BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Король Данило на поштовій марці

ФІЛАТЕЛІЯ

Майже кожна визначна подія історії та сьогодення України знаходить своє відображення на знаках поштової оплати – марках, конвертах, штемпелях спецпогашення.

Щоби дізнатися, яким чином українська пошта причетна до найважливіших подій в Україні 2001 року – відзначення 800-річчя з дня народження короля Галицького Данила Романовича та майбутнього візиту в Україну Вселенського Патріарха Папи Римського Івана Павла II, – ми звернулися до директора Львівської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку Анатолія Кидисюка.

– Пане Анатолію, чим український поштовий зв’язок відзначить ці події?

– Постать Данила Галицького – руського князя, що став королем, є дуже цікавою і особливою, насамперед для нас, галичан. Цій темі ми вже віддавна приділяли особливу увагу. Ще у 1998 році, коли відзначалося
1100-річчя міста Галича, накладом у 200 тисяч примірників було випущено марку з зображенням корони Данила Галицького. Наступним кроком “Укрпошти” був випуск у 1999 році (з нагоди відзначення 800-річчя Галицько-Волинської держави) таким же накладом іншої марки. Багато хто (навіть не філателісти) пам’ятає досить вдалий малюнок – стародавній воїн, що сидить верхи на леві з мечем і щитом, на якому зображений золотий лев на блакитному тлі.
І ось тепер – з 1 лютого 2001 року – “Укрпошта” ввела в обіг поштовий блок. Наклад блоку – 60 тисяч примірників. Ми у Львівській області вже отримали п’ять тисяч цих блоків. Тож повинно вистачити всім колекціонерам.

Введення цього блока в поштовий обіг не супроводжується погашенням штемпелем “Перший день”, але під час урочистостей на відзначення 800-річчя від дня народження короля Данила функціонуватимуть спеціальні пам’ятні художні штемпелі.

– Пане директоре, зараз усі ми готуємося до візиту в Україну Вселенського Патріарха – Святішого Отця Івана Павла II, Папи Римського. Чи український поштовий зв’язок гідно закарбує цю подію в людській пам’яті?

– Ви вжили дуже гарне слово – “закарбувати”. Справді, наприкінці червня 2001 року Львів, як і вся Україна, знову стане об’єктом особливої уваги світової громадськості, адже відбуватиметься візит Понтифіка у Львів.

Варто нагадати ініціативи саме Львівської дирекції “Укрпошти” задля відзначення повернення тлінних останків Патріарха УГКЦ кардинала Йосифа Сліпого з Рима до Львова у 1993 році, коли було випущено спеціальну поштову марку і відбулося спецпогашення конверта “Першого дня”. Також спеціальні конверти були випущені на відзначення чотирьохсотліття Берестейської унії.

Ми звернулися до керівництва УДППЗ “Укрпошта” і Державного комітету зв’язку та інформатизації України з проханням підтримати ряд заходів, зокрема випуск спеціальних поштових марок України з портретом папи Римського Івана Павла II та з художнім зображенням комплексу Св. Юра УГКЦ у Львові.

Річ у тім, що план випуску поштових марок на поточний 2001 рік складався та затверджувався ще у 1999 році. А про візит Івана Павла II стало відомо відносно недавно. Тому ви самі розумієте, наскільки непросто було “пробити” рішення стосовно випуску саме цієї поштової марки і блоку. Нині з приємністю хочу відзначити розуміння керівництва “Укрпошти”, яке дало на це дозвіл. Ми вже отримали листа з повідомленням, що Редакційно-художня рада “Укрпошти” ухвалила випустити до цієї події художню марку, художній немаркований конверт та провести спецпогашення.

Розмовляв І. М.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Вони обирають нову владу

ПОГЛЯД
·"Україна без Кучми!" обіцяє перекрити основні дороги у Львові
·У прогресуючій русифікації нашого міста винні міліціонери
·Про правду і свободу слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські освітяни знову експериментуватимуть
·Карпати потребують міждержавного захисту
·Мистецтво дозволяє зцілювати недуги
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Львів-ТБ" у пошуках нового директора та грошей
·Осередок Всенародного руху опинився на вулиці

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Степан Сенчук: Я сьогодні вірю Президентові!

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко скоро вб"ють?
·США незадоволені розгромом наметів
·Опозиція з Шевченком - проти Кучми
·КОМЕНТАРІ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби воюють з пам"ятниками на танках
·Михайлові Горбачову - 70!
·Україна захищатиме Хусейна
·Невинність за 300 тисяч марок

КРУГЛИЙ СТІЛ
·Тадеуш Івінський: Візи для українців повинні бути дешеві й багаторазові

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Лікар колекціонував... внутрішні органи
·Школа - кузня кривих хребтів?
·Як побороти депресію

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рослини створюють музику
·Миша із мозком людини?
·На Червоній планеті таки існувало життя!
·Комп"ютери заговорять...
·Північна Корея - ворог Інтернету
·NASA підрізали крила

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джерелом натхнення для сонетів Шекспіра виявилася марихуана
·Гаррі Поттера заборонять?
·Злодії викрали Самсона
·Помер останній "магічний реаліст"
·Велика китайська стіна стала довшою

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінів можуть позбавити всіх нагород
·"Срібні стріли" в гонитві за "червоним бароном"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Король Данило на поштовій марці