – це надання права голосу тим, хто не погоджується з офіційною політикою. При цьому посол підкреслив, що українська влада сама – на доказ конституційності та демократичності своїх дій – дуже часто демонструвала закордонним делегаціям намети на Хрещатику. Подібна тактика вже стала абсурдною, тому що, коли у Києві міліція вже розгромила намети акції “Україна без Кучми”, український посол у США Костянтин Грищенко у листі до Washington Post запевнив американців у тому, що влада не застосовуватиме силу щодо демонстрантів.

Тим часом “поштова скринька” Президента України і надалі поповнюється відкритими листами. Цього разу до Леоніда Кучми зі сторінок впливової британської газети Finansial Times звернувся з листом відомий світовий фінансист Джордж Сорос. У посланні під назвою “Посуньтеся, пане Кучмо” він закликав українського Президента скласти свої повноваження – і одночасно звернувся до західних лідерів, щоб ті припинили співпрацю з Леонідом Кучмою.

Джордж Сорос вважає, що незалежне розслідування звинувачень проти української влади можливе лише за умови, що Кучма відмовиться від важелів впливу, які йому надає посада Президента. “Якщо пан Кучма залишиться непоступливим, надалі нападатиме на своїх політичних опонентів та засоби масової інформації, а також навмисне сповільнюватиме слідство, то через його дії доля України нічим не відрізнятиметься від долі сусідньої Білорусі, де репресивний режим зробив політичну опозицію німою”, – такий висновок робить філантроп Сорос. У листі йдеться і про те, що сам фінансист і засновник в Україні фонду “Відродження” пожертвував нашій державі понад 100 мільйонів доларів, однак Сорос, на відміну від Буша, закликав фінансовий світ не закривати гаманця для розвитку громадянського суспільства в Україні. Фінансист вважає, що буде трагічно, якщо Україна залишиться без світової підтримки.

Проте доводиться говорити якраз про протилежне: Україна, яка вже понад рік залишалася без міжнародного фінансування, може знову опинитися на “сухому пайку”: принаймні МВФ висуває щоразу нові умови для надання чергового траншу. Водночас зменшення потоку закордонних грошей навряд чи свідчить про відсутність моральної підтримки, тільки-от поки що ця підтримка все частіше приходить не для офіційної влади, а для опозиції. Про це свідчить кампанія справжнього політичного пресингу в закордонних ЗМІ.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Вони обирають нову владу

ПОГЛЯД
·"Україна без Кучми!" обіцяє перекрити основні дороги у Львові
·У прогресуючій русифікації нашого міста винні міліціонери
·Про правду і свободу слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські освітяни знову експериментуватимуть
·Карпати потребують міждержавного захисту
·Мистецтво дозволяє зцілювати недуги
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Львів-ТБ" у пошуках нового директора та грошей
·Осередок Всенародного руху опинився на вулиці

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Степан Сенчук: Я сьогодні вірю Президентові!

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко скоро вб"ють?
·США незадоволені розгромом наметів
·Опозиція з Шевченком - проти Кучми
·КОМЕНТАРІ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби воюють з пам"ятниками на танках
·Михайлові Горбачову - 70!
·Україна захищатиме Хусейна
·Невинність за 300 тисяч марок

КРУГЛИЙ СТІЛ
·Тадеуш Івінський: Візи для українців повинні бути дешеві й багаторазові

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Лікар колекціонував... внутрішні органи
·Школа - кузня кривих хребтів?
·Як побороти депресію

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рослини створюють музику
·Миша із мозком людини?
·На Червоній планеті таки існувало життя!
·Комп"ютери заговорять...
·Північна Корея - ворог Інтернету
·NASA підрізали крила

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джерелом натхнення для сонетів Шекспіра виявилася марихуана
·Гаррі Поттера заборонять?
·Злодії викрали Самсона
·Помер останній "магічний реаліст"
·Велика китайська стіна стала довшою

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінів можуть позбавити всіх нагород
·"Срібні стріли" в гонитві за "червоним бароном"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Король Данило на поштовій марці